Επιβραβεύσεις booking.com

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Μήπως όλοι μπαίνουν στο επίπεδο 3;
Μπήκα κι εγώ στο 3 που έχω 2 κρατησεις τα τελευταια 2 χρόνια, ενώ είχα παρα πολλές τα προηγούμενα. Σκεφτηκα ότι έφτιαξαν το επίπεδο 3 που δεν υπήρχε και κατενειμαν τα μέλη ανάλογα με το συνολικό πλήθος των κρατήσεων. Εβαλαν δλδ στο 3 αυτούς που έχουν συνολικά πολλές κρατήσεις, ανεξαρτήτως του τι έγινε τα 2 τελευταία χρόνια (που είχαμε και πανδημία).
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πιστεύω αναφέρεται σε διαμονές, διανυκτερεύσεις. Επειδή έχω πολύ λιγες κρατήσεις και διαμονές μπορώ να το ελέγξω πολύ εύκολα. Επίσης μου βγάζει ότι τα δύο χρόνια που πρέπει να κάνω τις 15 διαμονές μου λήγουν τον Ιούλιο του 22.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Και εμένα λέει πως για να ανέβω επίπεδο πρέπει να κάνω άλλες 10 διανυκτερεύσεις μέχρι 22 Μαρτίου 2022. Από πότε μετράει τα δύο χρόνια; Γιατί αν τα μετράει από τις 22 Μαρτίου 2020 τις έχω συμπληρώσει τις 15 πραγματοποιημένες διανυκτερεύσεις. Έτσι μου ρχεται να κλείσω από το hotels.com και να τους κάνω τα ...μούτρα κρέας!
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Πιστεύω αναφέρεται σε διαμονές, διανυκτερεύσεις. Επειδή έχω πολύ λιγες κρατήσεις και διαμονές μπορώ να το ελέγξω πολύ εύκολα. Επίσης μου βγάζει ότι τα δύο χρόνια που πρέπει να κάνω τις 15 διαμονές μου λήγουν τον Ιούλιο του 22.
Εγώ έχω 3! διανυκτερεύσεις σε 2 κρατησεις τα τελευταια δυο χρονια. Είχα πανω απο 15 (κρατήσεις) τα προηγούμενα 2.

Στους όρους λέει 15 διαμονές (stays) σε 2 χρόνια, δε λέει πουθενά οτι πρέπει να είναι τα 2 τελευταία.
Επίσης νομίζω το stay αντι για booking έχει να κάνει με το ότι πρέπει να έχουν πραγματοποιηθεί - ολοκληρωθεί οι κρατήσεις (και όχι με διανυκτερεύσεις).
 
Last edited:

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλημέρα έχει στην εφαρμογή Whats'up της Cosmote κουπόνι 10% για κράτηση καταλύματος μέχρι 27/8. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλημέρα έχει στην εφαρμογή Whats'up της Cosmote κουπόνι 10% για κράτηση καταλύματος μέχρι 27/8. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;
Καλησπέρα! Το έχω χρησιμοποιήσει εγώ.. είναι για κατάλυμα στο booking, παίρνεις κωδικό με 0.2€ και μπαίνεις για αναζήτηση μέσα από το λινκ της whats up..
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα! Το έχω χρησιμοποιήσει εγώ.. είναι για κατάλυμα στο booking, παίρνεις κωδικό με 0.2€ και μπαίνεις για αναζήτηση μέσα από το λινκ της whats up..
Τον έβγαλα τον κωδικό αλλά δεν μου έχει πουθενά να τον εισάγω...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Τον έβγαλα τον κωδικό αλλά δεν μου έχει πουθενά να τον εισάγω...
Αν και τη διαδικασία την έκανε ο σύζυγος νομίζω ότι αφού μπήκε στο booking μέσω της εφαρμογής του whats up μετά όταν βρεις ξενοδοχείο και πας στην κράτηση έχει εκεί πλαίσιο για εισαγωγή του κωδικού. Εγώ που έμπαινα κανονικά στο booking δε μου δεχόταν τον κωδικό αλλά στου συζύγου που μπήκε μέσω του whats up το δέχτηκε κανονικά.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Αν και τη διαδικασία την έκανε ο σύζυγος νομίζω ότι αφού μπήκε στο booking μέσω της εφαρμογής του whats up μετά όταν βρεις ξενοδοχείο και πας στην κράτηση έχει εκεί πλαίσιο για εισαγωγή του κωδικού. Εγώ που έμπαινα κανονικά στο booking δε μου δεχόταν τον κωδικό αλλά στου συζύγου που μπήκε μέσω του whats up το δέχτηκε κανονικά.
Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω..
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Παντως σε κράτηση που δοκίμασα να κάνω μέσω του whats up σε 2 καταλύματα εμφάνιζε υψηλότερη τιμή σε σχέση με το να μπεις κατευθείαν στο booking, έτσι ώστε αφού χρησιμοποιήσεις τον κωδικο, η τιμή στο τέλος να είναι περίπου η ίδια.

Πριν κάνετε οποιαδήποτε κράτηση ελέγξτε την τιμή και απευθείας στο booking.com για να δείτε ότι σας συμφέρει
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Νομίζω ότι αυτή η προσφορά whatsup ισχύει με προπληρωμή...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα έχει στην εφαρμογή Whats'up της Cosmote κουπόνι 10% για κράτηση καταλύματος μέχρι 27/8. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;
Όχι δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Eίχε πιο παλιά και στο app της cosmote και το είχα δει λίγο. Αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να μπεις από το σύνδεσμο που σου έχει στο what's up. Αυτό σημαίνει αντίο genius και προσφορές booking, άρα δεν συμφέρει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom