Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Απάντηση στο#850
Τις βάζουν στο κουτί, αλλά απο περιέργεια ρωτώ τι σκοπεύεις να μεταφέρεις και ενδιαφέρεσαι τόσο για το βάρος, ντιβανοκασέλα?
Απάντηση στο #851
Τις βάζουν στο κουτί, αλλά απο περιέργεια ρωτώ τι σκοπεύεις να μεταφέρεις και ενδιαφέρεσαι τόσο για το βάρος, ντιβανοκασέλα?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Απάντηση στο#850
Τις βάζουν στο κουτί, αλλά απο περιέργεια ρωτώ τι σκοπεύεις να μεταφέρεις και ενδιαφέρεσαι τόσο για το βάρος, ντιβανοκασέλα?
Απάντηση στο #851
Τις βάζουν στο κουτί, αλλά απο περιέργεια ρωτώ τι σκοπεύεις να μεταφέρεις και ενδιαφέρεσαι τόσο για το βάρος, ντιβανοκασέλα?
Με εκπληξη διαβασα την απαντηση σου στο τοπικ της αγαπημενης μας εταιρειας. Α να σου πω οτι σε μισω κιολας που δεν με πηρες μαζι σου στο κιργισταν γιατι ειχαμε πει να παμε μαζι σε οτι κουλο δεις και να κανουμε βολτες στις τουνδρες,βουνα, και στις κορυφες με τα κτελ!

Για να ειμαι ομως ον τοπικ να πουμε οτι σε ορισμενα αεροδρομια και τις βαζουν στο κουτι αλλα και τις ζυγιζουν.
 

isidoros005

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
γεια σας πετάω και εγώ σ λίγους μήνες για ρωμη (με ryanair) και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ μέσα στο αεροπλάνο να πάρω ένα σακίδιο πλάτης(οπως την τσαντα στο σχολειο)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι μπορείς.Οι διαστάσεις θα πρέπει να είναι μέχρι 55Χ40Χ20 και μέχρι 10 κιλά. Αυτό θα πρέπει να είναι το μοναδικό πράγμα που θα έχεις πάνω σου όμως.Τσαντάκια εξτρά και επιπλέον πράγματα στα χέρια δεν επιτρέπονται.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Ναι μπορείς.Οι διαστάσεις θα πρέπει να είναι μέχρι 55Χ40Χ20 και μέχρι 10 κιλά. Αυτό θα πρέπει να είναι το μοναδικό πράγμα που θα έχεις πάνω σου όμως.Τσαντάκια εξτρά και επιπλέον πράγματα στα χέρια δεν επιτρέπονται.
.....μολις επεστρεψα απο Μπολωνια με την raynair και οι υπευθυνοι απλα αφηναν να περασουν τα παντα...και 2 τσαντες( ιδιως για τις γυναικες,) και φωτογραφικη στο χερι και τσαντα κομπιουτερ στο ωμο....αυτα αποψε τουλαχιστον στη πτηση Bologna-Χανια.....δεν ειναι ομως η τακτικη της εταιρειας αυτο...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Ανεβαινω στο βημα να καταγγειλω οτι εγινε πανακριβη εταιρεια συν οτι μας εβαλε κ ζυγαρια...ειχα μια μικρη ελπιδα οτι τοκανε για να ζυγισει εμας λογω πολιτικης κατα της παχυσαρκιας :)
Θα της κρατησω μουτρα κ θα την απατησω με την ιζυ
 

isidoros005

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ναι μπορείς.Οι διαστάσεις θα πρέπει να είναι μέχρι 55Χ40Χ20 και μέχρι 10 κιλά. Αυτό θα πρέπει να είναι το μοναδικό πράγμα που θα έχεις πάνω σου όμως.Τσαντάκια εξτρά και επιπλέον πράγματα στα χέρια δεν επιτρέπονται.
δλδ τιποτα πανω στ αεροπλανο??φωτογραφικη tablet? Με συμφερει να δηλωσω στα εισιτηρια μια τσαντα 15 kg αφου θα ειμαστε τρια ατομα για να βαλουμε οτι δεν χωραει εκει? οι διαστασεισ παλι πρεπει να ειναι οι ιδιες?
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ερώτηση για βαλίτσες

έχω κλείσει 2 εισιτήρια για πρωτοχρονιά στο london ! έχω βάλει μονο μια βαλίτσα την οποια την χρέωσε 70 euro

θέλω να ρωτήσω αν αποφασίσω να βάλω ακόμα μια βαλίτσα τον πχ δεκέμβρη , υπάρχει πιθανότητα να μου βγάλει αγορά βαλίτσας πάνω από 70 euro ? να μου αλλάξει την τιμή δηλαδή ?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
ερώτηση για βαλίτσες

έχω κλείσει 2 εισιτήρια για πρωτοχρονιά στο london ! έχω βάλει μονο μια βαλίτσα την οποια την χρέωσε 70 euro

θέλω να ρωτήσω αν αποφασίσω να βάλω ακόμα μια βαλίτσα τον πχ δεκέμβρη , υπάρχει πιθανότητα να μου βγάλει αγορά βαλίτσας πάνω από 70 euro ? να μου αλλάξει την τιμή δηλαδή ?
70€ μια βαλιτσα??? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
70€ μια βαλιτσα??? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
ναι δυστυχως. αλλα απο θεσσαλονικη μονο την ryanair εχει και την easyjet εχει απευθειας.
και η easy με κατεβαζει στο Gatweck. το Stansed με βολευει παραπανω. και -20 ευρω :) Πρωοτοχρονια you know ???
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
ναι δυστυχως. αλλα απο θεσσαλονικη μονο την ryanair εχει και την easyjet εχει απευθειας.
και η easy με κατεβαζει στο Gatwick. το Stansted με βολευει παραπανω. και -20 ευρω :) Πρωοτοχρονια you know ???
Η χρεωση με τις αποσκευες παει αναλογα με το ποση κινηση εχει την περιοδο του ταξιδιου σου?? Εχω ταξιδεψει πολλες φορες πρωτοχρονια, μην ανησυχεις, ξερω πως ειναι τα εισιτηρια. Δεν ηταν εκει η απορια μου...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.088
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom