Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

andreas123

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
καλησπερα,η πτηση της επιστροφης μου απο λονδινο 9 απριλη γραφει ωρα αναχωρησης 11.05,ειναι ωρα ελλαδας η αγγλιας?επισης η διαρκεια πτησης ειναι 11.05 με 16.40 πως θα δω σε ποια χωρα θα κανει σταση?ευχαριστω πολυ παιδια εκ των προτερων
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Kαλησπέρα! Να σας ρωτήσω, πώς πρέπει να είναι η χειραποσκευή για να είμαι εντάξει αν ταξιδέψω με Ράιανερ;;
Ενας φίλος μου είπε ότι πρέπει να έχω ένα σακίδιο ειδικό/με τσέπες, θήκες και τέτοια για να έχω τα βασικά πράγματα και για να είμαι εντάξει και στα όρια/διαστάσεις κλπ. Πού μπορώ να βρω τέτοια σακίδια (στο ίντερνετ ή αλλού); Πήγα και κοίταξα σε ένα μαγαζί με είδη ταξιδίου, αλλά δεν με διαφώτισαν πολύ οι πωλητές.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
καλησπερα,η πτηση της επιστροφης μου απο λονδινο 9 απριλη γραφει ωρα αναχωρησης 11.05,ειναι ωρα ελλαδας η αγγλιας?επισης η διαρκεια πτησης ειναι 11.05 με 16.40 πως θα δω σε ποια χωρα θα κανει σταση?ευχαριστω πολυ παιδια εκ των προτερων
σου φαινεται πολυ μεγαλο το διαστημα γιατι οι ωρες ειναι τοπικες. UK με Ελλαδα εχουν 2 ωρες διαφορα...
 

andreas123

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις.αφου δεν κανει στασεις γιατι η πτηση για εκει ειναι περιπου 2 ωρες και για εδω κοντα 5?η ωρα αναχωρησης 11.05 ειναι 11.05 αγγλιας?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις.αφου δεν κανει στασεις γιατι η πτηση για εκει ειναι περιπου 2 ωρες και για εδω κοντα 5?η ωρα αναχωρησης 11.05 ειναι 11.05 αγγλιας?
Αυτο ακριβως σου εγραψα, οι ωρες ειναι παντα τοπικες. Φευγεις 11.05 Αγγλιας και φτανεις 16:κατι Ελλαδας. Οταν παμε δυτικα, ''κερδιζουμε'' ωρα, οταν παμε ανατολικα ''χανουμε''
 

andreas123

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Αυτο ακριβως σου εγραψα, οι ωρες ειναι παντα τοπικες. Φευγεις 11.05 Αγγλιας και φτανεις 16:κατι Ελλαδας. Οταν παμε δυτικα, ''κερδιζουμε'' ωρα, οταν παμε ανατολικα ''χανουμε''
ωραια,ευχαριστω παρα πολυ φιλε για τις απαντησεις.χαρηκα και με το γεγονος οτι φευγω απο κει 11.05 αγγλιας γιατι νομιζα οτι θα φευγω 09.05 αγγλιας και ειχα αγχωθει για να προλαβω να ειμαι στο αεροδρομιο του stansted
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Kαλησπέρα! Να σας ρωτήσω, πώς πρέπει να είναι η χειραποσκευή για να είμαι εντάξει αν ταξιδέψω με Ράιανερ;;
Ενας φίλος μου είπε ότι πρέπει να έχω ένα σακίδιο ειδικό/με τσέπες, θήκες και τέτοια για να έχω τα βασικά πράγματα και για να είμαι εντάξει και στα όρια/διαστάσεις κλπ. Πού μπορώ να βρω τέτοια σακίδια (στο ίντερνετ ή αλλού); Πήγα και κοίταξα σε ένα μαγαζί με είδη ταξιδίου, αλλά δεν με διαφώτισαν πολύ οι πωλητές.
Η μία χειραποσκευη θα πρέπει να είναι 55χ40χ20 σε διαστάσεις και μπορείς να βάλεις μέσα μέχρι 10 κιλά και η δεύτερη 35χ20χ209 σαν μία μικρή τσάντα τέλος πάντων.
Από τον σκλαβενίτη είχα πάρει πρόσφατα ένα σακίδιο πλάτης σε αυτές τις διαστάσεις.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Καλησπέρα,
έχω κάνει κράτηση με τη ryanair για το μάιο για Βρυξέλλες. Έχω την εξής απορία, Ενώ κατά την κράτηση η πτήση της επιστροφής ήταν 16.00 το απόγευμα, πριν λίγες μέρες είδα ότι την άλλαξε και την έκανε 6.40 τα χαράματα. Αναρωτιέμαι αν θα στείλει κανένα mail, αν παίζει να την ξαναλλάξει οπότε να μην αγχώνομαι ή τελοσπάντων αν προβλέπεται κάποια επιλογή αν δεν μου αρέσει αυτή η αλλαγή.
 

Βάνια

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Οχι,δεν χρειαζεται να γραφει...αμα ειναι κατω απο 100,ολα καλα...
ευχαριστω!ηδη εχω γεμίσει τα μπουκαλάκια μου και ειμαι έτοιμη!!!! :clap:

40 επι 55 επι 20 ειναι οι διαστάσεις και πρεπει να μην χανεις ουτε ποντο!εγω αγορασα μια που μου την πουλησαν και μου παν οτι εκανε και πραγματι ηταν πολυ κοντα στις διαστασεις αλλα σε 2 σημεια ηταν 23 cm... οπότε δεν χωρουσε...ευτυχως πηγα στην aegean και την τσεκαρα και δεν εκανε και την αλλαξα αμεσως γιατι στην ραιαν ερ ειναι πολυ αυστηροι... εψαξα ωστοσο ολο τον κοσμο και βρηκα τελικα χθες μια που ειναι 19 επι 39 επι 55,2-4 ελπιζω να μην μου πουνε τιποτε για τον μισο ποντο αυτον...τι λέτε???το τσεκαρα σε aegean ξανα που εχει τις ιδιες διαστασεις και μπαινει!
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα,
έχω κάνει κράτηση με τη ryanair για το μάιο για Βρυξέλλες. Έχω την εξής απορία, Ενώ κατά την κράτηση η πτήση της επιστροφής ήταν 16.00 το απόγευμα, πριν λίγες μέρες είδα ότι την άλλαξε και την έκανε 6.40 τα χαράματα. Αναρωτιέμαι αν θα στείλει κανένα mail, αν παίζει να την ξαναλλάξει οπότε να μην αγχώνομαι ή τελοσπάντων αν προβλέπεται κάποια επιλογή αν δεν μου αρέσει αυτή η αλλαγή.
Σου στελνει μαιλ για την αλλαγη της ωρας! και σου δινει λινγκ για να κανεις αποδοχή ή οχι της αλλαγης...αν ειναι παραπανω απο 2 ωρες οπως εδώ.. Αν δεν δεχτεις την αλλαγη σου επιστρεφουν τα χρηματα εντος 2 εβδομαδων στη καρτα.. Μου ετυχε προσφατα για πτηση Χανια -Θεσσαλονικη
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Ευχαριστώ vegerazaros. Βέβαια μέχρι τώρα δεν έχει έρθει mail. Θα δούμε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom