Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.048
Πάντως κάποια στιγμή μια συνάντηση εκεί πρέπει να γίνει...αλλά θα πρέπει ο άνθρωπος να έχει ενημερωθεί ένα μήνα πριν, να γεμίσει ψυγεία, να σφάξει ζώα...:bleh:
Αν και καθήμενη, ορθώς ομίλησες. Μόνο που δεν χωράμε. Πάμε λίγοι λίγοι σε γκρουπάκια :p
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αν και καθήμενη, ορθώς ομίλησες. Μόνο που δεν χωράμε. Πάμε λίγοι λίγοι σε γκρουπάκια :p
Σωστό κι αυτό αλλιώς αν σκάσουμε όλοι μαζί θα συμβάλλουμε σε γενοκτονία αμνοεριφίων...:D

και λίγο off topic αφιερωμένο σε @ευαγγελια και @jimp


:bleh::bleh::bleh:
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Όσο για το παιδί, όλοι οι καλοί χωράνε... Ευκαιρία να τεστάρουμε και τα γαστρεντερικά του (ο δικός μου ΨΟΦΑΕΙ για καυτερά από πριν κλείσει χρόνο)...
Το παιδί μαζί, φυσικά. Το Άδανα κεμπάπ του Ασία είναι μια χαρά για παιδικό γεύμα...Καλά για το Μπειντί, προσκύνησα...Έχω καταντήσει να χτυπάω κάρτα κάθε μήνα ή και συχνότερα.
ΛΟΛ
Ο δικός μου καλέ είναι 2 μέτρα παλικάρι, αλλά πολύ δυσκολος και στο φαγητό και σε όλα του!
Μέγα τσόγλαν μπόυ, ο Τσίπρας μπροστά του είναι αρσακειάδα!:haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.048
ΛΟΛ
Ο δικός μου καλέ είναι 2 μέτρα παλικάρι, αλλά πολύ δυσκολος και στο φαγητό και σε όλα του!
Το βλαστάρι μου ως τα 6 είχε φάει σε ινδικό, ιαπωνικό, ιρανικό, κινέζικο, ταϊλενδέζικο και τώρα το τούρκικο του φαίνεται υπέροχο επίσης. Μου ζητάει να δοκιμάσει μεξικάνικο (πείτε κανένα καλό). Προηγήθηκε εκπαίδευση, η @Krazykat είναι στο σωστό δρόμο...
 
Last edited:

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Το βλαστάρι μου ως τα 6 είχε φάει σε ινδικό, ιαπωνικό, ιρανικό, κινέζικο, ταϊλενδέζικο και τώρα το τούρκικο του φαίνεται υπέροχο επίσης. Μου ζητάει να δοκιμάσει μεξικάνικο (πείτε κανένα καλό). Προηγήθηκε εκπαίδευση, η @Krazykat είναι στο σωστό δρόμο...
Το κατά δύναμιν :)... Όσο για τσόγλαν μπόυς, μπορώ να γράψω ολόκληρη μονογραφία με εμπειρία μόλις ενός έτους :cool:... Μεξικάνικο είναι ένα παλιό στο Χαλάνδρι, το Santa Fe, αλλά δε λέει και πολλά (εκτός από το περιβάλλον, που το καλοκαίρι είναι πολύ ωραίο). Διάβασα όμως σε γνωστό σάιτ με κριτικές καλά λόγια για το Ancho Mexican Grill, επίσης στο Χαλάνδρι. Αν το δοκιμάσεις, πες μας τι έλεγε.

Edit: Ξέχασα το El Taco Bueno, το οποίο είναι όντως καλό.
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.346
Το βλαστάρι μου ως τα 6 είχε φάει σε ινδικό, ιαπωνικό, ιρανικό, κινέζικο, ταϊλενδέζικο και τώρα το τούρκικο του φαίνεται υπέροχο επίσης. Μου ζητάει να δοκιμάσει μεξικάνικο (πείτε κανένα καλό). Προηγήθηκε εκπαίδευση, η @Krazykat είναι στο σωστό δρόμο...
Εγώ εκπαιδεύτηκα τρώγοντας το φαγητό της μάνας μου...τέτοια εκπαίδευση έχουν περάσει λίγοι: τόσο πολύ που αν και μ'αρέσει το γκουρμέ, τα τρώω όλα...:D
Για το μεξικανικό φαγητό, το έχω ξαναγράψει, στην Ελλάδα είναι πολύ βαρύ, πάντα βαρυστομαχιάζω και διαφέρει αρκετά σε ύφος και όγκο από το αυθεντικό μεξικάνικο, που το βρήκα πιο light.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.048
Εγώ εκπαιδεύτηκα τρώγοντας το φαγητό της μάνας μου...τέτοια εκπαίδευση έχουν περάσει λίγοι: τόσο πολύ που αν και μ'αρέσει το γκουρμέ, τα τρώω όλα...:D
Ακριβώς το ίδιο λέμε και χαίρομαι που αποδίδει διαχρονικά η "ψαγμένη" παιδαγωγική των μανάδων μας: αυτό είναι το φαγητό σήμερα, άλλη επιλογή δεν υπάρχει και δεν θα σου φτιάξει κανείς να φας κάτι άλλο. Μετά τρώνε τα πάντα, και τα γκουρμέ και τα έθνικ, όπως κι εμείς....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.346
Ακριβώς το ίδιο λέμε και χαίρομαι που αποδίδει διαχρονικά η "ψαγμένη" παιδαγωγική των μανάδων μας: αυτό είναι το φαγητό σήμερα, άλλη επιλογή δεν υπάρχει και δεν θα σου φτιάξει κανείς να φας κάτι άλλο. Μετά τρώνε τα πάντα, και τα γκουρμέ και τα έθνικ, όπως κι εμείς....
Σωστά, αλλά εγώ εννοούσα και κάτι άλλο...ότι δε τρωγόταν...:haha: Κι έτσι απέφυγα ίσως να γίνω ο κλασσικός που νοσταλγεί το φαγητό "της μανούλας".:D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βρε με κολάσατε βραδιάτικα! Μην τυχόν και κανονίσετε ΑΣΙΑ meeting και δεν μου πείτε, σας έσφαξα! :p
Μεξικάνικο είναι ένα παλιό στο Χαλάνδρι, το Santa Fe, αλλά δε λέει και πολλά (εκτός από το περιβάλλον, που το καλοκαίρι είναι πολύ ωραίο). Διάβασα όμως σε γνωστό σάιτ με κριτικές καλά λόγια για το Ancho Mexican Grill, επίσης στο Χαλάνδρι. Αν το δοκιμάσεις, πες μας τι έλεγε.

Edit: Ξέχασα το El Taco Bueno, το οποίο είναι όντως καλό.
Krazykat το Ancho είναι ψιλομέτριο κι επίσης είναι ουσιαστικά fast food, όχι εστιατόριο! Για το El Taco θα συμφωνήσω, είναι από τα καλά! Ειδικά η house salad με το κοτόπουλο!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom