Καλοκαίρι στην Ιταλία με Air One από 50Ε..

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να συζητάμε επ' αυτού. ανέφερα την προσφορά, τρεχει ήδη από χτες, δεν πρόλαβα να τη γραψω χτες. εχει και ιούλιο είδα.
ενδεικτικά πάντως 2 ΣΚ που με ενδιαφερει σεπτ έχει: 69 (-15%)= 59+ βαλίτσα 24Ε= 83Ε. το χαμηλότερο της Alitalia ξεκινά στα 146Ε. η διαφορά είναι μεγάλη.

Εγώ πάλι βρήκα r/t (φαντάζομαι θα επιστρέψεις και πίσω γιατί τα 50άρικα που λες είναι oneway) με 104? Alitalia.Απλώς δεν μπορώ να δω γιατί είναι προσφορά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ πάλι βρήκα r/t (φαντάζομαι θα επιστρέψεις και πίσω γιατί τα 50άρικα που λες είναι oneway) με 104? Alitalia.Απλώς δεν μπορώ να δω γιατί είναι προσφορά.
ποτέ δεν γράφω τιμές one way. αν ανοιγες το λινκ θα είχες δει μόνος σου.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ζητώ συγγνώμη.
Τα link πάντα τα ανοίγω.
Όντως βρήκα αυτό που λες,αλλά σε πολύ περιορισμένες ημερομηνίες και μετά από πολύ ψάξιμο,γι'αυτό αντέδρασα πριν γιατί σε πρώτη έρευνα έπεφτα μόνο πάνω στα 120άρια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Παρατήρησα ότι τα φτηνά της Alitalia για Βενετία γίνονται code share με Air One. Η διαφορά στις τιμές τους όμως είναι μεγάλη, ιδίως αν θυσιάσεις τη βαλίτσα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όντως βρήκα αυτό που λες,αλλά σε πολύ περιορισμένες ημερομηνίες και μετά από πολύ ψάξιμο,γι'αυτό αντέδρασα πριν γιατί σε πρώτη έρευνα έπεφτα μόνο πάνω στα 120άρια.
ναι, είπα είναι από χτες η προσφορά και επειδή εξυπηρετεί την κίνηση από Ιταλία (που λέγεται θα σπάσει ρεκόρ φέτος) εξαφανίστηκαν στους χοτ μηνες. παντως Σεπτ έχει πολλά ακόμα.
 

iro2009

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Έχω κλείσει εισιτήρια σε προηγούμενη προσφορά της εταιρείας για τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου, για Πίζα. Πριν από 1,5 μήνα με ενημέρωσαν με mail για αλλαγή της ημερομηνίας των πτήσεων, το έκαναν μία ημέρα μετά. Δεν μου δημιουργούσε πρόβλημα, μιας και με ενημέρωσαν πολύ νωρίς και την έκανα αποδεκτή στο σύστημά τους. Σήμερα μπαίνω στο site και δεν βλέπω καν την πτήση????Να ανησυχώ???Έχω ξεκινήσει να ψάχνω ξενοδοχεία και αυτοκίνητο...
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Έχω κλείσει εισιτήρια σε προηγούμενη προσφορά της εταιρείας για τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου, για Πίζα. Πριν από 1,5 μήνα με ενημέρωσαν με mail για αλλαγή της ημερομηνίας των πτήσεων, το έκαναν μία ημέρα μετά. Δεν μου δημιουργούσε πρόβλημα, μιας και με ενημέρωσαν πολύ νωρίς και την έκανα αποδεκτή στο σύστημά τους. Σήμερα μπαίνω στο site και δεν βλέπω καν την πτήση????Να ανησυχώ???Έχω ξεκινήσει να ψάχνω ξενοδοχεία και αυτοκίνητο...

Και εμείς πετάμε 31 Μαΐου. Έχουμε κλείσει όπως εσύ και μας έκαναν τα ίδια. Μάλλον δεν πρέπει να ανησυχείς, η πτήση φαίνεται στο site της μαμάς Alitalia. Μπες στην Alitalia και τσέκαρε τις ημερομηνίες που πετάς και τον αριθμό πτήσεως. Έμείς ήδη έχουμε κάνει και web check in.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Και εμείς πετάμε 31 Μαΐου. Έχουμε κλείσει όπως εσύ και μας έκαναν τα ίδια. Μάλλον δεν πρέπει να ανησυχείς, η πτήση φαίνεται στο site της μαμάς Alitalia. Μπες στην Alitalia και τσέκαρε τις ημερομηνίες που πετάς και τον αριθμό πτήσεως. Έμείς ήδη έχουμε κάνει και web check in.
Γιατι δεν το καταλαβα το παραπανω? Τι εννοεις ηδη?
 

iro2009

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Και εμείς πετάμε 31 Μαΐου. Έχουμε κλείσει όπως εσύ και μας έκαναν τα ίδια. Μάλλον δεν πρέπει να ανησυχείς, η πτήση φαίνεται στο site της μαμάς Alitalia. Μπες στην Alitalia και τσέκαρε τις ημερομηνίες που πετάς και τον αριθμό πτήσεως. Έμείς ήδη έχουμε κάνει και web check in.
Γιατί δεν το βρίσκω ούτε στην Alitalia. Για 31/5 δεν βλέπω καμία πτήση απευθείας για Πίζα. Κάνω κάτι λάθος?
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Παντως εγω που ειχα κανει κρατηση για Ιουνιο, μολις ηρθε email απο την σοβαροτατη airone που ακυρωνει την πτηση.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.901
Έχω κλείσει εισιτήρια σε προηγούμενη προσφορά της εταιρείας για τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου, για Πίζα. Πριν από 1,5 μήνα με ενημέρωσαν με mail για αλλαγή της ημερομηνίας των πτήσεων, το έκαναν μία ημέρα μετά. Δεν μου δημιουργούσε πρόβλημα, μιας και με ενημέρωσαν πολύ νωρίς και την έκανα αποδεκτή στο σύστημά τους. Σήμερα μπαίνω στο site και δεν βλέπω καν την πτήση????Να ανησυχώ???Έχω ξεκινήσει να ψάχνω ξενοδοχεία και αυτοκίνητο...
Ν ανησυχεις.
Το μυνημα το εχεις απο εχθες,ο Σαμιων ηταν πριν απο λιγο στο φορουμ
και δεν ειπε τιποτα.:DΑρα ασχημα τα πραγματα.
Επεισης ουτε εγω βλεπω στο σαιτ πτησεις τον μαιο.:(
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
panpan said:
Ν ανησυχεις.
Το μυνημα το εχεις απο εχθες,ο Σαμιων ηταν πριν απο λιγο στο φορουμ
και δεν ειπε τιποτα.:DΑρα ασχημα τα πραγματα.
Επεισης ουτε εγω βλεπω στο σαιτ πτησεις τον μαιο.:(
Σαν τι να πω?δεν τα εχουμε πει τοσες φορες?low cost ειναι η εταιρεια. No πωλησεις no πτησεις. Τιποτε καινουριο. Οπως περισυ οι πωλησεις δεν πηγαν καλα. Κι οποιος κλεινει εισιτηριο πρεπει να αποδεχεται κι αυτη την πιθανοτητα. Η σοβαροτητα η μη μιας εταιρειας δεν εχει να κανει με ακυρωσεις πτησεων τετοιου τυπου. Αλλα αυτα σε αλλο θεμα,οχι εδω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.499
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom