Καλοκαίρι στην Ιταλία με Air One από 50Ε..

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.901
Σαν τι να πω?δεν τα εχουμε πει τοσες φορες?low cost ειναι η εταιρεια. No πωλησεις no πτησεις. Τιποτε καινουριο. Οπως περισυ οι πωλησεις δεν πηγαν καλα. Κι οποιος κλεινει εισιτηριο πρεπει να αποδεχεται κι αυτη την πιθανοτητα. Η σοβαροτητα η μη μιας εταιρειας δεν εχει να κανει με ακυρωσεις πτησεων τετοιου τυπου. Αλλα αυτα σε αλλο θεμα,οχι εδω.
Δεν εκανα καμια μομφη,απλα ανεφερα το ονομα σου σαν τον πιο
ενημερωμενο για την συγκεκριμενη εταιρια.
Το ξερω οτι οταν δεν εχει πωλησεις τα δρομολογια (δυστυχως γι αυτους
που εχουν κρατησεις ) ακυρωνονται.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Γιατι δεν το καταλαβα το παραπανω? Τι εννοεις ηδη?
Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση, έχω πρόβλημα με τη σύνδεση του ιντερνετ. Είχαμε μπει στο σαιτ της Αirone και δεν βρήκαμε την πτήση αλλά είδαμε την πτήση ως share code στο site της Alitalia. Έτσί, κάναμε ηλεκτρονικό check in από τις 27/3 και μας ήρθε η επιβεβαίωση του επιτυχούς check-in. Αυτά όλα μέχρι σήμερα το πρωΐ. Αργότερα όμως που ξαναμπήκα στην Alitalia, ούτε εγώ είδα την πτήση και δεν έχω λάβει κανένα μήνυμα για ακύρωση της πτήσης. Τι συμβαίνει? Τώρα αρχίζω να ανησυχώ και 'γω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.901
Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση, έχω πρόβλημα με τη σύνδεση του ιντερνετ. Είχαμε μπει στο σαιτ της Αirone και δεν βρήκαμε την πτήση αλλά είδαμε την πτήση ως share code στο site της Alitalia. Έτσί, κάναμε ηλεκτρονικό check in από τις 27/3 και μας ήρθε η επιβεβαίωση του επιτυχούς check-in. Αυτά όλα μέχρι σήμερα το πρωΐ. Αργότερα όμως που ξαναμπήκα στην Alitalia, ούτε εγώ είδα την πτήση και δεν έχω λάβει κανένα μήνυμα για ακύρωση της πτήσης. Τι συμβαίνει? Τώρα αρχίζω να ανησυχώ και 'γω.
Θα το λαβεις.Να ανησυχεις και εσυ.:(
Δυστυχως η πτησεις τουλαχιστον μαιο και ιουνιο τελος.:(
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
panpan said:
Δεν εκανα καμια μομφη,απλα ανεφερα το ονομα σου σαν τον πιο
ενημερωμενο για την συγκεκριμενη εταιρια.
Το ξερω οτι οταν δεν εχει πωλησεις τα δρομολογια (δυστυχως γι αυτους
που εχουν κρατησεις ) ακυρωνονται.
Μα οχι δεν ειπα για μομφη, ειλικρινα δεν ειχα κατι να γραψω. Δεν ειχε πωλησεις κ η εναρξη των πτησεων πηρε μικρη αναβολη. Τιποτε το ιδιαιτερο. Οι φιλοι που ειχαν κλεισει ελπιζω να εκμεταλλευτουν μια αλλη μελλοντικη προσφορα της εταιρειας.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Για να δουμε αυτο θα επεκταθει και σε αλλα δρομολογια??:roll::roll::roll:
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Θα το λαβεις.Να ανησυχεις και εσυ.:(
Δυστυχως η πτησεις τουλαχιστον μαιο και ιουνιο τελος.:(
Αγαπητέ pan pan,
δεν ανησυχώ πλέον!! Μόλις έλαβα μήνυμα ότι η πτήση ακυρώθηκε. Πάμε τώρα για τις ακυρώσεις ξενοδοχείων κλπ. Κρίμααααααα...
 

iro2009

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Το έλαβα και εγώ το περιβόητο mail...Δεν μπορώ να καταλάβω ακυρώνουν το δρομολόγιο χωρίς καμία προσπάθεια να μας το αντικαταστήσουν με μία πτήση της μαμάς εταιρείας???Το δέχομαι ακόμα και με ανταπόκριση...Δυστυχώς τώρα που μας το ανακοινώνουν δεν υπάρχουν αντίσοιχες προσφορές. Αν το ήξερα θα είχα κλείσει μία Ρώμη, μία Βενετία με aegean. Μεγάλη απογοήτευση...
Το κορυφαίο είναι ότι δεν έχουν ένα mail για να επικοινωνήσεις μαζί τους. Πρέπει να πάρεις στο call canter (να μιλήσεις με κανένα Ινδό) και να χρεωθείς μόνο 1ευρώ το λεπτό. Υπάρχουν και άλλες low cost εταιρείες αλλά αυτό δεν το έχω δει?????
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
iro2009 said:
Το κορυφαίο είναι ότι δεν έχουν ένα mail για να επικοινωνήσεις μαζί τους. Πρέπει να πάρεις στο call canter (να μιλήσεις με κανένα Ινδό) και να χρεωθείς μόνο 1ευρώ το λεπτό. Υπάρχουν και άλλες low cost εταιρείες αλλά αυτό δεν το έχω δει?????
Μαλλον δεν διαβασες καλα. Ισχυει το μειλ του ελληνικου customer care της Alitalia. Και το call center ειναι στη Ιταλια. Ειπαμε low cost.οχι ολες ιδιες ομως..
Και δεν εχει βεβαια υποχρεωση να σε προωθησει στον προορισμο σου τοσο χρονο πριν την ακυρωση.
 

iro2009

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Στο mail της ακύρωσης που μου στείλανε, το οποίο είναι και στα ιταλικά (που δυστυχώς δεν μιλάω) τη μόνη δυνατότητα επικοινωνίας που μου λέει είναι το τηλεφωνικό κέντρο.

Ti preghiamo di informare tutti i passeggeri in viaggio con te della suddetta variazione.


Per qualsiasi informazione ti invitiamo a contattare il nostro Call Center al numero 892 444*
Se sei al di fuori dei confini italiani puoi contattare il numero: +390912551047



Cordiali saluti
Air One


* Il costo della telefonata da rete fissa è di 12 cent/? alla risposta e di 96 cent/? al minuto iva inclusa. Per chiamate da rete mobile il costo massimo è di 15,49 centesimi di euro alla risposta e di 1,8 Euro al minuto Iva Inclusa.

Πιστεύεις ότι αν επικοινωνήσω με την alitalia θα με εξυπηρετηθώ?
 

iro2009

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Να ενημερώσω ότι επικοινώνησα με την Alitalia και μου είπαν ότι μπορούν να μας αλλάξουν τα εισιτήρια και να πετάξουμε μέσω Ρώμης τις ίδιες ημέρες χωρίς οικονομική επιβάρυνση. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή λύση!!!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Να ενημερώσω ότι επικοινώνησα με την Alitalia και μου είπαν ότι μπορούν να μας αλλάξουν τα εισιτήρια και να πετάξουμε μέσω Ρώμης τις ίδιες ημέρες χωρίς οικονομική επιβάρυνση. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή λύση!!!
Ακριβως ετσι ειναι.
:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.502
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom