Καρπενήσι

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.496
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Κι εμείς για Καρπενήσι το βλέπω τις γιορτές!
Πιστεύω καλύτερα στα χωριουδάκια λίγο πιο έξω γιατί λογικά στις γιορτές θα γίνεται χαμός στο κέντρο, κάτι το οποίο αποφεύγω στις χειμερινές μου εξορμήσεις. Εκεί επιλέγω φύση-μονοπάτια-εκδρομές-τσίπουρο-καλό φαί! :cool:
Έχω βρει 2 αρκετά οικονομικά δωμάτια τα γνωρίζει κάποιος να μου πει την γνώμη του?
http://torizoma.gr/
http://www.roomswithview.eu/
 

gel1981a

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Κι εμείς για Καρπενήσι το βλέπω τις γιορτές!
Πιστεύω καλύτερα στα χωριουδάκια λίγο πιο έξω γιατί λογικά στις γιορτές θα γίνεται χαμός στο κέντρο, κάτι το οποίο αποφεύγω στις χειμερινές μου εξορμήσεις. Εκεί επιλέγω φύση-μονοπάτια-εκδρομές-τσίπουρο-καλό φαί! :cool:
Έχω βρει 2 αρκετά οικονομικά δωμάτια τα γνωρίζει κάποιος να μου πει την γνώμη του?
http://torizoma.gr/
http://www.roomswithview.eu/
Μια χαρα φαινονται και τα δυο. Δεν έχω παέι αλλά πιστευω πως θα σας ικανοποιησουν. Μικρο και Μεγαλο χωριο είναι πολύ καλές επιλογες για φυση, τσιπουρακια και καλο φαγητο. Για μονοπάτια θα ρωτησεις ντοπιους να σου πουν γτ ανάλογα με τον καιρό θα μπορεις να περπατήσεις πολύ. Ο Δήμος Καρπενησίου έφτιαξε ένα καινούριο δίκτυο μονοπατιών μήκους σχεδον 90 χλμ. Υπάρχουν κάποια και εκεί κοντά. Σούπερ θα περάσετε και οτι χρειαστειτε εγω εδω ειμαι..
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.496
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Το πανταβρέχει το αποκλείουμε φαντάζομαι τέτοια εποχή ε?
Έχω δει μονοπατάκι για μαύρη σπηλιά (συνδυάζεται ωραία με Προυσσό), και ένα ωραίο μονοπάτι
Μεγάλο-Μικρό χωριό που περνάει και από μια όμορφη λιμνούλα
 

gel1981a

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Το πανταβρέχει το αποκλείουμε φαντάζομαι τέτοια εποχή ε?
Έχω δει μονοπατάκι για μαύρη σπηλιά (συνδυάζεται ωραία με Προυσσό), και ένα ωραίο μονοπάτι
Μεγάλο-Μικρό χωριό που περνάει και από μια όμορφη λιμνούλα
Πανταβρέχει εννοείται πως οχι τετοια περίοδο, μόνο καλοκαίρι! Ναι ωραια μονοπατακια ειναι αυτα που λες. Κάτω απο το μονοπατι της Μαυρης Σπηλιάς υπάρχει ένα φοβερό αλλαντοποιείο για λουκάνικα. σαλάμι, καπνιστό χοιρινό και τέλειο προσιούτο. Να πατε να σας κεράσουν και να ψωνίσετε. Επίσης 30' απο τον Προσού υπάρχει το χωρίο Τόρνος που εχει ενα φοβερό δίκτυο μονοπατιών.
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
Καλημέρα από εμάς και πάλι!
Βαγγέλη, σκεφτόμαστε τώρα να αναδιατάξουμε λίγο τις διακοπές μας για να περιλαμβάνουν και το ΣΚ και βρήκαμε πολύ ωραία διαμονή στο χωριό Αγ. Νικόλαος. Το χωριό τι λέει; Αξίζει σε σχέση με το Μικρό/Μεγάλο Χωριό ή τους Κορυσχάδες; Θα τα επισκεφτούμε κι αυτά σίγουρα σε μια μονοήμερη εκδρομή, αλλά λέει να μένουμε Αγ. Νικόλαο και θα υπάρχουν ταβερνάκια, καφενείο και σχετική ζωή; Επίσης, από υψόμετρο γνωρίζεις αν θα είμαστε αποκλεισμένοι; Το ψάχνουμε κι εμείς ιντερνετικά αλλά θα μ' ενδιέφερε και η άποψή σου! Σ' ευχαριστούμε πολύ και πάλι.
 

gel1981a

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Καλημέρα από εμάς και πάλι!
Βαγγέλη, σκεφτόμαστε τώρα να αναδιατάξουμε λίγο τις διακοπές μας για να περιλαμβάνουν και το ΣΚ και βρήκαμε πολύ ωραία διαμονή στο χωριό Αγ. Νικόλαος. Το χωριό τι λέει; Αξίζει σε σχέση με το Μικρό/Μεγάλο Χωριό ή τους Κορυσχάδες; Θα τα επισκεφτούμε κι αυτά σίγουρα σε μια μονοήμερη εκδρομή, αλλά λέει να μένουμε Αγ. Νικόλαο και θα υπάρχουν ταβερνάκια, καφενείο και σχετική ζωή; Επίσης, από υψόμετρο γνωρίζεις αν θα είμαστε αποκλεισμένοι; Το ψάχνουμε κι εμείς ιντερνετικά αλλά θα μ' ενδιέφερε και η άποψή σου! Σ' ευχαριστούμε πολύ και πάλι.
Και πολυ καλα θα κανετε. Ναι το χωριο είναι πολύ όμορφο. Έχει καφε και ταβερνακια. Νομιζω και ενα μπακαλικο αλλα οπως και να χει δεν θα στερηθείτε τιποτα. Απέχει 5' απο το Καρπενησι με το αυτοκινητο και η αληθεια είναι οτι πιάνει πολύ χιόνι. Οι δρόμοι ωστοσο καθαρίζονται οποτε αν σας πιασουν τα χιονια να ειστε σιγουροι πως θα το απολαυσετε!!! Εννοειται οτι θα βολταρετε και στο καρπενησι, το οποίο ο Δήμος ομορφαίνει με φοβερούς πλακοστρωτους δρομους ηπιας κυκλοφοριας που τα χριστουγενννα θα ειναι στολισμενοι, αλλα και στα χωρια Κορυσχάδες, Βουτύρο, Μικρό και Μεγάλο Χωριό. Στη διαθεση σας.

Βαγγέλης
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Για διαδρομη προς Μαυρη Σπηλια αναμεινατε ..ετοιμαζω κομματι και φωτο.
Οι Κορυσχαδες δεν μου αρεσαν καθολου .
Το Παλιο Μικρο Χωριο πολυ ομορφο και γραφικο.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Για διαδρομη προς Μαυρη Σπηλια αναμεινατε ..ετοιμαζω κομματι και φωτο.
Οι Κορυσχαδες δεν μου αρεσαν καθολου .
Το Παλιο Μικρο Χωριο πολυ ομορφο και γραφικο.
Οι Κορυσχάδες όχι;Εγώ πάλι αυτές θυμάμαι πιο πολύ από το Καρπενήσι (που το θυμάμαι όχι τόσο γραφικό και όμορφο)Θες η ιστορία του χωριού, θες η εθνοσυνέλευση, θες το πέτρινο ιστορικό κτίριο που δεσπόζει στο χωριό (Μουσείο Εθνικής Αντίστασης σήμερα), θες τα υπόλοιπα πέτρινα..δεν ξέρω..Και το Μικρό Χωριό εξίσου όμορφο και με μια αύρα μυστηρίου...
 

gel1981a

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Φιλοι μου ο Δημος Καρπενησιου θα ειναι στο The Mall Athens απο τη Δευτερα 25.11 μεχρι 1-12 ελατε να συλλεξετε πληροφοριες.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
παιδια καλημερα!!κανονισα και εκλεισα και εγω να παω 02-01 για 5 μερουλες..ελπιζω φυσικα να ανοιξει το χιονοδρομικο γιατι θελουμε να λιωσουμε στο σκι..για το αλλο δε λεω γιατι θα με κραξετε!!χαχαχα...πιστευω οτι θα ειναι πολυ ομορφα!!φιλος απο εδω μου προτεινε ετσι μαγαζακια για φαγητο αλλα φυσικα καθε καλη προταση ειναι καλοδεχουμενη!!
 

pakotini

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας,
σκοπευουμε με το αγορι μου να επισκεφτουμε το καρπενησι τον ιανουαριο και χρειαζομαι λιγη βοηθεια. ποση ωρα ειναι με τα κτελ το καρπενησι απο αθηνα και ποια η τιμη τ εισιτηριου;; επειτα λεμε να μεινουμε στον ξενωνα σεμελη.. ειναι καλη επιλογη απο πλευρας διαμονης και των δραστηριοτητων που προσφερει;; και τελος ειχε χιονια τον ιανουαριο;;
ανυπομονω για απαντησηη :)
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
ρε συ pakotini ρωτας αν θα εχει χιονια...??που να ξερουμε??!!??η σουζη απο το σκαι ειμαστε?λογικα και κρυο θα εχει και χιονια..αν με αμαξι ειναι 3,5 με 4 ωρες υπολογιζε ποσο ειναι με κτελ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.751
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom