Κουβεντούλα και συμβουλές γύρω από τα gps

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ο φίλος μου στην Ολλανδία είχε Garmin και το φόρτιζε κανονικά μέσα στο αυτοκίνητο όσο το χρησιμοποιούσαμε συγχρόνως.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
δεν ειπα οτι δε φορτιζει στο αμαξι.
ειπα οτι με το φορτιστη αυητοκινητου τρχει παραλληλα το λογισμικο,κατι που δε συμβαινει με το usb καλωδιο αφου στη περιπτωση αυτη το βλεπει ο Η/Υ σαν προσθαφαιρουμενο δισκο.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εχθες με τη βοηθεια του skype η μιραντα και εγω ξεκλειδωσαμε το miomoov500 και του βαλαμε τα πρωτα αιβασιλιατικα καλουδια:clap::clap:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Αστεράκια να αναβοσβήνουν περιμετρικά γύρω από την οθόνη βάλατε; :bleh::bleh::bleh:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
2.878
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
δεν ειπα οτι δε φορτιζει στο αμαξι.
ειπα οτι με το φορτιστη αυητοκινητου τρχει παραλληλα το λογισμικο,κατι που δε συμβαινει με το usb καλωδιο αφου στη περιπτωση αυτη το βλεπει ο Η/Υ σαν προσθαφαιρουμενο δισκο.

μαλλον εκει ειναι το προβλημα μου.
εγω εχω μονο φορτιστη μεσω usb
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
εχθες με τη βοηθεια του skype η μιραντα και εγω ξεκλειδωσαμε το miomoov500 και του βαλαμε τα πρωτα αιβασιλιατικα καλουδια:clap::clap:
και γω σαν παιδάκι πρέπει να σας πω έχω ξετρελαθεί με τα δώρα μου και απο χθες συνέχεια παίζω !Ευχαριστώ mio πραγματι είναι καταπληκτικό!το χω ήδη μάθει τελεια το παιχνίδι στο χέρι προς το παρον !σε λίγες μέρες θα το χω κατακτήσει και πιο ρεαλιστικα το θέμα δια του αυτοκινήτου!
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
μαλλον εκει ειναι το προβλημα μου.
εγω εχω μονο φορτιστη μεσω usb
οποτε απλα πρεπει να αγορασεις και ενα φορτιστή για το αυτοκίνητο !δεν νομίζω να κοστίζει πολύ
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
και γω σαν παιδάκι πρέπει να σας πω έχω ξετρελαθεί με τα δώρα μου και απο χθες συνέχεια παίζω !Ευχαριστώ mio πραγματι είναι καταπληκτικό!το χω ήδη μάθει τελεια το παιχνίδι στο χέρι προς το παρον !σε λίγες μέρες θα το χω κατακτήσει και πιο ρεαλιστικα το θέμα δια του αυτοκινήτου!
αν και ειμαι απιστευτα στεναχωρημενος στη δουλεια(ειμαι ακομα στο γραφειο ):(
μολις φτιαξει η διαθεση μου......θα σου δωσω κατι skin που κυριολεκτικα θα ξετρελαθεις:clap:
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
αν και ειμαι απιστευτα στεναχωρημενος στη δουλεια(ειμαι ακομα στο γραφειο ):(
μολις φτιαξει η διαθεση μου......θα σου δωσω κατι skin που κυριολεκτικα θα ξετρελαθεις:clap:
ακόμα στο γραφείο ;κουράγιο !δύσκολα ωράρια !σκέψου ibiza και την Βαρκελώνη ετσι για να πάρεις δυνάμεις!!!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
2.878
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
οποτε απλα πρεπει να αγορασεις και ενα φορτιστή για το αυτοκίνητο !δεν νομίζω να κοστίζει πολύ

εχω φορτιστη αυτοκινητου...αλλα μαλλον επειδη δεν ειναι ο εργοστασιακος κ φορτιζει μεσω θυρας USB εχω αυτο το προβλημα...
anyway..θα παρω εναν εργοστασιακο κ τελος το προβλημα...ελπιζω
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
αναφορικα με sony ericsson c905 που αγορασε ενας συμφορουμιτης μας.
καταρχας λευτερη καλοριζικο!!!
τα νεα ομως δεν ειναι καλα σχετικα με δυνατοτητα πλοηγησης.
η συγκεκριμενη συσκευη δεν εχει λειτουργικο windows mobile.αρα δε τρεχει τα γνωστα προγραμματα.
εχει βεβαια ενσωματωμενο ενα δεκτη AGPS ο οποιος μεσω 3G σου δειχνει καποιους χαρτες google maps.
οπως γινεται αντιληπτο αυτο σου παρεχεται με σχετικη επιβαρυνση .
κατι αναλογο συμβαινει και με τη δυνατοτητα συνδεσης στο internet.
η επικοινωνια γινεται μεσω 3G wap,αρα και εκει πληρωνεις.
υπαρχει σε καθε εταιρια ενα προγραμμα με unlimted 3G download με μηνιαιο παγιο καμια 50αρια ευρω αν δε κανω λαθος.

αρα κατα 95% το χρησιμοποιουμαι σαν κινητο και σαν φωτογραφικη μηχανη 8.1 mpixels.

ta καλα νεα...
σε μερικους μηνες θα αρχισει να γινεται μοδα το νεο λειτουργικο της google to android το οποιο βασιζεται στο linux.
to android eιναι σχεδιασμενο για mobile devices kαι εκμεταλλευομενο το AGPS θα παρεχει μεταξυ αλλων εφαρμογων και δυνατοτητα πλοηγησης.
ηδη σε διεθνη εκθεση παρουσιαστηκε η πλατφορμα destinator9 ειδικα σχεδιασμενη για compatible me android:):)
εγω εδω και καιρο μελεταω τη νεα τεχνολογια σε αμερικανικα φορα για να ειμαι ετοιμος οταν ερθει ελλαδα.:roll::roll:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
σε ευχαριστώ mio.. νομίζω ότι σύντομα θα αλλάξει και στα κινητά η κατάσταση, από ότι είδα πάντως και με πολυ μικρότερα ποσά μπορείς να έχεις κάποια πρόσβαση όχι όμως απεριόριστη. Σε MB 30-150-250-500 οι τιμές είναι αντίστοιχα 3,5-10-13-17,5 ευρω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.079
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom