Κράτηση θέσεων μέσω διαδικτύου στον ΟΣΕ!!!!

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Απλά αξίζει να αναφερθεί πιστεύω πως το 14511 έχει χρέωση 61.5 λεπτά το λεπτό για κλήση από σταθερό και 98.4 λεπτά το λεπτό για κλήση από κινητό ενω υπάρχει και το 210 5270762 για παράπονα, (ώρες λειτουργίας 07:30-15:00 Δευτέρα έως Παρασκευή) που προφανώς έχει χρέωση μιας αστικής μονάδας μόνο.
Επικοινωνία | www.trainose.grΕγω πήρα στο 2ο τηλέφωνο για να με εξυπηρετήσουν για την απεργία που έγινε και για να ρωτήσω για το πως θα πάρω τα χρήματα πίσω τα οποία από ότι μου είπε αργούν να τα βάλουν στον λογαριασμό.Για απεργία που έγινε στις 28/1 θα πάρω πίσω τα λεφτά σε λίγες ημέρες..
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Πριν λίγες μέρες που ήμουν στο σταθμό του ΟΣΕ στη Θεσσαλονίκη, ρώτησα πότε θα μπουν στο λογαριασμό μου τα χρήματα από το εισιτήριο που είχα για τις 28/1 (ημέρα απεργίας). Ο υπάλληλος μου είπε ότι τα χρήματα θα επιστραφούν σε μερικές μέρες, αλλά, ταυτόχρονα, μου σύστησε να κάνω και μια "αίτηση ακύρωσης εισιτηρίου web", λέγοντάς μου ότι σε 4-5 εργάσιμες από την αίτηση τα χρήματα θα επιστρέφονταν.
 

CitizenErased

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Nεα απεργια στην Αθηνα, την Τεταρτη 20 Φεβρ.
Εκλεισα με 18ευρω (κοκκινη θεση), πηγαινε ελα και η επιστροφη ειναι απο Αθηνα.
Γινεται να μου ακυρωσουν και την μεταβαση ή θα ακυρωθει μονο η επιστροφη?
Αν παρω στο τηλεφωνο παραπονων θα με βοηθησουν να γινει η ακυρωση ή υποχρωτικα στο πανακριβο 14511?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Τα επιστρέψανε εχθές τελικά τα χρήματα από ότι είδα στον λογαριασμό.
Κι εμένα μου τα επέστρεψαν. Ένας άλλος τρόπος για να δεις αν έχει ξεκινήσει η διαδικασία επιστροφής χρημάτων μετά από απεργία, είναι να πας μέσα απ' το site τους στο ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΟΥ, να δώσεις τον αριθμό εισιτηρίου και τα τέσσερα τελευταία ψηφία της κάρτας με την οποία το έκλεισες και να πατήσεις ΕΚΤΥΠΩΣΗ. Η επιστροφή έγινε ή θα γίνει σύντομα αν πάνω στο εισιτήριο σου υπάρχει με μεγάλα κόκκινα γράμματα η λέξη ΑΚΥΡΟ.

Nεα απεργια στην Αθηνα, την Τεταρτη 20 Φεβρ. Εκλεισα με 18ευρω (κοκκινη θεση), πηγαινε ελα και η επιστροφη ειναι απο Αθηνα. Γινεται να μου ακυρωσουν και την μεταβαση ή θα ακυρωθει μονο η επιστροφη? Αν παρω στο τηλεφωνο παραπονων θα με βοηθησουν να γινει η ακυρωση ή υποχρωτικα στο πανακριβο 14511?
Κοίτα, κανονικά τα εισιτήρια προσφοράς δεν αλλάζονται και δεν επιστρέφεται το αντίτιμό τους, αλλά δεν ξέρω μπας και ισχύει κάτι διαφορετικό για τη μετάβαση, επειδή ακυρώνεται η επιστροφή σου λόγω δικής τους υπαιτιότητας. Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν πάρεις τηλέφωνο στο σταθερό που δίνουν. Εκείνοι θα σου πουν τουλάχιστον αν μπορεί να αλλάξει κάτι. Μην πάρεις τσάμπα στο 14511.

Αν τελικά επικοινωνήσεις μαζί τους, ενημέρωσέ μας, σε παρακαλώ, για την απάντησή τους.
 

CitizenErased

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Παιδια εκανα χοντρη βλακεια. Νομιζα το 14511 με χρεωνει απο τοτε που βγαινει υπαλληλος να με εξυπηρετησει. Αλλα αυτο χρεωνει και την αναμονη. Το διαπιστωσα γιατι καλεσα απο το κινητο. Ειχα χτες καλεσει τουλαχιστον μιση ωρα απο το σταθερο. Δηλ 30' * 0.62 = περιπου 20ευρω.
Απιστευτο. Ουτε καν με εξυπηρετησαν, χρεωθηκα λες και επαιζα σε τηλεπαιχνιδι και τωρα εχω στεναχωρεθει πολυ.

Επαιρνα και στο τηλεφωνο παραπονων με αστικη χρεωση, μετα απο 10 προσπαθειες το σηκωσαν και μου ειπαν το εξης.
Δεν ξερουν ποτε χρεωνει το 14511.
Το εισιτηριο ακυρωνεται αυτοματα οταν υπαρχει απεργια trainose.
Αν θελω να ακυρωσω και την μεταβαση που δεν υπαρχει απεργια, να παω στον σταθμο να κανω μια αιτηση.

Ακομα δεν μπορω να χωνεψω πως την πατησα ετσι. Δεν ειναι τοσο το ποσο αλλα ο τροπος. Να σε χρεωνουν για αναμονη και να μην το σηκωνουν ποτε. Και μαλιστα την μια και μοναδικη φορα που εβγαλα γραμμη, ο υπαλληλος το εκλεισε στο δευτερολεπτο και επεσε η γραμμη. Απιστευτα πραγματα!
Ολα τα παραπανω για ενα ηλεκτρονικο εισιτηριο.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Απαράδεκτο εντελώς από τον ΟΣΕ αν ισχύει αυτό.Ζήτα ανάλυση κλήσεων στο σταθερό για να δεις αν έγινε όντως έτσι και ενημέρωσε μας αν μπορείς
 

CitizenErased

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ισχυει διοτι οταν πηρα απο το καρτοκινητο μου, με χρεωσε απο το πρωτο λεπτο κοντα στο 1ευρω και ελεγξα το υπολοιπο μου. Μου χαλασε η διαθεση, η μερα μου και γενικα νοιωθω πολυ ενοχλημενος.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Θέλω να βγάλω εισιτήριο για την μητέρα μου για Αθήνα με επιστροφή από Λάρισα.
Θα το βγάλω με την δική μου κάρτα.
Θα υπάρχει πρόβλημα στη συνέχεια;
Το εισιτήριο έχει πάνω το όνομα τυπωμένο;
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Άρα μετά τη συμπλήρωση του ονόματος της κάρτας βάζουμε πάλι το όνομα στο εισιτήριο;;
 

CitizenErased

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Aλλο το ενα, αλλο το αλλο. Οριζεις την πληρωμη και μετα βαζεις το ονομα που θα ταξιδεψει με το εισιτηριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.067
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom