Κράτηση θέσεων μέσω διαδικτύου στον ΟΣΕ!!!!

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.766
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Κι εγώ έχω δει ταινία με τα γυαλιά που λέει η Fraulitsa και ήταν το 2003 - 2004. Μετά βάλανε τα φορητά dvd player.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Βαγόνι τύπου λεωφορείου δεν υπάρχει στην Α' θέση:xmas_lol: Υπάρχει μόνο ένα βαγόνι Α' θέσης και αυτό είναι με κουπέ. Dvd δε νομίζω να νοικιάζεις γιατί απλούστατα δεν υπάρχει τηλεόραση για να το δεις:xmas_cheesygrin:
Η Α θέση στο κουπέ έχει και πολύ καλή ανάκλιση στα καθίσματα καθώς και μεγάλη απόσταση ανάμεσα στις θέσεις (έχω χωρέσει και καρότσι με μωρό για ύπνο πολύ άνετα).
Επίσης το πλεονέκτημα του κουπέ σε Α και Β θέση είναι ότι υπάρχει σε κάθε ένα μια πρίζα σούκο, για να βάλεις το laptop- συνήθως δίπλα στο παράθυρο- πράγμα που σημαίνει ότι κλείνω πάντα εκείνη τη θέση και εύχομαι να μην έχει άλλος υπολογιστή στο κουπέ για να καβατζώσω την πρίζα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Να κουβαλας ενα πολυπριζο για να μην εχεις πια αγχος.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Επίσης το πλεονέκτημα του κουπέ σε Α και Β θέση είναι ότι υπάρχει σε κάθε ένα μια πρίζα σούκο, για να βάλεις το laptop- συνήθως δίπλα στο παράθυρο- πράγμα που σημαίνει ότι κλείνω πάντα εκείνη τη θέση και εύχομαι να μην έχει άλλος υπολογιστή στο κουπέ για να καβατζώσω την πρίζα
Πρίζα έχει και στα κουπέ της Β' θέσης. Το θέμα είναι ότι οι περισσότερες είναι ξεχαρβαλωμένες και δεν λειτουργούν.
 

MrJohan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ακύρωση λόγω απεργίας

Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή προέκυψε απεργία της Π.Ο.Σ. για τις 19 και 20 Δεκεμβρίου και αλλάξανε τα σχέδια μας :)xmas_evil:), έχετε ιδέα αν τα εισιτήρια προσφοράς των 19€ αποζημιώνονται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :xmas_wink:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή προέκυψε απεργία της Π.Ο.Σ. για τις 19 και 20 Δεκεμβρίου και αλλάξανε τα σχέδια μας :)xmas_evil:), έχετε ιδέα αν τα εισιτήρια προσφοράς των 19€ αποζημιώνονται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :xmas_wink:
Τα εισιτήρια προσφοράς των 9 και 19 ευρώ δεν αλλάζουν μέρα και/ή ώρα και δεν αποζημιώνονται αν ο επιβάτης θελήσει να τα ακυρώσει. Σε αυτήν την περίπτωση όμως δεν είσαι εσύ ο υπαίτιος της ακύρωσης, οπότε φυσικά και παίρνεις τα χρήματά σου πίσω. Αρκεί να πάρεις τηλέφωνο στο 210 5270762 και να τα ζητήσεις:xmas_lol: (να έχεις πρόχειρο τον αριθμό εισιτηρίου γιατί θα στον ζητήσουν)

Υ.Γ Παθούσα κι εγώ:xmas_sad:
 

Νέστωρ

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Εγώ πάντως ακόμη περιμένω να μου στείλουν τα λεφτά από την απεργία του Οκτωβρίου! Άσε που επειδή χάνεις το εισιτήριο της προσφοράς, μετά πρέπει να βγάλεις νέο στην κανονική τιμή! Πάντως σου φοράνε και ένα "Γιατί κύριε; Δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε απεργία;!!" Βέεεβαια! Έχετε! Αλλά, 1ο) πείτε και σε μας που χάνουμε εξαιτίας τη δουλειά μας και δεν έχουμε και την πολυτέλεια της απεργίας και 2ο) Πληρώστε μας και το νέο εισιτήριο και τη χαμένη εξ αιτίας σας μέρα! (Σόρρυ ,..... ξέφυγα .....)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Μια φίλη μου πήγε στον σταθμό του ΟΣΕ της Θεσσαλονίκης πάντως και της δώσανε αμέσως τα χρήματα.
 

Νέστωρ

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ναι kabamarou, επειδή το είχε αγοράσει μετρητοίς και όχι με πιστωτική online, όπως ... η αφεντιά μου!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εγώ πάντως ακόμη περιμένω να μου στείλουν τα λεφτά από την απεργία του Οκτωβρίου!
Τους πήρες τηλέφωνο για να ζητήσεις να σου επιστρέψουν τα χρήματα στην κάρτα σου; Εμένα πάντως μου τα επέστρεψαν.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Όχι με πιστωτική τα είχε κλείσει και αυτή και μου είπε ότι τις τα δώσανε πίσω εκτός και αν εννοούσε ότι της βάλανε στην κάρτα τα λεφτά.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Τα καθίσματα έχω την εντύπωση ότι είναι τα ίδια με αυτά που έχουν τα κουπέ της Β' θέσης, αλλά δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά:xmas_mrgreen:
Τα κουπέ της Α' θέσης δεν έχουν πια καμία σχέση με το κουπέ (Α' θέσης) που είχα ταξιδέψει (με νυχτερινό τρένο) πριν μερικούς μήνες. Είναι καθαρά, άνετα, με αρκετό χώρο για τα πόδια και με τραπεζάκι ανάμεσα στα δυο καθίσματα. Δεν ξέρω βέβαια αν αλλάζει κάτι στο νυχτερινό τρένο, αλλά τον τελευταίο μήνα, όσες φορές ταξίδεψα μέρα, τα καθίσματα της Α' θέσης ήταν σούπερ (πάντα σε σχέση με το υπόλοιπο τρένο).

Τα εισιτήρια προσφοράς των 9 και 19 ευρώ δεν αλλάζουν μέρα και/ή ώρα και δεν αποζημιώνονται αν ο επιβάτης θελήσει να τα ακυρώσει. Σε αυτήν την περίπτωση όμως δεν είσαι εσύ ο υπαίτιος της ακύρωσης, οπότε φυσικά και παίρνεις τα χρήματά σου πίσω. Αρκεί να πάρεις τηλέφωνο στο 210 5270762 και να τα ζητήσεις
Σε περίπτωση απεργίας πλέον τα χρήματα μπαίνουν αυτόματα στο λογαριασμό σου και δεν χρειάζεται να τους πάρεις τηλέφωνο. Αν, παρ' όλα αυτά, χρειαστεί να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο, το τηλέφωνο στο οποίο μπορείς να καλέσεις είναι το: 14511.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom