Τουρκία Κωνσταντινούπολη

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα ντυθείς Ζορό Baba; :roll:
Όχι, θα έχουμε guest star τον Ζορρό - θά'ρθει να μας ευχηθεί. Εδώ δεν έχει αφήσει γάμους και κηδείες, κοπή πίτας θ' αφήσει και με τέτοιο μπουφέ?
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Νά'σαι καλά βρε Παναγιώτα, ΄"μ' έφτιαξες"! Πάλι στερητικό σύνδρομο αρχίζω κι αποκτώ. Με βλέπω Καθαρή Δευτέρα να πετάω αετό πάνω απ' το Βόσπορο...
:mad::mad::mad: Σε μένα απευθυνόταν :mad::mad::mad: :haha:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
περσυ το καλοκαιρι ξεκινησαμε ωραια και καλα να παμε οδικως στην Κωνσταντινουπολη και φτανοντας στα συνορα,βλεπουμε την ατελειωτη ουρα των τουρκων μεταναστων απο την κεντρική ευρωπη που πηγαιναν για διακοπες στην τουρκια....το έγραψα και περσυ ...ατελειωτη ουρα....μας ειπαν καποιοι αστυνομικοι οτι η αναμονη στην ουρα θα φτασει τις....24 ωρες....τελως παντων εμεις ακολουθησαμε το παραδειγμα καποιων συμπατριωτων μας,περασαμε στη λωριδα που ειναι μονο για περιπτωσεις αναγκης και παιρνοντας περιλυπο υφος προσεγγισα έναν υπαλληλο με τα διαβατηρια στο χερι ....γενικα η τακτικη τους απο οτι καταλαβα ειναι να αφηνουν τους ελληνες να περνανε,προκαλωντας αγανακτηση στους τουρκους που δικαιως διαμαρτυρονταν...βεβαια αυτο εξαρταται και απο την καλη θεληση του υπαλληλου ....τελος παντων ,επειδη λεμε και φετος να παμε μερικες μερες στην Πολη ,οδικως ήθελα να ρωτησω κυριως τους βορειοελλαδιτες αλλα και οποιον αλλο γνωριζει ,ποτε αυτο το κυμα των μεταναστων προς τουρκια "κοπαζει" ...εμεις ειχαμε παει Ιουλιο και γινοταν χαμος....και το αλλο που φοβαμαι ....μηπως αν παμε λιγο αργοτερα ,δηλαδη αφου εχει μειωθει ο αριθμος τους,μηπως βρουμε στο γυρισμο ουρες ,απο αυτους που επιστρεφουν πισω στην κεντρική ευρωπη?φυσικα καταλαβαινω οτι δεν υπαρχουν συγκεκριμενες ημερομηνιες αλλα χοντρικα ,τι γινεται? ή και τον ιουλιο και τον αυγουστο,ειναι λιγο πολύ ετσι τα πραγματ?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
φοβάμαι πως ναι...ο ιούλιος και ο αυγουστος ειναι δύσκολοι μήνες...
εχω ζήσει στην ξάνθη και θυμαμαι αυτους τους μηνες που κινουμασταν στον εθνικό οδικό αξονα για να πάμε...αλλοτε προς Μάκρη...αλλοτε προς Φαναρι και άλλοτε αντιστροφα προς κεραμωτη και καβάλα ...παντα σχολιαζαμε τις γερμανικές μερσεντες που ηταν τιγκα φορτωμένες και κατέκλυζαν τους δρόμους....
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
129
Likes
36
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
πριν 1 ωρα επεστρεψα απο την Πολη...!!! Τέλεια..!!! Όσο για την ουρα και οταν πηγαιναμε και οταν επιστρεφαμε ειχαμε κατω απο 10 αυτοκινητα στην ουρα. Περιπου μια ωρα καθυστερηση.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.400
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και εγώ επέστρεψα χθές αργά το βράδυ.
όταν πηγαίναμε είχαμε μισή ώρα καθυστέρηση,στο γυρισμό 20 λεπτά.ο καιρός ήταν τέλειος περάσαμε απίθανα.
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Δυστυχώς και εγώ επέστρεψα, χτες το βράδυ, μιαμιση ώρα στο πήγαινε και μία όταν γυρίζαμε, πολλά λεωφορεία ρε παιδί μου....
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
129
Likes
36
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Σε ποια ξενοδοχεια μεινατε; Και σε ποια περιοχή; Εγω σε μια παραλληλη της istiklal και το ξενοδοχειο Troya. Καλουτσικο, με νεα μοντερνα διακοσμηση αλλα στο δωματιο που ημουν δεν ειχε ουτε παραθυρο!!! Και απο πρωινο, ντοματα τυρια και ελιες!!!
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Κοντά Ταξίμ στο Yenishexir Palace(αν το γράφω σωστά) , μας αρέσει εκεί μένουμε συνήθως πρωινό πολύ καλό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.452
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom