Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Συμπληρώνω: αυτό το "πώς θα κολλήσεις με τους Αγγλους" το λέω μήπως είναι καμιά οικογενειο/παπουδοκατάσταση, ξέρεις, για πολλή ηρεμία κλπ
δεν έχω πρόβλημα με τους παππούδες, άσε μήπως είναι το τυχερό μου βρε!:haha:
Την ηρεμία την επιθυμώ, τέλειο μέρος είναι αλλά στου βοδιού το κέρατο:cool:
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
8 χρόνια μάζευα πίκρα. ο κουμπαράς μου είναι τρύπιος...Τώρα για το χλιδάτο δεν ξέρω, 3στερο είναι και το πλήρωσα για 4στερο :D
αχ σαν τον δικό μου!Μια ζωή την έχουμε όμως ;)
Πόσο δηλαδή σου βγήκε?Αχ πάλι σε χόστελ με βλέπω :D
 
Μηνύματα
127
Likes
22
καλησπέρα
sos ότι γνωρίζετε για Nottigham....
Συμπαθητικό αν και δεν το είδα πολύ, μια μέρα πέρασα με bmibaby από το east Midlands (φοβερές τιμές). Θυμάμαι, είχε στο Νότινγχαμ μνημεία γοτθικά και μουσικές εκδηλώσεις στην πλατεία... Αντε πήγαινε, και πες μας πως ήταν.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αχ σαν τον δικό μου!Μια ζωή την έχουμε όμως ;)
Πόσο δηλαδή σου βγήκε?Αχ πάλι σε χόστελ με βλέπω :D
5 βράδια μάλλον 630 αλλά μπορεί και λιγότερο γιατί παίζει να έκανα λάθος με τις λίρες κλπ (θα ξέρω αφού πληρώσω). Γι'αυτό τρελάθηκα με την Κωνσταντινούλα που βρήκε Παρίσι σε 5στερο γύρω στα 650 +αεροπορικά. Αλλά να πω την αμαρτία μου έχω ακούσει ότι οι Αγγλοι δεν έχουν τόσο καλά ξενοδοχεία και δεν ήθελα να το ρισκάρω. Που οκ δίνεις που δίνεις πολλά λεφτά γι'αυτό το ταξίδι, ε, δώσε κάτι παραπάνω για να μη σιχαίνεσαι να κοιμηθείς. Είπαμε, δώρο στον εαυτό και το επόμενο μετά από 10 χρόνια. Με τα ίδια λεφτά έβρισκα σούπερ στα Ντόκλαντς που εκεί ήθελα πολύ να μείνω αλλά σαν πρωτάρα προτίμησα κάτι κεντρικό.:rolleyes:
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Συμπαθητικό αν και δεν το είδα πολύ, μια μέρα πέρασα με bmibaby από το east Midlands (φοβερές τιμές). Θυμάμαι, είχε στο Νότινγχαμ μνημεία γοτθικά και μουσικές εκδηλώσεις στην πλατεία... Αντε πήγαινε, και πες μας πως ήταν.
δεν με βοηθάς ιδιαίτερα
δεν θα πάω εγώ αλλά ίσωσ η αδερφή μου μόνιμα για αυτό ρωτάω, πχ πόση ώρα είναι από λονδίνο, ποιό αεροδρόμιο βολεύει κλπ
 
Μηνύματα
127
Likes
22
δεν με βοηθάς ιδιαίτερα
δεν θα πάω εγώ αλλά ίσωσ η αδερφή μου μόνιμα για αυτό ρωτάω, πχ πόση ώρα είναι από λονδίνο, ποιό αεροδρόμιο βολεύει κλπ
Το Αεροδρόμιο που βολεύει είναι σίγουρα το East Midlands, αν πάει η αδελφή σου θα τρελλαθεί στα ταξίδια αφού είναι βάση για lowcost! Άλλα δεν ξέρω για Νοτινγχαμ. Τώρα απο το Λονδίνο θα είναι 2-2,5 ώρες, δεν θα είναι;
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το Αεροδρόμιο που βολεύει είναι σίγουρα το East Midlands, αν πάει η αδελφή σου θα τρελλαθεί στα ταξίδια αφού είναι βάση για lowcost! Άλλα δεν ξέρω για Νοτινγχαμ. Τώρα απο το Λονδίνο θα είναι 2-2,5 ώρες, δεν θα είναι;
ε σίγουρα θα την επισκεφτώ
ευχαριστώ για τις πληροφορίες ελπίζω και κάποιος άλλος να ξέρει κάτι περισσότερο....:bleh:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
δεν με βοηθάς ιδιαίτερα
δεν θα πάω εγώ αλλά ίσωσ η αδερφή μου μόνιμα για αυτό ρωτάω, πχ πόση ώρα είναι από λονδίνο, ποιό αεροδρόμιο βολεύει κλπ
Από το Λονδινο είναι περίπου 2 1/2 ώρες, αεροδρόμιο έχει και πολύ κοντά, γενικώς δεν ανταποκρίνεται στη φήμη που έχει για πολλά χρόνια ήταν ανάμεσα στις φτωχότερες πόλεις του Βασιλείου.
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Από το Λονδινο είναι περίπου 2 1/2 ώρες, αεροδρόμιο έχει και πολύ κοντά, γενικώς δεν ανταποκρίνεται στη φήμη που έχει για πολλά χρόνια ήταν ανάμεσα στις φτωχότερες πόλεις του Βασιλείου.
στο αεροδρόμιο πάει απευθείας πτήση;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.341
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom