Μετά τις 13/11, να πάω ή να μην πάω;

Dpapatheo

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπερα.εγω εχω κλεισει για ρωμη 13-17 δεκεμβρη.ειμαο σε διλημμα.υπαρχει κινδυνος πιστευετε?
Προσωπικά, πιστεύω πως καλό είναι να κάτσουμε στα αυγά μας...Εγώ ακύρωσα το ταξίδι μου για Βρυξέλλες. Θα έλεγα να κάνεις το ίδιο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παρατητω πως σε πολλους εχει δημιουργηθει φοβια και ακυρωνουν ταξιδια σε μερη που λογιζονται ως "πιθανοι" στοχοι. Ξερω και εδω ανθρωπους που ακομα φοβουνται να βγουν απο το σπιτι τους ή να μπουν στο μετρο ή να κυκλοφορησουν σε κεντρικα σημεια με πολυ κοσμο. Νομιζω πως οσοι εχουν πεσει σε αυτο το λουκι θα το ξεπερασουν μονο αν πανε κοντρα στη φοβια τους και βρεθουν σε τετοια μερη. Μεχρι τοτε θα ειναι τρομοκρατημενοι.
Κι αυτος ο τρομος κανει πολλους να φοβουνται τους Αραβες, τους προσφυγες και να συγχεουν μεταναστευτικο-προσφυγικο με τρομοκρατια. Το χτυπημα ηταν εξαιρετικα πετυχημενο και ειχε τα αμεσα θυματα αλλα και τα εμμεσα που δεν ειναι αλλοι απο τους Ευρωπαιους που τρομοκρατηθηκαν αλλα και απο τους προσφυγες που φοβαμαι πως ειναι αυτοι που θα πληρωσουν τη νυφη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@tripakias Μ'αρέσει , γιατί έρχεσαι στα προχθεσινά μου λόγια σιγά σιγα.. :welcome: :clap:
Δεν νομιζω πως ειχαμε διαφορετικη αποψη εξ αρχης. Εκει που εχω τη διαφωνια μου ειναι για την επαναλειτουργια των τουριστικων αξιοθεατων της πολης και για το αν θα μπορεσει να χαρει το Παρισι ενας τουριστας που ερχεται για πρωτη φορα. Ή αν θα ηταν καλυτερα να το αναβαλει για αργοτερα για να μην χασει τα λεφτα του. Εννοειται πως οποιος εχει τα παντα πληρωμενα και δεν μπορει να ακυρωσει δεν τιθεται θεμα πως δεν συντρεχει λογος ανησυχιας και μπορει να 'ρθει.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπερα.εγω εχω κλεισει για ρωμη 13-17 δεκεμβρη.ειμαο σε διλημμα.υπαρχει κινδυνος πιστευετε?
Τοτε θα υπαρχει....καθε μηνα θα κτυπουν και καπου και στους επομενους μηνες και στην Ελλαδα...αυτο σου φαινεται πιθανο? Τοτε μην βγουμε ουτε Εξω Απο το σπιτι.....
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Τοτε θα υπαρχει....καθε μηνα θα κτυπουν και καπου και στους επομενους μηνες και στην Ελλαδα...αυτο σου φαινεται πιθανο? Τοτε μην βγουμε ουτε Εξω Απο το σπιτι.....
Τραβελστοριτες και να κατσουμε στ αυγα μας?Θεος φυλαξοι:)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ρε παιδια εμεις σκεφτομαστε για Μαροκο τα Χριστουγεννα... :shock: Να παμε η μπα??? Βρηκα αυτο: http://www.express.co.uk/news/world...-level-Spain-Tunisia-and-France-on-high-alert κ αν καταλαβαινω καλα ο χαρτης αυτος εγινε στις 7 Νοεμβριου δηλ. πριν γινει η επιθεση στο Παρισι. Ασχετο μα σχετικο με το θεμα...
Ο χάρτης που λινκαρεις δείχνει το Μαρόκο στο ίδιο επίπεδο απειλής με την Ελλάδα, οπότε μία η άλλη. ;) Άσε που τι να φτουρήσουν οι τζιχαντιστές μπροστά σου... εσύ φεύγεις κι αφήνεις πίσω σου συντρίμμια! :bleh:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ρε παιδια εμεις σκεφτομαστε για Μαροκο τα Χριστουγεννα... :shock: Να παμε η μπα??? Βρηκα αυτο: http://www.express.co.uk/news/world...-level-Spain-Tunisia-and-France-on-high-alert κ αν καταλαβαινω καλα ο χαρτης αυτος εγινε στις 7 Νοεμβριου δηλ. πριν γινει η επιθεση στο Παρισι. Ασχετο μα σχετικο με το θεμα...
Απο το χαρτη συμπεραινουμε πως αν θελει να παει κανεις στην Δυτικη Ευρωπη πρεπει να παει Ελβετια. Εκανε δουλεια το δημοψηφισμα τελικα. Ας συνεχισει και η υπολοιπη Ευρωπη ετσι. Η προπαγανδα, της προπαγανδας, ω προπαγανδα!
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Ο χάρτης που λινκαρεις δείχνει το Μαρόκο στο ίδιο επίπεδο απειλής με την Ελλάδα, οπότε μία η άλλη. ;) Άσε που τι να φτουρήσουν οι τζιχαντιστές μπροστά σου... εσύ φεύγεις κι αφήνεις πίσω σου συντρίμμια! :bleh:
Χαχαχαχα κλαιω:haha::haha::haha:!!! Θενκς Εμουλι, βρηκες τροπο να ψησω τον συντροφο :bleh::twisted:
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Στατιστικολογος δεν ειμαι, ερασιτεχνικα σκεφτομαι ποσες ειναι οι πιθανοτητες να ξανακανουν κατι παρομοιο τοσο συντομα, ποσες ειναι οι πιθανοτητες να συμβει στην χωρα/πολη που εισαι για ελαχιστες ημερες, ποσες ειναι οι πιθανοτητες να γινει την ωρα που θα εισαι στο σημειο και ποσες πιθανοτητες να σε τραυματισουν η σκοτωσουν; (φυσικα το θεμα ειναι πολυ πιο συνθετο απο τον παραπανω συλλογισμο, δεν γυρναει ο κοσμος γυρω απο εμενα, εδω θα ασχοληθω μονο με το θεμα του ταξιδιου, πολιτικες αναλυσεις δεν κανω)

Εχω κλεισει για Λονδινο αυτη την εβδομαδα και θα παω.
Ελπιζω να μην βρεχει :)

ΥΓ Τριχες, θα βρεχει. Δεν με νοιαζει, θα παω.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ρε παιδια εμεις σκεφτομαστε για Μαροκο τα Χριστουγεννα... :shock: Να παμε η μπα??? Βρηκα αυτο: http://www.express.co.uk/news/world...-level-Spain-Tunisia-and-France-on-high-alert κ αν καταλαβαινω καλα ο χαρτης αυτος εγινε στις 7 Νοεμβριου δηλ. πριν γινει η επιθεση στο Παρισι. Ασχετο μα σχετικο με το θεμα...
Xαθηκε το πριν από τα Χριστούγεννα που με γαργαλάει και μένα και είμαι μπακούρι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom