Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μηχανή αναζήτησης ξενοδοχείων

Μια πολύ βολικό site αναζήτησης ξενοδοχείων που ανακάλυψα όλως τυχαίως μέσω link από ένα site είναι η www.hotelscombined.com/ (κάποιοι ίσως ήδη τη γνωρίζουν). Το θετικό της είναι ότι μαζέυει πληροφορίες από τις προσφορές από διάφορες άλλες μηχανές αναζήτησης πχ booking.com, gtahotels και βγάζει συγκριτικές τιμές για το ίδιο ξενοδοχείο. Είναι εύχρηστη, έχει πολλά φίλτρα, εικόνες και κριτικές. Δεν κάνει κρατήσεις αλλά σε παραπέμπτει στο site που επέλεξες τη τιμή.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
To έγραψα στο γενικό forum αλλά ταιριάζει καλύτερα εδώ. Όλως τυχαίως μέσω ενός link ανακάλυψα το site Compare Hotels and Prices from Top Hotel Reservation Sites . Δίνεις πόλη, ημερομηνίες και τύπο δωματίου και σου βρίσκει όλες τις προφορές από πολλές μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων (booking.com, gtahotels κλπ). Έτσι για το ίδιο ξενοδοχείο μπορείς να διαπιστώσεις διαφορά τιμών από μηχανή σε μηχανή και να επιλέξεις την φθηνότερη. Παράλληλα έχει και φίλτρα πχ απόσταση από κέντρο, τιμή. Επίσης δίνει χάρτη, φωτογραφίες και reviews ταξιδιωτών. Δεν κάνει κράτηση αλλά σε παραπέμπει στο site όπου επιλέγεις.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
To έγραψα στο γενικό forum αλλά ταιριάζει καλύτερα εδώ. Όλως τυχαίως μέσω ενός link ανακάλυψα το site Compare Hotels and Prices from Top Hotel Reservation Sites . Δίνεις πόλη, ημερομηνίες και τύπο δωματίου και σου βρίσκει όλες τις προφορές από πολλές μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων (booking.com, gtahotels κλπ). Έτσι για το ίδιο ξενοδοχείο μπορείς να διαπιστώσεις διαφορά τιμών από μηχανή σε μηχανή και να επιλέξεις την φθηνότερη. Παράλληλα έχει και φίλτρα πχ απόσταση από κέντρο, τιμή. Επίσης δίνει χάρτη, φωτογραφίες και reviews ταξιδιωτών. Δεν κάνει κράτηση αλλά σε παραπέμπει στο site όπου επιλέγεις.
Πολύ χρήσιμο! Ευχαριστούμε!
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Και το www.hotelbase.gr ειναι πολυ καλο συγκρινει σχεδον ολα τα γνωστα site κρατησεων ξενοδοχειων.
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Πέρυσι έκλεισα πρώτη φορά με το Discount Hotels - Last Minute Hotel Deals - Online Booking - Gtahotels για φλωρεντία και βενετία και πήγαν όλα καλά.Φυσικά χρέωση κάρτας αμέσως.Φέτος έκλεισα για το επόμενο σάββατο κέρκυρα και ενώ το booking το δίνει το δωμάτιο 160 το έκλεισα μέσω gta στα 93 με ημιδιατροφή!!!!Μόλις γυρίσω θα σας πω εντυπώσεις.
Για μηχανή αναζήτησης πολύ καλό είναι και το Compare Hotels and Prices from Top Hotel Reservation Sites
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
sorry που επαναλαμβάνω αλλά δεν ήξερα ότι είναι τα ίδια.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
παραξενευομαι που κανεις δεν αναφερει το hostelbookers.com....βρισκω παντα καλυτερες τιμες για τα ιδια ξενοδοχεια που εχει το venere και το bookings... Στα 7 ξενοδοχεια που εκλεισα περσι δεν ειχα κανενα προβλημα, επισης ηταν οπως τα περιμενα....και ειναι ιδανικο για οσους ψαχνουν φτηνη διαμονη καθως εχει και χοστελ , b&B , και φτηνοτερα ξενοδοχεια που σε αλλες σελιδες δεν αναφερονται...
 

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
gta hotels

παιδιά καλώς σας βρήκα.θέλω να πάω αρχές αυγούστου στην Ίο και εχω βρήκα καλές τιμές μεσω της παραπάνω εταιρίας .την εχει χρησιμοποιήση κανείς για να μου πει εντυπώσεις? αν κλείσω μέσω αυτής θα μου στείλουν αποδεικτικό και με αυτό θα πάω στο ξενοδοχείο που με ενδιαφέρει?
ευχαριστώ πολύ
 

eragon189

Member
Μηνύματα
57
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ
Παιδιά σκέφτομαι να κλείσω από το www.HostelBookers.com.
Μου φένεται πολύ οργανωμένο.
Μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνονται οι κρατήσεις?
Πλήρωνω κάποια προκαταβολή απο την κάρτα και τα υπόλοιπα με μετρητά όταν με το καλό πάω?
 
Last edited by a moderator:

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πέρυσι έκλεισα πρώτη φορά με το Discount Hotels - Last Minute Hotel Deals - Online Booking - Gtahotels για φλωρεντία και βενετία και πήγαν όλα καλά.Φυσικά χρέωση κάρτας αμέσως.Φέτος έκλεισα για το επόμενο σάββατο κέρκυρα και ενώ το booking το δίνει το δωμάτιο 160 το έκλεισα μέσω gta στα 93 με ημιδιατροφή!!!!Μόλις γυρίσω θα σας πω εντυπώσεις.
Για μηχανή αναζήτησης πολύ καλό είναι και το Compare Hotels and Prices from Top Hotel Reservation Sites
Εφόσον γυρίσεις με το καλό, γράψε μας αν όλα πήγαν καλά, γιατί διάβασα το άρθρο και βρήκα γενικότερα πολύ καλύτερες τιμες από αλλα sites, και αυτό που με παραξενεύει είναι ότι στα sites των ξενοδοχείων είναι πολύ ακριβότερες οι τιμες..... και θέλουν και όλα τα χρήματα με κάρτα, όχι μια ή δυο διανυκτερεύσεις προκαταβολή...
 

tsakou

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
ΜΙΛΑΝΟ - hostelbookers

Γεια σας και απο εμενα...

Εχω κλεισει για Ιταλια 10/9...με alitalia - πηρα κ τηλ. σημερα και ολα οκ...

Εχω κλεισει κ απο hostelbookers ενα hotel στο Μιλανο...Παιρνω τηλ. στο ξενοδοχειο κ δν το σηκωνει κανενας...εν τω μεταξυ εχω βρει κ σχολια ακομα κ για σημερα...

Εχει κλεισει κανενας με hostelbookers???

Μην παω εκει και με πουν δεν εχουμε δωματια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom