Μοναδικες προσφορες Alitalia απο 99ε euro

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επειδή πάντως όσο και να άλλαξε η εταιρεία, οι υπηρεσίες αποσκευών στο Φιουμιτσίνο είναι δύσκολο να άλλαξαν, πάρε σίγουρα 2-3 αλλαξιές γιατί θα σου χρειαστούν! εμένα η βαλίτσα μου χάθηκε μετά το check-in και ήρθε μετά από 18 μέρες (στην Ελλάδα πια φυσικά). Της φίλης μου ήρθε μετά από 1,5 μήνα!!! Βέβαια κάποιος θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι είμαστε και γκαντομόσαυρες... και ίσως να μην έχει και απόλυτο άδικο, όπως είχαν έρθει τα πράγματα σ' αυτό το ταξίδι με Alitalia!
θα ήταν ενδιαφέρον να μας πεις ποια περίοδο έγινε μια και τη χειρότερη περίοδο της εταιρείας (4/08-10/08) τα πήγε καλύτερα από KLM και TAP. στην αμέσως προηγούμενη επίσης δύσκολη για την εταιρεία περίοδο (1/08-3/08) ήταν καλύτερη στον τομέα αποσκευών από ΒΑ, Air France σχεδόν σαν Lufthansa. πολύ λάσπη πέφτει στην ΑΖ και δεν το αξίζει. Δεν είμαι δικηγόρος της εταιρείας και δε μου καίγεται καρφί για την τύχη της αλλά κάνω 10-15 πτήσεις το χρόνο με ΑΖ και με βαλίτσες ειδικά δεν είχα ποτέ μα ποτέ πρόβλημα εκτός από 1 φορά πριν 4 χρόνια που άργησε 4 ωρες και ήρθε με κούριερ σπίτι.
AEA - Punctuality and Baggage Performance
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πολύ καλό το ερώτημα
αλλά οφ και για ξεχωριστό ή άλλο τόπικ!



Ωστε έτσι εεε, χάνονται ευκολα οι βαλίτσες στο Φιουμιτσίνο!!!:roll::(
Να πάει κανείς πχ στην Βαρκελώνη και να ψωνίζει μετά ρούχα στο ...Corte Ingles!
Εφιάλτης!:D
Εφιάλτης πραγματικά! Με τίποτα δε θα ήθελα να κάνω ψώνια εκεί μέσα....βρήκα κάτι άλλα καταστήματα σε στενά παραπλήσια της Ράμπλα!
 

libi

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Αυτά τα Χριστούγεννα χρησιμοποίησα πρώτη και τελευταία φορά αυτή την εταιρεία. Αλλά εντάξει αυτό δε σημαίνει ότι η περιπέτεια που περάσαμε εμείς θα συμβεί σε όλους! Προς Θεού! Μακάρι να είμαστε οι τελευταίοι ταλαιπωρημένοι και τα δικά σου ταξίδια να είναι πάντα άνετα και χωρίς προβλήματα. Αν είχες χάσει όμως 5 χιλιάδες ευρώ όπως εγώ λόγω μιας αεροπορικής που δεν σε πήγε ποτέ στον προορισμό σου τότε ίσως να έριχνες κι εσύ όση λάσπη έβρισκες μπροστά σου!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτά τα Χριστούγεννα χρησιμοποίησα πρώτη και τελευταία φορά αυτή την εταιρεία. Αλλά εντάξει αυτό δε σημαίνει ότι η περιπέτεια που περάσαμε εμείς θα συμβεί σε όλους! Προς Θεού! Μακάρι να είμαστε οι τελευταίοι ταλαιπωρημένοι και τα δικά σου ταξίδια να είναι πάντα άνετα και χωρίς προβλήματα. Αν είχες χάσει όμως 5 χιλιάδες ευρώ όπως εγώ λόγω μιας αεροπορικής που δεν σε πήγε ποτέ στον προορισμό σου τότε ίσως να έριχνες κι εσύ όση λάσπη έβρισκες μπροστά σου!
τότε ήταν υπό διάλυση και απλά σου έτυχε. αυτό δεν σημαίνει τίποτε ούτε για το παρελθόν ούτε και για το μέλλον. κι εγώ ταλαιπωρήθηκα τα χριστούγεννα αφού έχασα την πτήση (αποζημιώθηκα κανονικά και άμεσα πάντως). εύχομαι να βρεις άκρη. το μέλλον προβλέπεται καλύτερο από τους τελευταίους μήνες της ΑΖ που δεν ήταν φυσικά αντιπροσωπευτικοί μιας ιστορικής εταιρείας. κι από τη Swissair ταλαιπωρήθηκα διπλά το 2001, δεν αμαυρώνει αυτό όμως τις πτήσεις που είχα κάνει παλιότερα με την εταιρεία. το πρόσφατο τεστ της νέας ΑΖ με Air One έδειξε ενθαρυντικά σημάδια για το μέλλον. κλείστε άφοβα με ΑΖ και την εκπληκτική προσφορά των 99Ε όσο υπάρχει ακόμα και για τις βαλίτσες οι φόβοι είναι αστείοι. ούτε στο Χίθροου δεν θα έπρεπε να τις δίναμε τότε που είναι χειρότερο.
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Παιδιά, sos

έκλεισα εισητήρια με την προσφορά της alitalia , μπορώ να αλλάξω την ώρα της πτήσης γιατί έκανα λάθος;
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις καμμιά αλλαγή στις πτήσεις της προσφοράς
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
ΑΚΥΡΩΣΗ ΕΙΣΗΤΗΡΙΩΝ

νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις καμμιά αλλαγή στις πτήσεις της προσφοράς

Αουτς...:mad:


και τώρα , τι κάνουν στο αεροδρόμιο fiumicino από τις 15.30 έως τις 20.00, που πετάω για βενετία; προλαβαίνω να πάω για ένα καφέ στη ρώμη ή έστω κάπου εκεί κοντά , ή είμαι εκτος τόπου και χρόνου;; :roll::roll::roll:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ή μ'ηπως να κοιτάξω τις εσωτερικές πτήσεις της alitalia, από fiumicino γιΑ ΒΕΝΕΤΙΑ;; ΩΧ βλέπω να μου στοιχίζει ο κούκος αηδόνι..



ΆΑΑΑ , βρήκα καλέ πως θα περάσει η ώρα: θα άκουω τη μουρμούρα του αντρούλη μου....


Αλήθεια , οι φόροι επιστρέφονται σε αυτές τις πτήσεις των προσφορών σε περίπτωση ακύρωσης;


ευχαριστώ
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ναι οι φόροι επιστρέφονται, πάντως μην ανησυχείς, δεν είναι τόσο πολλές οι ώρες...δεν ξέρω αν προλαβαίνεις να πας για καφέ στη Ρώμη, καθώς πήγα στη Ρώμη με αυτοκίνητο και δεν ξέρω πως συνδέεται με τη πόλη το αεροδρόμιο, πάντως το Fiumucino έχει πολύ καλά μαγαζιά (αυτό το είδα σε μια μετεπιβίβαση)...μπορείς να κάνεις shopping (+1 λόγος για γκρίνια από τον σύζυγο):)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Αουτς...:mad:


και τώρα , τι κάνουν στο αεροδρόμιο fiumicino από τις 15.30 έως τις 20.00, που πετάω για βενετία; προλαβαίνω να πάω για ένα καφέ στη ρώμη ή έστω κάπου εκεί κοντά , ή είμαι εκτος τόπου και χρόνου;; :roll::roll::roll:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ή μ'ηπως να κοιτάξω τις εσωτερικές πτήσεις της alitalia, από fiumicino γιΑ ΒΕΝΕΤΙΑ;; ΩΧ βλέπω να μου στοιχίζει ο κούκος αηδόνι..



ΆΑΑΑ , βρήκα καλέ πως θα περάσει η ώρα: θα άκουω τη μουρμούρα του αντρούλη μου....


Αλήθεια , οι φόροι επιστρέφονται σε αυτές τις πτήσεις των προσφορών σε περίπτωση ακύρωσης;


ευχαριστώ

Για σιγουριά πάρε ένα τηλέφωνο στο 210-9988888 στην alitalia και ρώτα τους αν γίνεται αλλαγή.
Ποτέ δε ξέρεις!!!
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Για σιγουριά πάρε ένα τηλέφωνο στο 210-9988888 στην alitalia και ρώτα τους αν γίνεται αλλαγή.
Ποτέ δε ξέρεις!!!

πήρα , αλλά δουλεύουν ΔΕ-ΠΑ
θα ξανατηλ.
εκείνο που με έχει συγχύσει είναι ότι αντί να είμαι στη Βενετία στις 17.00, όπως ήθελα , θα είμαι στις 21.00.
Οπότε από τις 2,5 μέρες , χάνω τη μισή και μένουν 2.
Ας πρόσεχα.....

ευχαριστώ πολύ
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
ναι οι φόροι επιστρέφονται, πάντως μην ανησυχείς, δεν είναι τόσο πολλές οι ώρες...δεν ξέρω αν προλαβαίνεις να πας για καφέ στη Ρώμη, καθώς πήγα στη Ρώμη με αυτοκίνητο και δεν ξέρω πως συνδέεται με τη πόλη το αεροδρόμιο, πάντως το Fiumucino έχει πολύ καλά μαγαζιά (αυτό το είδα σε μια μετεπιβίβαση)...μπορείς να κάνεις shopping (+1 λόγος για γκρίνια από τον σύζυγο):)

:clap:καλό , πολύ καλό!!!:clap:

πάντως, παιδιά, η προσφορά της alitalia, ήταν όντως σούπερ.

Να σκεφτείτε: ΡΩΜΗ(fumicino) - ΒΕΝΕΤΙΑ , που κοίταξα για ανταπόκριση one way, 2 άτομα =188,70Ε.
οπότε δεν λεέι με τίποτα

shopping και πάλι shopping!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ok... και να πέσει λίγη γκρίνια, τουλάχιστον θα το ευχαριστηθείς με τα ψώνια!

Έχει και ωραίο καφέ στο αεροδρόμιο, και ωραία καταστήματα όπου βρίσκεις καταπληκτικές ευκαιρίες! ;););)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom