Μοναδικες προσφορες Alitalia απο 99ε euro

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
μια ειναι η λυση! θα την ακολουθησω κι εγω στο επομενο ταξιδι μου (με αλιταλια) και την ακολουθω ΠΑΝΤΑ στις μικρες αποδρασεις (εως 4 μερες) ... βαλιτσουλα μικρη στο οριο των διαστασεων που οριζει η εταιρεια και μαζι σου στο αεροπλανο...!!!

ναι, εχω ακουσει κι εγω διαφορα για βαλιτσες που χανονται.. επιστρεφουν μετα απο 3 μερες... κλπ... κλπ.. δεν ξερω αν εχουν βελτιωθει τα πραγματα, (το χουμε συζητησει πολλακις το θεμα της εταιρειας και ειπαμε οτι επιφυλασσομαστε τωρα με την αλλαγη για το πως θα ειναι τα πραγματα - γι' αυτο και οι περισσοτεροι ξανακλεισαμε, αν και μας εχουν τυχει διαφορα) θα δειξει!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μπήκα στην σελίδα τους και είδα ότι οι προσφορές πήραν παράταση μέχρι τις 15 Απριλίου! :clap::clap::clap:

Διώξτε τις αρνητικές σκέψεις και οργανωθείτε όσοι δεν προλάβατε! (κι εγώ μαζί...ελπίζω)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
θα γεμισουν οι πτήσεις της Αλιτάλια με Ελληνες επιβάτες!!!:haha:
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ψήνομαι για Νάπολι...κρατιέμαι με το ζόρι!
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
εγω εκλεισα για βαρκελωνη αθηνα πηγαινε-ελα με 130 ευρο για μαιο....και δωρο μια βαλιτσα με ρουχα μεσα..μπουαχαχα.
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
μια ειναι η λυση! θα την ακολουθησω κι εγω στο επομενο ταξιδι μου (με αλιταλια) και την ακολουθω ΠΑΝΤΑ στις μικρες αποδρασεις (εως 4 μερες) ... βαλιτσουλα μικρη στο οριο των διαστασεων που οριζει η εταιρεια και μαζι σου στο αεροπλανο...!!!

ναι, εχω ακουσει κι εγω διαφορα για βαλιτσες που χανονται.. επιστρεφουν μετα απο 3 μερες... κλπ... κλπ.. δεν ξερω αν εχουν βελτιωθει τα πραγματα, (το χουμε συζητησει πολλακις το θεμα της εταιρειας και ειπαμε οτι επιφυλασσομαστε τωρα με την αλλαγη για το πως θα ειναι τα πραγματα - γι' αυτο και οι περισσοτεροι ξανακλεισαμε, αν και μας εχουν τυχει διαφορα) θα δειξει!



τηλ στην αλιταλια και επιτρέπει μέχρι 5 κιλά βάρος μαζί μας στο αεροπλάνο,

τώρα δεν ρώτησα για ...διαστάσεις...βαλίτσας, παίζει ρόλο;

μόνο τώρα μου ήρθε μια φλασιά: οι χειραποσκευές χρεώνονται; γιατί όταν έκλεισα το εισητήριο μέσω ιντερνετ δεν δήλωσα κάτι...ωχ, ωχ:roll::roll: μη μου πείτε οτι έκανα και 2ο λάθος....:shock::shock:

όσο για τα εισητήρια...δεν αλλάζουν με τίποτα , για αυτό προσέξτε μην κάνετε κανα λάθος σαν την αφεντιά μου...

και ναι...οι φόροι επιστρέφονται!!!!
 

mitsos7

Member
Μηνύματα
88
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Searching
τηλ στην αλιταλια και επιτρέπει μέχρι 5 κιλά βάρος μαζί μας στο αεροπλάνο,

τώρα δεν ρώτησα για ...διαστάσεις...βαλίτσας, παίζει ρόλο;

μόνο τώρα μου ήρθε μια φλασιά: οι χειραποσκευές χρεώνονται; γιατί όταν έκλεισα το εισητήριο μέσω ιντερνετ δεν δήλωσα κάτι...ωχ, ωχ:roll::roll: μη μου πείτε οτι έκανα και 2ο λάθος....:shock::shock:

όσο για τα εισητήρια...δεν αλλάζουν με τίποτα , για αυτό προσέξτε μην κάνετε κανα λάθος σαν την αφεντιά μου...

και ναι...οι φόροι επιστρέφονται!!!!
από το site της alitalia.

Each passenger may take only one carry-on in cabin not exceeding 5 kgs. and of total measure of 115 cms. (55 cms. length, 25 cms. height, 35 cms. depth), including handle, side pocket and wheels.
Check your carry-on is within these limits by using the on-purpose measurement containers, located near check-in desks and Alitalia boarding gates.
If your carry-on should be bigger than allowed, our staff will tag it and put it in hold.

και το λινκ με τα faq

http://www.alitalia.com/GR_EL/footer/faq/baggage.htm
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μην μου ανησυχείς Ευαγγελία! Δικαιούστε από μια βαλίτσα των 20 κιλών και από μία χειραποσκευή των 5 κιλών στις διαστάσεις που αναφέρθηκαν παραπάνω μέσα στο αεροσκάφος. Αεράτες να τις πάρεις μαζί σου τις βαλίτσες να χωρέσουν τα ψώνια! :clap::clap::clap:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
την χειραποσκευή δεν υπάρχει περίπτωση να σου την ζυγίσουν και φυσικά δε χρεώνεται, προσοχή να μην είναι μεγάλη μόνο, υπάρχουν μέγιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
παιδια δεν ξερω η αλιταλια αλλα εμενα η ερτιαν με ζυγισε χειραποσκευη...σε πτηση αθηνα- θεσνικη και με εβαλε και πληρωσα 2ε το κιλο και γυριζα απο βιετναμ.....
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ακριβώς, δεν το κάνουν συχνά αλλά μπορεί να συμβεί! Κι εμένα μου έτυχε να μου ζυγίσουν την χειραποσκευή στο Ελ. Βενιζέλος σε κάποια πτήση, ενώ δεν έγινε το ίδιο κατά την επιστροφή μου που ήταν και πιο βαριά! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.244
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom