Μοναδικες προσφορες Alitalia απο 99ε euro

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
... παρ'ότι παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και 4 μήνες, σήμερα αποφάσισα να κάνω εγγραφή!! Μετά από το πολύ πετυχημένο θέμα για τις προσφορές εταιρειών έχω ήδη κλείσει με skyeurope για Πράγα, για αναχώρηση Οκτώβριο 2 άτομα με τους φόρους 149 euros!!!

Μπήκα και στον πειρασμό και έκλεισα με alitalia για Σαρδηνία τον Ιούνιο, 2 άτομα με 194 euros!!!
Και όλα αυτά μέσα στον Μάρτη !!!!
Ξεπαραδιάστηκα, αλλά πιστέυω ότι αξίζει τον κόπο με τόσα λίγα χρήματα να μπορείς να κανονίσεις δυό, ισως και περισσότερα ταξίδια τον χρόνο.
Ευχαριστώ όλους για την έγκαιρη ενημέρωση των προσφορών!!
Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!!
Φιλικά
Κατερίνα
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Πάντως όσοι κλείσανε εισιτήριο με την αλιταλια περαστικά και κουάγιο.Επειδή συγχωνευτηκε με air one και ιδιωτικοποιήθηκε δεν σημαίνει απαραίτητα οτι όλα βαίνουν καλώς.Συνεχίζει να έχει καθυστερήσεις,χαμένες βαλίτσες ακόμη και ακυρώσεις πτήσεων.{Ειδικά για Μιλάνο}.
Δυστυχώς και γω αμάρτησα και κλεισα για Νίκαια το καλοκαίρι και είμαι σίγουρος οτι θα υποστώ τις συνέπειες.Ελπίζω η εξομολόγηση που θα κάνω σε μοναστήρι της AEGEAN να με σώσει αλλά πάλι είμαι απαισιόδοξος.:(
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Πάντως όσοι κλείσανε εισιτήριο με την αλιταλια περαστικά και κουάγιο.Επειδή συγχωνευτηκε με air one και ιδιωτικοποιήθηκε δεν σημαίνει απαραίτητα οτι όλα βαίνουν καλώς.Συνεχίζει να έχει καθυστερήσεις,χαμένες βαλίτσες ακόμη και ακυρώσεις πτήσεων.{Ειδικά για Μιλάνο}.
Δυστυχώς και γω αμάρτησα και κλεισα για Νίκαια το καλοκαίρι και είμαι σίγουρος οτι θα υποστώ τις συνέπειες.Ελπίζω η εξομολόγηση που θα κάνω σε μοναστήρι της AEGEAN να με σώσει αλλά πάλι είμαι απαισιόδοξος.:(

:haha::haha::haha:
κάνε ένα τάμα και για μένα, αν και δεν σώζομαι.

στο μιλάνο βρε, χάνονται οι βαλίτσες επίτηδες! Αφού θα ψωνίσεις, τι τα θες τα ρούχα απ την Ελλάδα! :bleh::bleh:

Πάντως η λύση αναφέρθηκε στην προηγούμενη σελίδα-μια αλλαξιά ρούχα στη χειραποσκευή, μέχρι το τέλος του ταξιδιού που η βαλίτσα μας θα φτάσει στην Ελλάδα... (γλιτώνουμε και το κουβάλημα-άσε που μπορεί να τα βρούμε και διπλωμένα...:rolleyes:)
 

guiness70

Member
Μηνύματα
40
Likes
0
Μηπως ξερει κανεις αν ζητησει καποιος αλλαφη ημερομηνιας σε ηλεκτρονικο εισιτηριο με Alitalia υπαρχει επιβαρυνση στην τιμη? η καποιο αλλο προβλημα?
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.386
Likes
6.951
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ανάλογα με το εισιτήριο που έβγαλες!
αν εννοεις εισιτήριο της προσφοράς των 99Ε χλωμό το βλέπω!
αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος πιο ειδικός!
 

guiness70

Member
Μηνύματα
40
Likes
0
οχι. Εβγαλα με 835 για Μπουενος Αιρες και 2 ωρες μετα την αγορα μου συνεβη κατι και πρεπει να μεταθεσω την ημερομηνια 2 εβδομαδες μετα. Εχει επιβαρυνση? και ποσο περιπου αν ξερεις? Ειπα να βγαλω φτηνο εισιτητιο και θα μου βγει ο κουκος αηδονι τελικα
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.386
Likes
6.951
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αυτα τα μειονεκτήματα εχουν τα πολύ φτηνά εισιτήρια των προσφορών.
δεν μπορείς να κάνεις την παραμικρή αλλαγή.
στις λεπτομέρειες του εισιτηρίου σου γράφει τι ειδους κατηγορια εισιτήριο ειναι.
και μετά ανάλογα με την κατηγορία υπαρχει η δεν υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης!
να σου φέρω ενα παραδειγμα:
η αετζεαν κατα καιρους βγαζει προσφορές:
αυτες οι προσφορές αφορουν εισιτήρια που δεν μπορεις να κανεις καμια αλλαγή.
για την ιδιο ταξιδι μπορεις να βγαλεις κ εισιτήριο κατηγοριας semi flexible. εδω πληρώνεις κατι τις σαν επιβαρυνση για την αλλαγή συν την διαφορά απο το νεο εισιτήριο
για το ιδιο ταξιδι μπορεις να βγαλεις κ εισιτήριο κατηγορίας flexible που χωρις επιβαρυνση κανεις οποιαδηποτε αλλαγή... Αλλά το εισιτήριο αυτο μπορει να εχει διπλάσια κ τριπλασια τιμή απο το πρώτο!

και οταν εβγαλες το εισιτήριο σου καπου σε ψιλα η μη γραμματα εγραφε αν μπορεις η οχι να κάνεις την οποιαδήποτε αλλαγή!
 

guiness70

Member
Μηνύματα
40
Likes
0
Ωχ! Εγραφε βεβαια για 3 κατηγοριες (flexible κτλ) οπου δινεις κατι παραπανω αλλα σε αφηνει να αλλαξεις ημερομηνιες χωρις επιπλεον κοστος αλλα φυσικα δεν επελεξα κατι τετοιο. Το δικο μου ηταν κανονικο. δεν ηταν δηλ. προσφορα η κατι τετοιο. Τωρα θα κοιταξω ξανα το email που μου στειλανε για επιβεβαιωση αλλα δεν θυμαμαι να ειδα κατι που να γραφει αν μπορω να κανω αλλαγες η οχι
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.386
Likes
6.951
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αν ηταν κανονικο κ οχι προσφοράς, τότε με μια μικρή επιβάρυνση συν την διαφορά αναμεσα στην τιμη την σημερινή και την τιμής της αγοράς του, η αλλαγη γινεται!!!

πχ αν το πληρωσες το εισιτήριο 835Ε και σημερα κανει 935,
θα πληρωσεις 100Ε συν ενα εξτρα κοστος πχ 40Ε ως τέλος αλλαγής!

Αυτά θεωρητικά!
 

guiness70

Member
Μηνύματα
40
Likes
0
Σιγουρα θα τους παρω αυριο και θα ρωτησω. Κοιταξα τις ημερομηνιες που θελω και εχει την ιδια τιμη με αυτην που αγορασα το εισιτηριο. Και μιλαμε οτι το εκλεισα χθες τετοια ωρα.
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
96
Σιγουρα θα τους παρω αυριο και θα ρωτησω. Κοιταξα τις ημερομηνιες που θελω και εχει την ιδια τιμη με αυτην που αγορασα το εισιτηριο. Και μιλαμε οτι το εκλεισα χθες τετοια ωρα.
Μην ξεχάσεις να μας ενημέρωσεις για το αποτέλεσμα;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.328
Μηνύματα
888.431
Μέλη
38.993
Νεότερο μέλος
Vrilapla

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom