Μονιμη κατοικια στο εξωτερικο??

Θα φεύγατε από την Ελλάδα για μόνιμη κατοικία έξω?

  • Ναι, όπου φύγει φύγει.

    Votes: 162 85,3%
  • Όχι, θα μείνω εδώ.

    Votes: 28 14,7%

  • Total voters
    190

Pokahontas

Member
Μηνύματα
40
Likes
6
Συμφωνώ ότι θα έπαιρνες καλύτερα λεφτά και σαν καθαρίστρια και στο ταμείο ανεργίας (και γω προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τη δουλειά) αλλά αμα έχεις σπουδάσει πχ πολιτικός μηχανικός θα ήθελες να κάνεις την καθαρίστρια ; Στην μεγάλη ανάγκη θα μου πείς ναι. Και αν πάρει κάποιος τέτοιο ρίσκο για μετανάστευση τέτοια πράγματα πρέπει να σκέφτεται γιατί μιλάμε πλέον για μετανάστεση.:xmas_sad:
Συμφωνω οτι ειναι πολυ σοβαρο βημα η μεταναστευση, απλα θελω να σου πω οτι αυτος που δεν φοβαται την δουλεια, ενα εργατηκο ατομο παντου θα βρει δουλεια. Υπαρχει περιπτωση να σου αναγνωρισουν τις σπουδες σου. Θελει τρεξιμο αλλα μπορεις. Αυτος που εχει πολυ μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του ας κατσει στα αυγα του.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Συμφωνούμε απόλυτα.
Προς το παρόν κάθομαι στα αυγά μου παρόλο που δεν έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου, απλά δεν έφθασε ακόμα ο κόμπος στο χτένι. Αλλά μήπως τότε είναι αργά;:bash:
 

Pokahontas

Member
Μηνύματα
40
Likes
6
μεγαλωνοντας θα ειναι ακομη πιο δυσκολο να παρεις αποφαση, αν εχεις ψαξει, αν το σκεφθεσαι σοβρα και συμφωνει και η συντροφος τοτε καντο τωρα
Εμενα δυστυχως δεν θελει ο συζυγος μου.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
μεγαλωνοντας θα ειναι ακομη πιο δυσκολο να παρεις αποφαση, αν εχεις ψαξει, αν το σκεφθεσαι σοβρα και συμφωνει και η συντροφος τοτε καντο τωρα
Εμενα δυστυχως δεν θελει ο συζυγος μου.
Χωρισε τοτε...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα απλά λέω ότι πρέπει να το βλέπουμε πιο σοβαρά όταν μιλάμε για μόνιμη κατοικία και όχι σαν ταξίδι. Και φυσικά υπάρχουν καλύτερα μέρη απο την Ελλάδα για να ζήσεις αφορά το εργασιακό, ασφάλειες, παιδεία συγκοινωνίες κλ.
Συμφωνώ ότι θα έπαιρνες καλύτερα λεφτά και σαν καθαρίστρια και στο ταμείο ανεργίας (και γω προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τη δουλειά) αλλά αμα έχεις σπουδάσει πχ πολιτικός μηχανικός θα ήθελες να κάνεις την καθαρίστρια ; Στην μεγάλη ανάγκη θα μου πείς ναι. Και αν πάρει κάποιος τέτοιο ρίσκο για μετανάστευση τέτοια πράγματα πρέπει να σκέφτεται γιατί μιλάμε πλέον για μετανάστεση.:xmas_sad:
αν ειναι να δουλευω εδω που ειμαι βαση πτυχιου για 950 ευρω, να τρωω αγχος υπερωριες κλπ και αλλου να ειμαι οδοκοθαριστης και να παιρνω 1150, χωρις αγχος και εγνοιες, ε ναι....ας εχω σπουδασει...σκασιλα μας....και θα παρω το πτυχιο και το μεταπτυχιακο και θα τα κανω t-shirt να τα φορα στην δουλεια οταν θα καθαριζω τον δρομο....(τα ποσα που εβαλα ειναι τυχαια...ουτως ή αλλως 950 σημερα εισαι καλοπληρωμενος)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ε στις ΔΕΚΟ μπηκανε (στην πλειοψηφια) ολοι οι κομματικοποιημενοι...
εγω μιλαω για κοινους θνητους
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ε στις ΔΕΚΟ μπηκανε (στην πλειοψηφια) ολοι οι κομματικοποιημενοι...
εγω μιλαω για κοινους θνητους
Ναι αλλα κι αυτοι εχουν συμπεριφορα κυνων θνητων (με υψιλον ομως)
 

Νew era

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους και καλες γιορτες!

Εχω αποφασισει σε 2 χρονια το πολυ να φυγω οριστικα απο την Ελλαδα ομως δεν εχω αποφασισει ακομη με σιγουρια συγκεκριμενη χωρα. Ειμαι αναμεσα σε Γερμανια, Σουηδια, Φινλανδια και Σκωτια και θα ηθελα καποιος αν γνωριζει τι ευκαιριες υπαρχουν στις συγκεριμενες χωρες απο εργασια και απο ποιοτητα ζωης!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom