Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
ελεγα για heathrow connect να επερνα θα το ψαξω ομως ισως βγαλω μια πριν φτασω στην πολη ευχαριστω πολυ!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Mπορει να μου προτείνει καποιος κανε καλο μαγαζι για να αγοράσω τσαι?
Ειδα το Twinings Tea Shop αλλα δεν ξερω εαν υπαρχει καποιο καλυτερο
να πας στο Twinings για τον χώρο, για το Strand που καλό θα σου κάνει να το δεις, για το Royal Courts of Justice ακριβώς απέναντι, για τις μυρωδιές εντός του μαγαζιού, για το μουσείο στο πίσω μέρος (μουσείο τώρα, σαχλαμάρες, 5 γκραβούρες κι άλλες τόσες ιστορίες)
 
Last edited by a moderator:

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Στα γρήγορα λιγα τιπς για οσους φευγουν συντομα μιας και μόλις αφιχθηκα από τις Λονδρες:
1. Το Λονδινο απο τις 5 Ιουλιου απεκτησε Shake Shack , οι λατρεις των burgers στηθειτε στην ουρα και απολαυστε το! http://www.shakeshack.com
2.Για οσους αγαπουν τα καλα coctails ας κανουν μια βολτα απο δω http://www.barnightjar.com/, κρατηση καλο θα ηταν να γινει...
3.Ο διασημος ναος Fortum and Manson εκτος των αλλων εχει και υπεροχα macarons. Καντε μια βολτα και απο κει και παρτε ενα με λεβαντα, δεν θα το μετανιωσετε...
4.Στο στοιχειο μου τωρα, http://hummingbirdbakery.com/ , απ' τα καλυτερα cupcakes της πολης, σπευσατε....
 

petrosk

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Γεία σας guys!! είμαστε παιδία 20-21 χρονών,φοιτητές και έχουμε κλείσει για Λονδίνο με aegean για τον Μάρτιο ! καμιά πρόταση για φτηνό ξενοδοχείο σε καλή περιοχή? θα μείνουμε 5 βράδια, εχτός απο τα must (big ben, oxford street, madame tussauds) τι θα προτείνατε? όσο για τις μετακοινήσεις, υπάρχει κατι σε week pass i tourist pass που θα προτείνατε? thank you in advance !! :D
 

elenikar

Member
Μηνύματα
26
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
NEA YOPKH
Καλησπέρα, θα είμαι αρχές Δεκέμβρη στο Λονδίνο και μιας και θα έχω γενέθλια εκείνες τις ημέρες θα ήθελα να τα γιορτάσω με τον καλό μου σε ένα πραγματικά καλό εστιατόριο. Δεν με ενδιαφέρει να είναι γκουρμέ αλλά να έχει πολύ καλή και ποιοτική κουζίνα. Διαβάζω στο μεγαλύτερο μέρος του θέματος για το gaucho. Είναι κατάλληλο για μια τέτοια περίσταση?Η έχετε και κάποια άλλη εναλλακτική;Αν το gaucho είναι μια καλή επιλογή για κάτι τέτοιο, ποιο κατάστημα απ όλα είναι καλύτερο; Γιατί απ ότι είδα στο σαιτ υπάρχουν πάνω από ένα εστιατόρια. Το κόστος δεν με απασχολεί ιδιαιίτερα ..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπέρα, θα είμαι αρχές Δεκέμβρη στο Λονδίνο και μιας και θα έχω γενέθλια εκείνες τις ημέρες θα ήθελα να τα γιορτάσω με τον καλό μου σε ένα πραγματικά καλό εστιατόριο. Δεν με ενδιαφέρει να είναι γκουρμέ αλλά να έχει πολύ καλή και ποιοτική κουζίνα. Διαβάζω στο μεγαλύτερο μέρος του θέματος για το gaucho. Είναι κατάλληλο για μια τέτοια περίσταση?Η έχετε και κάποια άλλη εναλλακτική;Αν το gaucho είναι μια καλή επιλογή για κάτι τέτοιο, ποιο κατάστημα απ όλα είναι καλύτερο; Γιατί απ ότι είδα στο σαιτ υπάρχουν πάνω από ένα εστιατόρια. Το κόστος δεν με απασχολεί ιδιαιίτερα ..
Αυτό:
IL PORTICO
 

elenikar

Member
Μηνύματα
26
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
NEA YOPKH
δεν ξέρω τι λέει από γεύσεις αλλά η θέα είμαι σίγουρη πως θα είναι αξέχαστη εμπειρία. Σε ευχαριστώ πολυ!
 

elenikar

Member
Μηνύματα
26
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
NEA YOPKH
Μπήκα στο σάιτ του και δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Έχω κάνει κράτηση ήδη για την ημέρα που με ενδιαφέρει. Η θέα φαίνεται φανταστική. Αν έχεις φάει εκεί θα ήθελα να μου πεις αν σου άρεσε πολύ κάποιο από τα πιάτα έτσι ώστε να το δοκιμάσουμε! Ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.680
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom