Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Δες οπωσδήποτε αν υπάρχουν βραδινά λεωφορεία, πως θα επιστρέφετε αν βγείτε το βραδυ;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ζώνη 2 σημαίνει και περισσότερο χρήμα για εισητηρια και μακριά απο το " κέντρο " για έναν αρχάριο !
Εν ολίγοις , κόψε απο αλλού και βρες κατι στη ζώνη 1 ( και οπως λέει η paefstra να εχει βραδυνο λεωφορείο γιατι το ταξί κοστίζει )
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Για το μετρό οκ ! Αν χρειαστούν ταξί ; Θα ξεπαραδιαστουν ;
Ταξι μεχρι εκει; Μαυρα χαλια!! Τωρα αν σκοπευουν να μην ειναι μεχρι αργα εξω ενταξει μια χαρα θα ειναι. 20 λεπτα μεχρι westminster.30 μεχρι canary wharf.
Με λεωφορειο βραδινο απο oxford circus 30 λεπτα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν διευκρίνισα ότι εκεί νοικιάζει δωμάτια γνωστός μου και θα μένουμε σε ένα τρίκλινο με 40 pounds η διανυκτέρευση και οι τρεις και πρωτοχρονιά μάλιστα. Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να βρούμε άλλη εναλλακτική. Όσο για βραδινή μετακίνηση δεν είμαστε των club κτλ οπότε δεν μας νοιάζει. Το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι το κόστος των εισιτηρίων όπως λέτε και πως θα καταφέρουμε να φτάσουμε στο αεροδρόμιο καθώς η πτήση μας είναι πρωινή (8-9 το πρωί)
p.s Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα αν θα πετάξουμε από heathrow ή gatwick.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Σκεψου και το ενδεχομενο να κατεβεις με τον overground στο gunsbury (ετσι γραφετε;;; ) ή kew κι απο κει να εχεις κλεισει ηδη ταξι για hesthrow (με addison lee, green tomato ή οποιαδηποτε αλλη ιδιωτικη εταιρια ταξι). Το willsden green δεν ειναι ωραια περιοχη παντως. dodgy δεν ειναι απλως αλλες ζωνες 2 εχουν και ενα καποιο ενδιαφερον. Οχι εκει. Να πας ομως γιατι οντως, εχεις καλο deal στα χερια σου
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά θέλω να κλείσω τα εισιτήρια μας από το Gatwick προς το Λονδίνο με easy bus. Μου βγάζει ως επιλογή αφετηρίας south η north terminal, ποίο από τα δυο να επιλέξω, φτάνω με Aegean...Σας ευχαριστώ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παιδιά θέλω να κλείσω τα εισιτήρια μας από το Gatwick προς το Λονδίνο με easy bus. Μου βγάζει ως επιλογή αφετηρίας south η north terminal, ποίο από τα δυο να επιλέξω, φτάνω με Aegean...Σας ευχαριστώ.
Και με την easyjet στο south θα πηγαινες. Θα παρεις το ανσασερ, θα κατεβεις και θα πας αριστερα/ διαγωνια και θα δεις τη σταση.
Προσεξε στην αρχη οταν θα περιμενεις μπορει να περασει και να αφησει κοσμο, μετα να παει στο north και μετα να γυρισει να σας παρει. Απλα στο λεω για να μην αγχωθεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom