Πάτρα-Χριστουγεννιάτικη συνάντηση!!!!!

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ΑΝΕΛ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου στελνω ανοικτη προσκληση στη Πατρινη παρεα να ερθεται....στη συναντηση και θα σας κερασουμε τα παρακατω φαγητα

Ριφακι με ασκολυμπρους
Χοχλιους μπουμπουριστους
Απακι με τα γιαχνερά
Σαρικοπιτες
Κρεατοτουρτα με στακοβουτηρο και τυρι μαλάκα ( σωστα πηγε ο τονος ετσι λεγεται το τυρι )
Στάκα
Αμαθιές
και οτι αλλο βρεθει.....

Εύη τι ωραία που ακούγονται όλα αυτά!!!!αν και δεν καταλαβαίνω γρι:xmas_redface:
και εγώ που νόμιζα πως θα την βγάλετε με ψωμί και ελιά:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
θα κάνω σκονάκι το παραπάνω μενού,μην μου ξεφύγει τίποτα στην επόμενη επίσκεψή μου στη Κρήτη!!ως τότε θα κάνω υπομονή και δίαιτα:xmas_sad:
να περάσετε πολύ καλά την Κυριακή(και όχι μόνο)και να πιείτε και μια ρακί
στην υγειά μας!!!:xmas_razz:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εύη τι ωραία που ακούγονται όλα αυτά!!!!αν και δεν καταλαβαίνω γρι:xmas_redface:
και εγώ που νόμιζα πως θα την βγάλετε με ψωμί και ελιά:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
θα κάνω σκονάκι το παραπάνω μενού,μην μου ξεφύγει τίποτα στην επόμενη επίσκεψή μου στη Κρήτη!!ως τότε θα κάνω υπομονή και δίαιτα:xmas_sad:
να περάσετε πολύ καλά την Κυριακή(και όχι μόνο)και να πιείτε και μια ρακί
στην υγειά μας!!!:xmas_razz:
Kαλησπερα σε εσενα και στη ΝΤΙΝΑ απο το καλοκαιρινο Ρεθυμνο...ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας....
Ειναι τοπικες σπεσιαλιτε....οποιος θελει μεταφραση...ευχαριστως...τωρα που λειπει και η ηγεσια μας....και πριν μας διαγραψουν ολους....
Οσο για τις ρακες....οποιος εχει κουραγιο να γραψει το βραδυ αλλιως την επομενη που θα ειμαστε πιο νηφαλιοι....
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
την επόμενη,την επόμενη...θα περιμένουμε!!!
μην πάρουμε μεθυσμένα νέα:xmas_lol: γιατί με την ρακί δεν παίζεις...
αν και εσείς είστε συνηθισμένοι,εγώ με 2 χάνω όχι το αμάξι
αλλά και εμένα!!!:xmas_redface::xmas_redface:χικ!!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Είμαστε σχεδόν μια μέρα πριν τη συνάντηση, οπότε λέω να ανακεφαλαιώσουμε και να... (ξανα)μετρηθούμε για να δούμε μήπως λείπει κανείς :xmas_cheesygrin:
Έχουμε και λέμε:
1. dimosf (4 άτομα)
2. Dafni
3. pattyyy
4. xelidoni
5. Earth Citizen
6. thanosth
7. Lianos Leonidas
8. ANEL
9. penthesilia
10. pigi_dikaiou
11. narcissa
12. Bahari
13. STAV
14. apodrasi
15. thimios8663 ?
16. ΝΤΙΝΑ
17. sotiris83

Είκοσι θα είμαστε δηλαδή... Ζωή να'χουμε!!!
Και για άλλη μια φορά να αναφέρουμε την ώρα και τον τόπο:
Στις 6 το απόγευμα του Σαββάτου στο magnifico στην παραλιακή του Ρίου.

Άντε ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε όλους και... Καλή αντάμωση με τους Πατρινούς και με τους Αθηναίους που θα εκδράμουν στην Πάτρα εκείνη τη μέρα :xmas_lol:
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
τελεια! ετοιμη και γω να πεταξω για να βρεθώ κοντά σας! θα φορώ...το ολοκαιίνουργιο μπλουζάκι μου! ( travel stories φυσικά)!!!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Έτοιμη κι εγώ για αναχώρηση,πιστεύω να μην έχει κίνηση.
Θα τα πούμε από κοντά.
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Ηταν ενα ευχαριστο απογευμα
Γνωριστηκαμε με ανθρωπους που τους ξεραμε μονο απο τα γραπτα τους
και δοθηκε η ευκαιρια να τους δουμε και απο κοντα
κριμα για οσους δεν ηρθαν -πιστευω στην επομενη συναντηση να τα πουμε και μ'αυτους

Χρονια πολλα σε ολους:xmas_razz:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλοί μου φίλοι θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για την τόσο όμορφη αποψινή μας συνάντηση. Και πρώτα απ'όλα τους φίλους από την Πάτρα που κατάφεραν να εξασφαλίσουν σε μια τόσο πολύβουη καφετέρια όμορφο πριβέ χώρο, όπου αλλάζαμε άνετα και συνεχώς θέση για να γνωριστούμε καλύτερα και να πούμε τις εμπειρίες μας. Αν και όλοι ήταν κατά πολύ νεώτεροί μου δεν έννοιωσα ούτε στιγμή να μην ταιριάζω στην παρέα. Είσαστε όλοι τόσο συμπαθητικοί!!!
Για όλους όσους έβλεπα για πρώτη φορά έχω να πω οτι νοιώθω υπερήφανος που μοιράζομαι με τέτοιους ανθρώπους την κοινή μας τρέλλα για φευγιό!!!

thanosth χάρηκα πάρα πολύ που σε είδα πάλι 1,5 χρόνο μετά!
ANEL, οι αρχαίοι μας πρόγονοι έλεγαν πως "ουκ νε τω πολλώ το ευ". Φτιάξε λοιπόν και πάλι το χάρτη σου γιατί σημασία έχουν τα καλά και όχι τα πολλά ταξίδια! Ευχαριστώ για όλα!
Dafni σκέψου το φωτισμένο Παρίσι που θα βρεις αύριο βράδυ και την ίδια πόλη όταν θα την αφήνεις με την υπόσχεση να ξαναπάς και όλα θα πάνε καλά. Leon00 καλό ταξίδι!!
xelidoni αν και δεν φόραγες το μπλουζάκι χάρηκα πολύ που σε γνώρισα
pattyyy καλή εγκατάσταση και καλή σταδιοδρομία
ΝΤΙΝΑ και Γιώργο τι καλά που κάνατε να έρθετε από τον Πειραιά. Νάστε πάντα καλά.
Χαρηκά πολύ που γνώρησα τον Lianos Leonidas από απέναντι. Εκπροσώπησες επάξια τη Ρούμελη
Bahari ευχαριστούμε για τη συνεχή ενημέρωση για τις συμμετοχές αλλά κυρίως για το ωραίο σου χαμόγελο
Άφησα τελευταίο το συνάδελφό μου στον STAV με τα τόσο ωραία του ταξίδια και τις εμπειρίες του
Ελπίζω οτι δεν ξέχασα κανένα. Ας με συγχωρήσει αν έγινε κάτι τέτοιο.

Νάστε όλοι καλά και καλή χρονιά γεμάτη υγεία και πολλά ταξίδια!!!!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.926
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Xρόνια Πολλά από την συννεφιασμένη Αχαϊα.
Ηταν μια βραδυά υπέροχη και αξέχαστη, εκεί στήν άκρη της γέφυρας του Ρίο.
:xmas_cool:

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον εξαίρετο Δήμο που έριξε την ιδέα για την συνάντηση αυτή που έγινε πραγματικότητα.
Πολλά ευχαριστώ και στις 2 οικοδέσποινες, ΑΝΕΛ και DAFNI που όχι μόνο φρόντισαν να βρεθούμε στο κατάλληλο για την περίσταση μέρος, αλλά μας φρόντισαν και με χριστουγεννιάτικα γλυκοεδέσματα. βλ. μελομακάρονα κ.α που τα τιμήσαμε δεόντως.

Και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε ολα τα παιδιά-μέλη που χριστουγεννιάτικα προτίμησαν να κανουν ουκ ολίγα χιλιόμετρα, αλλοι απο Αθηνα, Κόρινθο, Αιγιο για να δώσουν το παρών σε αυτή την συνεύρεση της καλύτερης ταξιδιάρικης παρέας.

Και φυσικά ευχαριστώ και στα μέλη που προτίμησαν 2η μέρα Χριστουγέννων τον χρόνο τους να τον μοιραστούν μαζί μας, παρά να είναι αλλού.


Λίαν συντόμως θα γινει εκτενέστερη αναφορά, φωτογραφική και όχι μόνο, για τα δρώμενα χτες βράδυ...
:xmas_redface:


Για αρχή όμως ας παρουμε μια οπτικοακουστική γεύση από το μέρος που βρέθηκαν αυτές οι ταξιδιάρικες ψυχές...:xmas_cool:

 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μπραβο παιδια! Παντα να βρισκοσαστε και να ανταμωνετε κα να περνατε καλα με συζητησεις και αναμνησεις απο ομορφα ταξιδια!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Στο Ρίο με τα παιδιά απ την Πάτρα

έκανα το γύρο του κόσμου.

Ο χώρος ιδανικός για τη συνάντηση,αφού όπως είπε και ο Δήμος μας επέτρεπε να κινούμαστε άνετα και να μιλάμε όλοι με όλους.
Δεν θ αναφερθώ προσωπικά στον καθένα γιατί φοβάμαι ότι κάποιον θ αδικήσω.
Απλά θα πω ότι όλοι ήσασταν υπέροχοι.
Οι γκουρού των ταξιδιών,γιατί ναι υπήρξαν κάποιοι με πολλές γνώσεις,ψαγμένοι και με εμπειρίες μοναδικές,να μοιράζονται μαζί μας πιο συχνά,τις φοβερές ιστορίες τους που αν γραφτούν σίγουρα θα καθηλώσουν.

Να σας ευχαριστήσω για τις τόσο όμορφες στιγμές που πέρασα μαζί σας.
Χαλάλι τα χιλιόμετρα που έκανα για πάρτη σας.

Leon00 & Dafni καλά να περάσετε στο Παρίσι:xmas_wink:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
μπραβο βρε παιδια, παντα τετοιες πετυχημενες συναντησεις να εχετε και να εχουμε φυσικα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.282
Μηνύματα
886.538
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom