Παπούτσια για ταξίδια

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Τα Ugg είναι μόνο για παγωνιές με ήλιο. Αν βρέξει γίνονται χάλια.
Οι δε γαλότσες που είναι για βροχή δε ζεσταίνουν καθόλου τα πόδια, το αντίθετο μάλλον. Είμαι σε δίλημμα για το τι παπούτσια να πάρω στο Λονδίνο.
Γαλοτσάκια μαζί με ισοθερμικές κάλτσες ίσως??? έγω έχω πάρει κάτι παιδικά από τα dpam είναι πιο ελαφριά από τα άλλα και μαζί με ισοθερμικές κάλτσες δεν καταλαβαίνεις τίποτα...όσο για Ugg ή στυλ ugg και βροχή επιβεβαιώνω είναι ένα δράμα....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τα Ugg είναι μόνο για παγωνιές με ήλιο. Αν βρέξει γίνονται χάλια.
Οι δε γαλότσες που είναι για βροχή δε ζεσταίνουν καθόλου τα πόδια, το αντίθετο μάλλον. Είμαι σε δίλημμα για το τι παπούτσια να πάρω στο Λονδίνο.
Γενικα εμενα οι γαλοτσες ,επειδη ειναι κ λαστιχενιες κ καμια φορα ακαμπτες ,δε με βολευουν στα πολλα περπατηματα.Εγω Φενια εχω δει σε πολλα μαγαζια να πωλουνται μποτες με γουνα απο μεσα για ζεστη..αλλα απεξω εχουν ενα υλικο ..οχι ακριβως δερμα ..κατι σαν πιο πλαστικοποιημενο ..ουτε σουεντ βεβαια που βρεχεται.Ριξε μια ματια.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γενικα εμενα οι γαλοτσες ,επειδη ειναι κ λαστιχενιες κ καμια φορα ακαμπτες ,δε με βολευουν στα πολλα περπατηματα.Εγω Φενια εχω δει σε πολλα μαγαζια να πωλουνται μποτες με γουνα απο μεσα για ζεστη..αλλα απεξω εχουν ενα υλικο ..οχι ακριβως δερμα ..κατι σαν πιο πλαστικοποιημενο ..ουτε σουεντ βεβαια που βρεχεται.Ριξε μια ματια.
Χμμμμ, ιδέες μου βάζεις. Άλλωστε τί είναι ένα ακόμα ζευγάρι παπούτσια στα 452 που έχω :xmas_mrgreen:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Γενικα εμενα οι γαλοτσες ,επειδη ειναι κ λαστιχενιες κ καμια φορα ακαμπτες ,δε με βολευουν στα πολλα περπατηματα.Εγω Φενια εχω δει σε πολλα μαγαζια να πωλουνται μποτες με γουνα απο μεσα για ζεστη..αλλα απεξω εχουν ενα υλικο ..οχι ακριβως δερμα ..κατι σαν πιο πλαστικοποιημενο ..ουτε σουεντ βεβαια που βρεχεται.Ριξε μια ματια.
Και τα GEOX έχουν βγάλει κάτι μπότες σαν αυτές που λες.
Φένια πότε πας Λονδίνο; Γιατί αν πας σε περίοδο εκπτώσεων πάρε κάτι από εκεί :)

Για τύπου UGG συμφωνώ κι εγώ, ειδικά στο Λονδίνο την έπαθα με τη βροχή! Αλλά από άνεση δεν παίζονται, ακόμα και με πολύωρο περπάτημα (βέβαια άνετες μεν, κακές για το πόδι δε).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και τα GEOX έχουν βγάλει κάτι μπότες σαν αυτές που λες.
Φένια πότε πας Λονδίνο; Γιατί αν πας σε περίοδο εκπτώσεων πάρε κάτι από εκεί :) .
Τέλη Φλεβάρη θα πάω, δύσκολα για εκπτώσεις, δυστυχώς.

Για τύπου UGG συμφωνώ κι εγώ, ειδικά στο Λονδίνο την έπαθα με τη βροχή! Αλλά από άνεση δεν παίζονται, ακόμα και με πολύωρο περπάτημα (βέβαια άνετες μεν, κακές για το πόδι δε).
Απορώ γιατί είναι τόσο ακριβές...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
8.164
Ρε, οι UGG είναι σκυλιά... τις φόρεσα στα χιόνια, βράχηκαν αλλά δεν πέρασε στάλα υγρασίας στα πόδια, ούτε γλύστρησα...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ρε, οι UGG είναι σκυλιά... τις φόρεσα στα χιόνια, βράχηκαν αλλά δεν πέρασε στάλα υγρασίας στα πόδια, ούτε γλύστρησα...
Ναι συγκρατεί την υγρασία η γούνα - απλώς ΑΝ περάσει, την έκατσες, δε στεγνώνει με τίποτα. Μια καλή λύση θα ήταν οι UGG που είναι από αδιαβροχοποιημένο υλικό εντελώς.

Α...και μια ακόμα καλή λύση....(διαγωνισμός ασχήμιας):
 

Attachments

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Καλά έλεος με το παραπάνω, ότι πιο αισχρό έχει βγει ever...
Ας καταθέσω κι εγώ την άποψή μου: όσον αφορά ζεστά και κρύα μέρη , τα αθλητικά σας είναι παραπάνω από ΟΚ..μάλιστα τα "ειδικά" παπούτσια trekking κτλ. μάλλον πιο άβολα είναι....συγκρίνεται τώρα τίποτα με ένα καλό ζευγάρι Nike, Asics κτλ? Τόσα χρόνια στα γήπεδα, στους στίβους και τους δρόμους σας λέω απλά τίποτα.
Η μόνη περίπτωση που θα ήθελα "ειδικό" παπούτσι είναι τίποτε χιόνια, ποτάμια κτλ, όπου ένα goretex ας πούμε φαίνεται απαραίτητο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα γιατι τα κραζεις βρε Γιωργο τα παραπανω ..η κορη μου το καλοκαιρι ..εκλαιγε για 10 μερονυχτα μεχρι να ενδωσω να της τα παρω ..τι κολλημα ειχε φαει με αυτα τα ελεεινα παπουτσια !!!!
Οσο για τα αθλητικα θα συμφωνησω ..αλλα για χειμωνα με χιονια ή κρυο πολυ ..δε νομιζω οτι μπορεις να την παλεψεις ..οσο και να βαλεις ισοθερμικα κολαν ή καλτσες απο μεσα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αυτά τα χρωματιστά σαμπουδάκια (η ποικιλία στο χρώμα δεν παίζεται), crocs είτε απομίμησή τους, μπορεί να είναι κακάσχημα στη φάτσα, αλλά είναι βολικότατα για το σπίτι, τον κήπο κλπ.
Πανάλαφρα και ανετότατα.
Εμπρός στο δρόμο που χάραξαν οι χειρουργοί και οι νοσοκόμες.

Μόνο μην τα βρέξετε μέσα, γιατί γλιστρούν απίστευτα. Όπως ακριβώς και οι κλασσικές σαγιονάρες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
8.164
Αυτά τα χρωματιστά σαμπουδάκια (η ποικιλία στο χρώμα δεν παίζεται), crocs είτε απομίμησή τους, μπορεί να είναι κακάσχημα στη φάτσα, αλλά είναι βολικότατα για το σπίτι, τον κήπο κλπ.
Πανάλαφρα και ανετότατα.
Εμπρός στο δρόμο που χάραξαν οι χειρουργοί και οι νοσοκόμες.

Μόνο μην τα βρέξετε μέσα, γιατί γλιστρούν απίστευτα. Όπως ακριβώς και οι κλασσικές σαγιονάρες.
:xmas_lol::xmas_lol:... και οι αισθητικοί!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
..αλλα για χειμωνα με χιονια ή κρυο πολυ ..δε νομιζω οτι μπορεις να την παλεψεις ..οσο και να βαλεις ισοθερμικα κολαν ή καλτσες απο μεσα.
Συμφωνώ. Αλλά μιλάς για ΠΟΛΥ κρύο και χιόνι, αλλιώς με νορμάλ συνθήκες, αθλητικά for ever.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.887
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom