Γαλλία Παρίσι το Πάσχα

SG!

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Σαν περιοχή είναι εντάξει; Το βράδυ κυκλοφορεί άνθρωπος;
 

SG!

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Από τα παρακάτω λέει κανένα στο θέμα αποστάσεων και περιοχής γενικά;;

http://www.booking.com/hotel/fr/vil...d=6d35dad2ab8a5cdbf08e73ac257f308eb06029e9X11

http://www.booking.com/hotel/fr/rex...id=6d35dad2ab8a5cdbf08e73ac257f308eb06029e9X9

http://www.booking.com/hotel/fr/edg...id=6d35dad2ab8a5cdbf08e73ac257f308eb06029e9X3

http://www.booking.com/hotel/fr/tim...d=6d35dad2ab8a5cdbf08e73ac257f308eb06029e9X12

http://www.booking.com/hotel/fr/pvb...861bc8c4a1ecX343;hide_back_to_sr=1#map_opened

Συγγνώμη κιόλας για το κατεβατό, αλλά είμαστε κυριολεκτικά άσχετοι, και έχουμε πελαγώσει...
 

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Για αυτό που μείναμε εμείς καλά ήταν δεν είχε νυχτερινή ζωή βέβαια εκτός από κανά 2-3 μαγαζάκια που κλασσικά κοντά στα μεσάνυχτα έκλειναν αλλά δεν μου φάνηκε για καθόλου επικίνδυνη περιοχή απλά αν θέλετε νυχτερινή ζωή και ξενύχτι δεν νομίζω να σας κάνει αυτό που σου είπα τώρα για αυτά που έγραψες δεν μπορώ να σου πω σίγουρα για τις περιοχές...
 

SG!

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Όχι, δεν με απασχολεί να εχει η περιοχή πολλα μαγαζιά κλπ, απλως να μην ειναι σαν την Ομόνοια, να μπορουμε να γυρίσουμε με ασφάλεια το βράδυ σε περίπτωση που αργήσουμε η βγούμε καπου αλλου.
 

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Ναι εμείς συνήθως γυρίζαμε όταν έκλεινε το μετρό περίπου τα μεσάνυχτα δηλαδή και δεν είχαμε κανένα θέμα...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898

Από αυτά λόγω τοποθεσίας και μόνο, θα διάλεγα τα 2 στο Μονπαρνας. Είναι σχετικά κοντά στο Σαν Γερμαιν ντε Πρε και το Καρτιε Λατεν, και η περιοχή είναι αρκετά ζωντανή, με σημεία ενδιαφέροντος και εστιατόρια τριγύρω.
 

SG!

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Ναι εμείς συνήθως γυρίζαμε όταν έκλεινε το μετρό περίπου τα μεσάνυχτα δηλαδή και δεν είχαμε κανένα θέμα...
Κλείσαμε την Παρασκευή το ξενοδοχείο που μάς πρότεινες μέσω booking, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Είχε πολλές αξιολογήσεις και ήταν σε πολύ καλή τιμή. Ελπίζω τα μεταφορικά να μην μας κουράσουν πολύ :)

Έχω έναν προβληματισμό σε σχέση με το booking και παρακαλώ πολύ τα φώτα σας...
Έκανα κανονικά την κράτηση στην ιστοσελίδα του booking.com, έδωσα τα στοιχεία της κάρτας μου, η οποία να τονίσω ότι είναι χρεωστική και όχι πιστωτική (δεν έχω ξανακάνει τέτοιου είδους συναλλαγές, γι'αυτό και είμαι τελείως άσχετη), μου ήρθε κανονικά email από το booking περί της κρατήσεως κλπ, ΑΛΛΑ στην κάρτα μου γράφει υπόλοιπο 0,00, λογιστικό υπόλοιπο το ποσό που έβαλα για την κράτηση (που ουσιαστικά είναι όλο το ποσό πληρωμής του ξενοδοχείου) και δεν έχω λάβει κανένα επιβεβαιωτικό email από το ξενοδοχείο, από την Παρασκευή που έκανα την κράτηση. Πρέπει να ανησυχήσω ή απλά περιμένω;;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Κλείσαμε την Παρασκευή το ξενοδοχείο που μάς πρότεινες μέσω booking, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Είχε πολλές αξιολογήσεις και ήταν σε πολύ καλή τιμή. Ελπίζω τα μεταφορικά να μην μας κουράσουν πολύ :)

Έχω έναν προβληματισμό σε σχέση με το booking και παρακαλώ πολύ τα φώτα σας...
Έκανα κανονικά την κράτηση στην ιστοσελίδα του booking.com, έδωσα τα στοιχεία της κάρτας μου, η οποία να τονίσω ότι είναι χρεωστική και όχι πιστωτική (δεν έχω ξανακάνει τέτοιου είδους συναλλαγές, γι'αυτό και είμαι τελείως άσχετη), μου ήρθε κανονικά email από το booking περί της κρατήσεως κλπ, ΑΛΛΑ στην κάρτα μου γράφει υπόλοιπο 0,00, λογιστικό υπόλοιπο το ποσό που έβαλα για την κράτηση (που ουσιαστικά είναι όλο το ποσό πληρωμής του ξενοδοχείου) και δεν έχω λάβει κανένα επιβεβαιωτικό email από το ξενοδοχείο, από την Παρασκευή που έκανα την κράτηση. Πρέπει να ανησυχήσω ή απλά περιμένω;;
Η επιβεβαίωση για την κράτηση σου έρχεται στο μαιλ σου απο την booking . Καλό ειναι όμως στη χρεωστική να εχεις 5-6 ευρώ γιατι καμμια φορα τα ξενοδοχεια χτυπουν 1 ευρώ για να δουν αν ισχυει η καρτα ... ( η κρατηση ειναι με δωρεαν ακυρωση ετσι?) Την οποια να εκτυπωσεις και να εχεις μαζι σου οταν πας στο hotel
Αν ηταν η κρατηση ..με πληρωμη την στιγμη της κρατησης αν δεν παρουν τα λεφτα θα στειλουν μυνημα στο booking οτι δεν δεχονται την κρατηση και θα σε ενημερωσει η booking...σε αυτη ομως τη περιπτωση επρεπε να ειχες τα χρηματα μεσα
 
Last edited:

SG!

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Η επιβεβαίωση για την κράτηση σου έρχεται στο μαιλ σου απο την booking . Καλό ειναι όμως στη χρεωστική να εχεις 5-6 ευρώ γιατι καμμια φορα τα ξενοδοχεια χτυπουν 1 ευρώ για να δουν αν ισχυει η καρτα ... ( η κρατηση ειναι με δωρεαν ακυρωση ετσι?) Την οποια να εκτυπωσεις και να εχεις μαζι σου οταν πας στο hotel
Αν ηταν η κρατηση ..με πληρωμη την στιγμη της κρατησης αν δεν παρουν τα λεφτα θα στειλουν μυνημα στο booking οτι δεν δεχονται την κρατηση και θα σε ενημερωσει η booking...σε αυτη ομως τη περιπτωση επρεπε να ειχες τα χρηματα μεσα
Ωχ και πάλι ωχ... Όχι δεν είχα παραπανω χρήματα, είχα το ακριβές ποσό. Να βάλω αύριο επιπλέον;
Επίσης, όχι δεν έχει δωρεάν ακύρωση γιατί στην δωρεάν ακύρωση το ποσό ήταν 100-150 ευρώ παραπάνω. Να αγχωθώ;; Τι να εκτυπώσω; Το email του booking; Νομίζω ότι είναι στα ελληνικά, δεν θα καταλάβουν τίποτα. Επίσης, από το ξενοδοχείο να μην περιμένω επιβεβαιωτικό email;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ωχ και πάλι ωχ... Όχι δεν είχα παραπανω χρήματα, είχα το ακριβές ποσό. Να βάλω αύριο επιπλέον;
Επίσης, όχι δεν έχει δωρεάν ακύρωση γιατί στην δωρεάν ακύρωση το ποσό ήταν 100-150 ευρώ παραπάνω. Να αγχωθώ;; Τι να εκτυπώσω; Το email του booking; Νομίζω ότι είναι στα ελληνικά, δεν θα καταλάβουν τίποτα. Επίσης, από το ξενοδοχείο να μην περιμένω επιβεβαιωτικό email;
Μισο να τα παρουμε απο την αρχη... μπηκες εκανες κρατηση απο την booking και μεσα στη καρτα ειχες τα χρηματα του ξενοδοχειου...πχ 400 ευρώ...τοτε το ξενοδοχειο εχει δεσμευσει τα χρηματα και η κρατηση σου ειναι ΟΚ... στη φορμα της booking εχει και εκτυπωση στα Γαλλικα..αλλα και Ελληνικα να ειναι αφου εσυ ειχες το ποσο που ζητησε το ξενοδοχειο ειναι ενταξυ...πας χωρις αγχος οι κρατησεις μεσω booking ειναι πολυ ασφαλεις
 

SG!

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Λοιπόν, βρήκα πώς μπορώ να εκτυπώσω την κράτηση. Αλλά και πάλι το ξενοδοχείο δεν πρέπει να στείλει email;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Λοιπόν, βρήκα πώς μπορώ να εκτυπώσω την κράτηση. Αλλά και πάλι το ξενοδοχείο δεν πρέπει να στείλει email;
Οχι ολα γινονται μεσω booking το ξενοδοχειο δεν εχει καμια επαφη με τον πελάτη...( εχω και γω ξενοδοχειο οποτε ξερω...) και κανω και κρατησεις me booking οταν παω ταξιδια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.271
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom