Που ΔΕΝ θα πηγαινα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
εγω δεν θα παω ποτε usa.apla απεχθανομαι αυτη τη ρατσα.
Mήπως εδώ μιλάμε για ταξίδια και όχι για ράτσες ανθρώπων? Γιατί κι εγώ απεχθάνομαι κομπλεξικούς ρατσιστές αλλά δεν το κάνω θέμα...

Μιας και αναφέρθηκε η Ιταλία, ούτε εμένα με έχει εντυπωσιάσει. Πολύ λίγα είχε να μου πει πέρα από μερικά σημαντικά αξιοθέατα αρχαιολογικού ενδιαφέροντος. Ένα κλικ πάνω θα έβαζα μόνο τη Φλωρεντία.
Γνωρίζω ότι είναι ανόητο να κρίνω την γνώμη κάποιου, μια και ο καθένας έχει τα βιώματά και τα γούστα του αλλά είναι κάποια πράγματα που δεν χωνεύονται...

Να ρωτήσω λοιπόν σεμνά και ταπεινά...έχεις πάει φίλε ipanag π.χ στη Βενετία, στη Τοσκάνη, στις Λίμνες, στο Αμάλφι, στη Σαρδηνία, στα Αιόλεια νησιά, στο Portofino, στους Δολομίτες και σε καμμιά εκατοστή άλλα μέρη της Ιταλίας και δεν σε εντυπωσίασαν?? Δεν θα γίνω γούστο σου βέβαια αλλά πραγματικά δεν τολμώ να φανταστώ τι πραγματικά μπορεί να σε εντυπωσιάζει...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
tania μου αν δεν ψαξεις και αν δεν πας θα μεινεις με την απορια.ετσι ελεγα και εγω γιατι πηγαινα λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων και οχι με τον παλμο του ταξιδιωτη.οταν ομως πηγα και μαλιστα σε μερη που δεν ηταν στα πλανα μου να παω, μου αρεσε πολυ, ενθουσιαστηκα.Σιγουρα δεν ειναι ολα τα μερη στην Ιταλια ομαρφα, αλλα τα περισσοτερα ειναι παρα πολυ αξιολογα. διαβασε λοιπον καποια απο τα travelstories μας.αυτα ειναι ο γιατρος σου:haha::haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας παρακαλώ θερμά μην ξαναρχίσουμε αυτήν την κουβέντα χωρίς τέλος τι "πρέπει" να αρέσει σε κάποιον και τί όχι. Ο καθένας έχει τα γούστα του, που στην τελική δείχνουν και τι άνθρωπος είναι.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ακριβώς το ίδιο με εσένα κάνουν και οι Αμερικάνοι που απεχθάνεσαι... έχουν άποψη χωρίς να γνωρίζουν...
μην βαζεις ''ταμπελες'' ετσι αυθαιρετα αν δεν γνωριζεις ποιον εχεις απεναντι σου.
το thread αναφερεται στη καταθεση προσωπικων αποψεων (το οποιο και εκανα).
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
¨Δεν συμφωνώ μ’ αυτά που λές, αλλά είμαι πρόθυμος να θυσιάσω και τη ζωή μου για να έχεις το δικαίωμα να τα λες¨

Βολταιρος
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αρχικό μήνυμα απο Kostis
¨Δεν συμφωνώ μʼ αυτά που λές, αλλά είμαι πρόθυμος να θυσιάσω και τη ζωή μου για να έχεις το δικαίωμα να τα λες¨

Βολταιρος
Καλά μην κάνετε έτσι, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας: δεν πρόκειται να λιθοβολήσουμε κανέναν. Ο δημόσιος λιθοβολισμός αντιβαίνει στις αρχές του site.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σωστό. Σκέφτομαι να το επιτρέψω όμως τις Παρασκευές, ξέρεις, σα δημόσιο θέαμα κλπ.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Ο δημόσιος λιθοβολισμός αντιβαίνει στις αρχές του site.
Δεν βλέπω πουθενά στα rules του site πως απαγορεύεται ο λιθοβολισμός! :bleh::haha::haha:

Defkalion said:
Σωστό. Σκέφτομαι να το επιτρέψω όμως τις Παρασκευές, ξέρεις, σα δημόσιο θέαμα κλπ.
:haha::haha::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν βλέπω πουθενά στα rules του site πως απαγορεύεται ο λιθοβολισμός! :bleh::haha::haha:
Mα πρόκειται για ύψιστη αρχή η οποία δεν χρειάζεται κανενός είδους καταγραφή μια και έχει περάσσει πλέον στο εθιμικό δίκαιο. Κατά μια άποψη μάλιστα μόνο οι αρχές που αμφισβητούνται από μερίδα πολιτών αποκτούν ισχύ με την καταγραφή τους σε κάποιο άλλο κιτάπι. Οι αναμφισβήτητες αρχές απλώς υπάρχουν στη συλλογική συνείδηση χωρίς να χρειάζονται κανενός είδους δημόσιας καταγραφής.:cool:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.902
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom