Που θα πάτε τα Χριστούγεννα 2008

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Ε, θα πάω τότε!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Να πω κι εγώ που θα πάω. Πουθενά.

Έχω ένα θέμα με τις γιορτές. Επειδή φεύγουν όλοι, αρνούμαι πεισματικά να πάω οπουδήποτε. Έχω την εντύπωση ότι θα πληρώσω πολλά και δεν θα ευχαριστηθώ.

Προτιμώ να φύγω τη επόμενη ή την προηγούμενη εβδομάδα. Το κακό είναι ότι δεν φαίνεται να φεύγω :(.
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Απλά για την ιστορία :

ενώ με γοητεύει τόσο η Αίγυπτος, σκέφτομαι ότι θα πάω και σχεδόν με τρομάζει η ιδέα.
Λέτε πηγαίνοντας εκεί να ανακαλύψω πράγματα για τον εαυτό μου που δεν τα φαντάζομαι; :roll:
Τελικά θα πάς με το Πυραμις; Πότε παιδί μου, μήπως και συμπέσουμε; Να σε συνδράμουμε κιόλας στην αποκάλυψη των σώψυχων σου; :klaps:Μήπως 16-23 Δεκέμβρη;;;
 

nefertiti

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη 29/12
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Ναι, με το Pyramis. Έκλεισα (και είμαι πολύ χαρούμενη) για 10 μέρες - 28/12 αναχώρηση το : Κάϊρο-Αλεξάνδρεια-3ήμερη κρουαζιέρα Νείλου-3ήμερο Σάρμ Ελ Σέϊχ. Να το ευχαριστηθώ όσο περισσότερο μπορώ. Αν σκοπεύεις να πας Αίγυπτο και σε βολεύουν οι ημερομηνίες κλείσε αυτό το πακέτο. Με το Pyramis είχα πάει πρόπερσι Τυνησία και ήταν όλα άψογα, με φοβερό ξεναγό Τυνήσιο που είχε σπουδάσει στην Ελλάδα και δούλευε στο Πρακτορείο. Μάλιστα είχαμε πετύχει σε διαφορετικές μέρες 2 γκρουπ -δεν θυμάμαι ποια πρακτορεία είχαν αναφέρει- που άλλα τους είχαν τάξει και άλλα αντιμετώπισαν και ήταν όλοι έξαλοι.

Υ.Σ. Να σας ζήσει το μωράκι. Καλοτάξιδο να είναι πάντα.
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
δεν μας λετε και τιμη για το 10ημερο να ξερουμε?
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Mε το Pyramis είχα πάει και εγώ στην Αίγυπτο και παλιότερα στην Τυνησία είναι καλό πρακτορείο θα μείνετε ικανοποιημένοι.
Σαρμ ελ Σέιχ θέλω να πάω προσεχώς ενδιαφέρομαι ιδιαιτέρως και θέλω λεπτομέρειες μόλις γυρίσετε με το καλό!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
fellow tr ..θα σου πώ για το σάρμ ελ σέιχ..χμμμ,τίποτα το ιδιαίτερο ,πήγα πέρυσι,μαζί με αλεξάνδρεια και αγία αικατερίνη.το σάρμ ελ σέιχ ειναι πολύ τουριστικό.ένα μικρό χωριό χωρίς τίποτα το αξιόλογο.μια παραλία γεμάτη κόσμο που αράζουν με τα στριγκάκια τους και τα λάδια τους,ιδιωτική ενοείται,γεμάτο ναργιλεδάδικα και ταβέρνες οπως στα παραθαλάσια νησιά μας ,φορκλόρ τα καφενεδάκια με κιλίμια να καθεσαι και να καπνίζεις ,ωραία ξενοδοχεία,αλλα πολύ τεχνητά..μαγαζάκια με τιμές που σφάζουν,και γενικά για το μονο που αξίζει ειναι τα θαλάσσια σπόρ οπως diving και snokering ενοείται τους ζεστούς μήνες,ας πούμε απο απρίλιο και μετά..η μαρίνα ειναι γεμάτη σύγχρονα πλοιάρια,οπου νοικιάζεις εξοπλισμό και ξανοίγονται για να βουτήξεις .καταφτάνουν απο όλο τον κόσμο για αυτό το πράγμα..κάνεις ημερήσιο ταξίδι με ολα τα σχετικά δηλαδή.εχει τρομερό βυθό και μπορείς να κοιτάς ατελειωτη ωρα τους κοραλιογενείς υφάλους ,με εξαίσια κοράλια ,ψαρια και σπάνια ειδη θαλάσσιων φυτών.
για αυτό και μόνο αξίζει..καμία σχέση με την υπόλοιπη αίγυπτο..ειπαμε είναι ένα οργανωμένο θέρετρο που πας να χαλαρώσεις !!!!
αυτά άν σας φώτισα ..
 

nefertiti

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη 29/12
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Σίγουρα renata με προετοίμασες στο τι να περιμένω. Πάντως λίγο ρηξάξ το χρειάζομαι γιατί λόγο δουλειάς έχω πολύ πήξιμο γενικά και έχω ανάγκη έστω και λίγη ξεκούραση.

Όσο για την τιμή που ρώτησε η Αθηνά, το έχει με ημιδιατροφή στο Σάρμ, πλήρη διατροφή στην κρουαζιέρα Νείλου, και πρωϊνό στο Κάϊρο+Αλεξάνδρεια, 1.500 + 200 φόροι κλπ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
πώ πώ θα πήναινα περσία για 20 μέρες με αυτά τα χρήματα!!! μάλον έχουν ανεβεί οι τιμές ...δεν πειράζει ομως ολα καλά ..στο ταξίδι δεν πρέπει να λυπόμαστε τα χρήματα.εξάλου το γκρουπαρισμένο πάντα ανεβαίνει γιατί οι πελάτες πληρώνουν και όλα τα έξοδα του ξαναγού.αξίζει ομως .
το σάρμ ελ σέιχ αξίζει για χαλάρωση.μην παραξενευτείς άν γύρω σου ακούς μόνο ρώσικα!!!
καλό ταξίδι περιμένω τις εντυπώσεις σου!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Προς Νεφερτίτη
Αν τελικά βαρεθείς στο Σαρμ Ελ Σείχ μπορείς να αγοράσεις έξτρα εκδρομές για μέσα στην έρημο του Σινά. Σε πηγαίνουν και σε κάποια μέρη που ένας βέλγος νομίζω έκανε μια εικαστική παρέμβαση στη φύση και ζωγράφισε κάποια βράχια της ερήμου μπλέ- το χρώμα της ειρήνης- όχι οτι ειρήνεψε η περιοχή λόγω της παρέμβασής του, αλλά φίλοι που πήγαν το βρήκανε ενδιαφέρον. Δε σου συνιστώ να επισκεφθείς το Μοναστήρι της Αγίας Αικατερίνης στο Σινά με day trip από Σαρμ ελ Σειχ,αν και το μέρος αξίζει, αλλά στην ημερήσια εκδρομή πλακώνουν άπειροι ρώσσοι και ρωσσίδες κυρίως, καθώς και κάποιοι Εβραίοι από το Ειλατ και χάνει όλη την υποβλητικότητά του το μέρος, γίνεται κάτι σα λαϊκή αγορά.
 

nefertiti

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη 29/12
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Σίγουρα θα το ψάξω από πριν τι επιλογές έξτρα μπορώ να έχω στο Σάρμ, γιατί κάθε φορά λέω ότι θα ξεκουραστώ και στο τέλος γυρίζω πιο κουρασμένη απ' ότι έφυγα επειδή δεν αφήνω ανεκμετάλλευτο κανένα προαιρετικό πρόγραμμα. Άλλωστε είμαι της άποψης ότι ίσως δεν ξαναδείς ποτέ ένα μέρος, άρα προσπάθησε να γνωρίσεις όσα περισσότερα μπορείς από αυτό.

Όσο για τα Ρώσικα, θα μου μιλάνε και θα περιμένουν και απάντηση γιατί ήδη στην Ελλάδα και όσοι με βλέπουν με νομίζουν για Ρωσίδα, πόσο μάλλον εκεί !!!
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
και μενα ακριβα μου φαινεται.δεν πειραζει να περασετε υπεροχα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom