Προτάσεις για βιβλία

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.426
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Υπάρχουν ορισμένες στιγμές... Πραγματικά στεναχωριέσαι που υπάρχουν άνθρωποι εντελώς αδιάφοροι για τα βιβλία… Και αυτή είναι μια τέτοια στιγμή… Διαβάζω τα σταφύλια της οργής...
Οταν το τελειώσεις μπορείς να μου πεις την άποψή σου; Το διάβασα πρόσφατα αλλά δεν ενθουσιάστηκα
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
αχχχχ....αυτο το βιβλιο εκανε ολο μου το συμπαν να ερθει πανω κατω...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Οταν το τελειώσεις μπορείς να μου πεις την άποψή σου; Το διάβασα πρόσφατα αλλά δεν ενθουσιάστηκα
Διαβασα και εγω προσφατα τα σταφυλια της οργης καθως και αλλα 4-5 εργα του Σταινμπεκ (ανθρωποι και ποντικια,ουρανιες βοσκες, σε εναν αγνωστο θεο, ανατολικα της Εδεμ και ο δρομος με τις φαμπρικες) . γενικα νομιζω οτι σε μεταφερει πολυ καλα στην εποχη χωρις να φλυαρει η να ωραιοποιει πραγματα και θιγει κυρια θεματα...καποια απο τα οποια ειναι διαχρονικα..

απλα νομιζω οτι ο τροπος γραφης του ειναι που μπορει να μην αρεσει σε ολους...συν οτι πανω κατω σε ολα τα βιβλια αναφερεται στην ιδια περιοχη στην ιδια εποχη και καταστασεις ...παντως ευχαριστως θα διαβαζα και αλλο βιβλιο του
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
εχει τη μαγικη ικανοτητα καθε του λεξη να εισχωρει απιστευτα στο μυαλο, την καρδια...δεν ξερω και εγω που...δημιουργει εικονες, που πολλες φορες αν και ειναι τραγικες , δεν γινονται μελο..
τεσπα, δεν ειμαι καλη σε αυτα..
παντως ειναι απο τα λιγα βιβλια που δεν περιμενα καποια στιγμη για να κορυφωθει το βιβλιο, και μετα να πεσεικτλ..ειναι ολο ενα αριστουργημα.περιεχομενο, τεχνικη, δεν ξερω τι.και η τελευταια σκηνη βεβαια, το κλεισιμο ενος κορυφαιου βιβλιου με εναν τοσο κορυφαιο τροπο...
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
449
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
πανε πολλά χρόνια που το διάβασα καθως και το ανατολικά της Εδεμ που μπορω να πω μου άρεσε περισσότερο απ'οτι θυμαμαι.
Τοτε μου είχε κανει εντυπωση και μου άρεσε, δεν ξέρω αν το ξαναδιαβάσω πως θα μου φανεί..:roll:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ποιος έχει διαβάσει την τριλογία Millenium του Larsson; Πείτε καμιά γνώμη παρακαλώ γιατί σκέφτομαι να την αγοράσω! Αξίζει ή πολύς ντόρος για το τίποτα;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.426
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τώρα που μιλάμε για βιβλία , εγώ θέλω να πω τα 2 βιβλία που έχω σα Βίβλο και καθόρισαν τη ζωή μου.
- Το δεύτερο φύλο της Σιμόν ντε Μπωβουάρ και
- Ο Βραχόκηπος του Ν.Καζαντζάκη.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.426
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
++++++

και καθε βιβλιο του Καζαντζακη θα ελεγα....:D
Και κάθε βιβλίο του Καζαντζάκη φυσικά, απλά τω εν λόγω με έκανε να καταλάβω τη λέξη κλειδί της ζωής μου, αυτη τη μαγική λέξη για την οποία είμαι αυτή που είμαι και έκανα όσα έχω κάνει στη ζωή μου.
Και φυσικά τη χτύπησα και τατουάζ:clap:
 

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ποιος έχει διαβάσει την τριλογία Millenium του Larsson; Πείτε καμιά γνώμη παρακαλώ γιατί σκέφτομαι να την αγοράσω! Αξίζει ή πολύς ντόρος για το τίποτα;

τα τελείωσα πριν μια εβδομάδα..αξίζει το κόπο σαφέστατα, αν περάσεις τις πρώτες σελίδες που είναι εισαγωγή σε ονόματα, μετά δεν θα μπορείς να σταματήσεις, πολύ μυστήριο ωραία ανάλυση και γενικά στο προτείνω ανεπιφύλακτα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.680
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom