Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Σα δε ντρεπεστε, βάζετε τα παιδια για να παιρνετε μιλια..τσκ τσκ
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ας υποθέσουμε οτι έχω 160.000 μίλια. Θέλω να κλείσω αεροπορικα Θεσσαλονίκη Τοκυο με επιστροφή. Αν καταλαβαίνω καλά απο το σαιτ της aegean θέλω 80,000 μίλια το άτομο για πτήση της Star Alliance απο Ευρωπη για Άπω Ανατολή. Με την Turkish (απο την ιστοσελίδα τους) θέλει 1347 ευρω σύνολο εκ των οποίων τα 767 είναι φόροι. Άρα εγω θα δώσω 160.000 μίλια και 767 ευρω?
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
ετσι το καταλαβαινω και εγω και απο οτι ξερω θα κρατησουν επιπλεον 20 euro για την εργασια αυτη για καθε εισιτηριο που εκδιδουν με εξαργυρωση μιλιων .
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ας υποθέσουμε οτι έχω 160.000 μίλια. Θέλω να κλείσω αεροπορικα Θεσσαλονίκη Τοκυο με επιστροφή. Αν καταλαβαίνω καλά απο το σαιτ της aegean θέλω 80,000 μίλια το άτομο για πτήση της Star Alliance απο Ευρωπη για Άπω Ανατολή. Με την Turkish (απο την ιστοσελίδα τους) θέλει 1347 ευρω σύνολο εκ των οποίων τα 767 είναι φόροι. Άρα εγω θα δώσω 160.000 μίλια και 767 ευρω?
Οχι απαραιτητα. Τα 767 ειναι φοροι μονο η φοροι + fees?που δεν συμπιπτουν απαραιτητα με κεινα των award. Επειτα γιατι κανεις υπολογισμους με turkish? Μπορει να μην εχει καν διαθεσιμοτητα.παρε ενα τηλ την εταιρεια και θα σου βρουν αυτοι ποια εταιρεια εχει και αν διαθεσιμοτητα. Το κυριο προβλημα σου ειναι αυτο να ξερεις αν εισαι κατω απο 11 μηνες πριν το ταξιδι σου...
 

eirman

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Καλησπέρα συμφορουμίτες!
Έψαξα σε παλιά θέματα αλλά δεν βρήκα απάντηση και είπα να δοκιμάσω την τύχη μου σε νέο θέμα.Το 2012 έβγαλα κάρτα μιλίων της aegean γιατί πηγαινοερχόμουν συχνά Λονδίνο.Όλα καλά με τα μίλια,όχι ότι έχω μαζέψει και πολλά,τελοσπάντων.Είδα ότι η κάρτα μου λήγει τώρα τον Δεκέμβριο και έτσι μπήκα στο site ,έκανα επανέκδοση κάρτας και έγραφε ότι θα μου έρθει σε διάστημα ενός μήνα οπότε φαντάζομαι θα έρθει ανανεωμένη.Όταν όμως έρθει ανανεωμένη,θα μου έχουν σβηστεί τα μίλια?Βασικά δεν βρήκα πουθενά να λέει πόσο καιρό μένουν τα μίλια στο λογαριασμό.Για πάντα?Ας πούμε μπήκα και είδα την κίνηση του λογαριασμού γιατί είχα να ταξιδέψω με την aegean κάνα δυο χρόνια αλλά ταξίδεψα τον Μάιο φέτος,και έλεγε ότι τα μίλια που έχω τώρα στο λογαριασμό μου θα λήξουν το Μάιο του 16.Αν πάει έτσι,τότε γιατί δεν έχουν σβηστεί όλα τα προηγούμενα μίλια μου απτο 2012?Δεν έχω καταλάβει πόσο καιρό μένουν τα μίλια στο λογαριασμό και αν όταν λήγει η κάρτα σου και βγάζεις άλλη,σβήνονται όλα και το πας πάλι απ'την αρχή.
Οι ίδιες απορίες (πότε λήγουν τα μίλια) ισχύουν και για τη british airways γιατί θέλω να βγάλω και εκεί κάρτα μιας που προέκυψαν πάλι πηγαινέλα με Λονδίνο.
Επίσης,ερώτηση νούμερο 3,το ότι η aegean είναι μέρος της star alliance σημαίνει ότι όποτε κλείνω εισιτήριο με αεροπορική-μέλος της star,θα περνιούνται αυτόματα τα μίλια μου στον λογαριασμό της aegean?
Συγνώμη για τις άπειρες ερωτήσεις,αλλά δεν είμαι και συχνή ταξιδιώτης και κάπου το χάνω εκεί με τα μίλια και δεν ξέρω αν αξίζει να τα μαζεύω ή όχι.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

EDIT: Το αντίστοιχο miles&bonus της british είναι το Avios club?Κάτι για avios,κάτι για executive club,το έχασα λίγο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Υπάρχει σχετκό θέμα πού έχουν γραφτεί τα πάντα....
Για την Aegean λέω..
Τα μίλια δεν σβήνονται.
Κερδίζεις μίλια από πτησεις στην Star Alliance.Όχι πάντα.Έξαρτάται από την κλάση του εισιτηρίου.

Εδώ το θέμα που λέγαμε...

http://www.travelstories.gr/community/threads/Μιλια-απο-αεροπορικες-Τι-γινεται-με-αυτα.20180/page-74
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Είδα ότι η κάρτα μου λήγει τώρα τον Δεκέμβριο και έτσι μπήκα στο site ,έκανα επανέκδοση κάρτας και έγραφε ότι θα μου έρθει σε διάστημα ενός μήνα οπότε φαντάζομαι θα έρθει ανανεωμένη.Όταν όμως έρθει ανανεωμένη,θα μου έχουν σβηστεί τα μίλια?
.
Γιατί πάτησες το κουμπάκι της επανέκδοσης; Θα επανεκδώσουν μόνοι τους την κάρτα μόλις λήξει, νομίζω. Δεν τους ρίχνεις ένα τηλέφωνο να τα ξεκαθαρίσεις;
 

eirman

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Γιατί πάτησες το κουμπάκι της επανέκδοσης; Θα επανεκδώσουν μόνοι τους την κάρτα μόλις λήξει, νομίζω. Δεν τους ρίχνεις ένα τηλέφωνο να τα ξεκαθαρίσεις;
Λες ε?Θα παρω αυριο για καλο και για κακο!Μην τυχον και χασω τα 7 χιλιαδες μιλια χαχα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Απαντάνε όλο το 24ωρο και μάλιστα έχει λιγότερη αναμονή το βράδυ. 7000 μίλια είναι αυτά.... Και διάβασε και το θέμα που σου υπέδειξαν για να τα πολλαπλασιάσεις :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.481
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom