Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

fotast

Member
Μηνύματα
9.398
Likes
14.351
Η μπλέ βαθμίδα δεν σου δίνει την δυνατότητα να αγοράσεις μίλια αναβάθμισης(πχ στην silver τα 500 μίλια κοστίζουν 25 Ευρώ).
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μέχρι 05 Δεκ θέλω να μαζέψω 417 μίλια αναβάθμισης για να γίνω silver. Δεν έχω στα σχέδια να πετάξω μέχρι τότε. Υπάρχει άλλος τρόπος να μαζέψω αυτα τα μίλια?
Ναι! Με αγορά μιλίων ανάλογα τη βαθμίδα που βρίσκεσαι:

BLUE:

Αγορά Μιλίων Εξαργύρωσης
Αγοράστε μίλια εξαργύρωσης και συμπληρώστε τα μίλια που σας λείπουν προκειμένου να φτάσετε γρηγορότερα στην εξαργύρωση. Τα μίλια εξαργύρωσης πωλούνται ανά χίλια (1000) στην τιμή των 25€. Μπορείτε να αγοράσετε έως 50000 μίλια εξαργύρωσης ανά έτος (12 μήνες από την ημερομηνία εγγραφής ή αναβάθμισης ή διατήρησης βαθμίδας).

http://el.aegeanair.com/milesandbonus/about-the-program/blue/

SILVER:
  • Αγορά μιλίων αναβάθμισης
    Αγοράστε έως 1000 μίλια αναβάθμισης μέσα στην περίοδο των 12 μηνών διάρκειας της βαθμίδας σας και συμπληρώστε τα μίλια που σας λείπουν προκειμένου να αναβαθμίσετε ή να διατηρήσετε το επίπεδο της κάρτας σας! Τα μίλια αναβάθμισης πωλούνται ανά πεντακόσια (500) στην τιμή των 25€.
  • Αγορά μιλίων εξαργύρωσης
    Αγοράστε μίλια εξαργύρωσης και συμπληρώστε τα μίλια που σας λείπουν προκειμένου να φτάσετε γρηγορότερα στην εξαργύρωση. Τα μίλια εξαργύρωσης πωλούνται ανά χίλια (1000) στην τιμή των 25€. Μπορείτε να αγοράσετε έως 50.000 μίλια εξαργύρωσης ανά έτος (12 μήνες από την ημερομηνία εγγραφής ή αναβάθμισης ή διατήρησης βαθμίδας).
http://el.aegeanair.com/milesandbonus/about-the-program/silver/

GOLD:
  • Αγορά μιλίων αναβάθμισης
    Αγοράστε έως 2000 μίλια αναβάθμισης μέσα στην περίοδο των 12 μηνών διάρκειας της βαθμίδας σας και συμπληρώστε τα μίλια που σας λείπουν προκειμένου να διατηρήσετε το επίπεδο της κάρτας σας! Τα μίλια αναβάθμισης πωλούνται ανά πεντακόσια (500) στην τιμή των 25€.
  • Αγορά μιλίων εξαργύρωσης
    Αγοράστε μίλια εξαργύρωσης και συμπληρώστε τα μίλια που σας λείπουν προκειμένου να φτάσετε γρηγορότερα στην εξαργύρωση. Τα μίλια εξαργύρωσης πωλούνται ανά χίλια (1000) στην τιμή των 25€. Μπορείτε να αγοράσετε έως 50.000 μίλια εξαργύρωσης ανά έτος (12 μήνες από την ημερομηνία εγγραφής ή αναβάθμισης ή διατήρησης βαθμίδας).
http://el.aegeanair.com/milesandbonus/about-the-program/gold/
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σόρρυ! Τώρα πρόσεξα πως μιλάς για μίλια αναβάθμισης.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σας ευχαρίστω! Απο ότι φαίνεται θα πάω κάποιο αυθημερον ταξιδάκι!:lol:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
προς το μελος HUGIN και γενικα προς ολους η ερωτηση . σου λειπουν 417 μιλια αναβαθμισης μεχρι τον δεκεμβριο για αναβαθμιση σε silver . ερωτηση == τι κανουμε για αναβαθμιση στην περιπτωση σου ??? παμε ενα ταξιδι πχ αθηνα -θεσσαλονικη και πληρωνουμε περιπου 100 euro χωρις λογο για αναβαθμιση η περιμενουμε να αναβαθμιστουμε μετα καποιο χρονικο διαστημα οταν πραγματικα εχουμε λογο να ταξιδεψουμε . ??? και αντε πηγες αυτο το ταξιδακι ( χωρις λογο και το χρυσοπληρωσες ) τι κερδιζεις οταν θα γινεις silver ??? η ερωτηση ειναι για να καταλαβω και γω μερικα πραγματα για την αναγκη αναβαθμισης .ευχαριστωωωω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
[QUOTE="ELGEO2, post: 604056, member: 1581" τι κερδιζεις οταν θα γινεις silver ??? [/QUOTE]
Δεν ειναι ξεκαθαρα τα προνομια της silver στο σαιτ της Aegean? Μονο τα 2 κουπονια upgrade αξιζουν πολλαπλασια απο το ποσο που ανεφερες. Που μπορει να ειναι πολυ χαμηλοτερο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.398
Likes
14.351
Ουσιαστικά(για μένα τουλάχιστον) το silver είναι ότι κερδίζεις πιο εύκολα μίλια εξαργύρωσης(από το 10% επιπλέον και από το together από άλλα μέλη).Τα υπόλοιπα(2 αναβαθμίσεις-4 προσβάσεις στο lounge) δεν τα θεωρώ σημαντικά.Και θα το σκεπτόμουν να κάνω άσκοπες πτήσεις(που δεν χρειάζομαι) ή να αγοράζω μίλια αναβάθμισης,απλά για να κρατήσω το silver.
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Ίσως αν είσαι silver και σου λείπουν λίγα μίλια , εκτός τα 1000 που αγοράζεις , αξίζει ενα άσκοπο ταξίδι για να γίνεις gold.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.398
Likes
14.351
Ίσως αν είσαι silver και σου λείπουν λίγα μίλια , εκτός τα 1000 που αγοράζεις , αξίζει ενα άσκοπο ταξίδι για να γίνεις gold.
Για να γίνεις gold η να διατηρήσεις το gold ίσως αξίζει να αγοράσεις μίλια ή να κάνεις ένα επιπλέον και μη προγραμματισμένο ταξίδι(άς μη λέμε άσκοπο-στο travelstories είμαστε-υποτίθεται ότι και τα άσκοπα ταξίδια μας αρέσουν;) )

Για το silver δεν ξέρω αν αξίζει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.063
Likes
41.262
Κοιτα εγώ με το Together μάζεψα όλα τα σκόρπια μίλια της οικογένειας, άλλα 5 άτομα δηλαδή. Επειδή με ενδιαφέρουν αποκλειστικά τα εισιτήρια, άξιζε και παραάξιζε τον κόπο. Συμφέρει να το κάνεις για μια φορά αλλά δεν θα το χρειαστείς κάθε χρόνο ή τουλάχιστον μέχρι να μαζέψουν τα μέλη της οικογένειας πάλι αρκετά μίλια.
Αλλά η αναβάθμιση και το σαλόνι αποκτώνται πανεύκολα εξαργυρώνοντας τα διπλά μίλια, αν σε ενδιαφέρει και χωρίς έξτρα κόστος και μόνο τους φόρους του εισιτηρίου. Γι αυτό και μόνο δεν αξίζει τον κόπο να σκοτωθείς να γίνεσαι silver κάθε χρόνο.

[ Μονο τα 2 κουπονια upgrade αξιζουν πολλαπλασια απο το ποσο που ανεφερες. Που μπορει να ειναι πολυ χαμηλοτερο.
Ούτε να τα ξαναδώ μπροστά μου...Mου έβγαλαν την παναγία στις διαπραγματεύσεις στο upgrade όταν ταξίδευα με το βλαστάρι μου. Αυτά καλύτερα να τα χαίρονται οι single :haha:.
 
Last edited by a moderator:

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πάντως ο βασικός λόγος που θέλω να γίνω silver ειναι τα μιλια 2-3 συγγενων μου που σύνολο είναι περιπου 14.000. Τα upgrade ειναι ενα πολυ ευχάριστο εξτρα!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
@paefstra Έσυ που είσαι προφεσόρισσα στα μιλιοπρογράμματα, ξέρεις αν μπορεί κάποιος να ανοίξει λογαριασμό στο ανήλικο παιδί του και να τον διαχειρίζεται ο ίδιος όπως επιθυμεί;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.375
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom