Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
τελικά η ερώτηση του ELGEO2 δεν απαντιέται ?????
πηρα τηλεφωνο στο 210-6261000 στην aegean και μετεφερα ενα μερος απο τους ποντους μου που εχω στην aegean bonus visa , στο λογαριασμο μιλιων της aegean . η μεταφορα εγινε αμεσα .
μόλις το έκανα και εγώ. η μετατροπή των πόντων που υπάρχουν στην κάρτα,σε μίλια, γίνεται μόνο μέσω της αιγαίου τηλεφωνικώς και άμεσα όπως είπε και ο ELGEO2 πιο πάνω.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αυτή η μετατροπή γίνεται με όλες τις Bonus της alpha ή μόνο με την aegean bonus?
 

eirman

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Απαντάνε όλο το 24ωρο και μάλιστα έχει λιγότερη αναμονή το βράδυ. 7000 μίλια είναι αυτά.... Και διάβασε και το θέμα που σου υπέδειξαν για να τα πολλαπλασιάσεις :haha:
Μολις πηρα τηλεφωνο και μαλιστα εμαθα οτι καλα εκανα και εκανα επανεκδοση καρτας γιατι μου ειχαν στειλει αλλη στην παλια μου αγγλικη διευθυνση χαχα.Υπεροχα!Μου ειπαν μεσα νοεμβρη θα μου ερθει η καινουρια καρτα και επισης μου ειπαν οτι επειδη ειχα 2 χρονια να κανω ταξιδι θα ειχαν ληξει κανονικα τα μιλια μου αλλα επειδη μπηκε η aegean σε ενα καινουριο προγραμμα μου κανανε ανανεωση.Ουφ!Γενικα αμα δεν κανεις ταξιδι ή εξαργυρωση μιλιων για 2 χρονια,η καρτα και τα μιλια ληγουν:(
Νομιζω ειμαι πολυ κωλοφαρδη χαχα.Πρεπει να φροντιζω να κανω ταξιδια καθε 2 χρονια,δε με χαλασε! :p
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μπορει να μην εχει καν διαθεσιμοτητα.παρε ενα τηλ την εταιρεια και θα σου βρουν αυτοι ποια εταιρεια εχει και αν διαθεσιμοτητα. Το κυριο προβλημα σου ειναι αυτο να ξερεις αν εισαι κατω απο 11 μηνες πριν το ταξιδι σου...
Ουπς.. Δηλαδή εγώ που θέλω τον Αύγουστο να πάω Αμερική και κατά προτίμηση σε θέση premium economy ή business, πόσο καιρό πριν πρέπει να ρωτήσω δεδομένου ότι δεν γνωρίζω ακριβείς ημερομηνίες?? Μπορώ να τους πάρω και να τους ρωτήσω τι ημερομηνίες υπάρχουν διαθέσιμα μίλια ή θα ζητάνε ακριβείς ημερομηνίες? Και μπορεί να άργησα και να μη βρω κιόλας? Τζάμπα τα μαζεύω καλέ??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ουπς.. Δηλαδή εγώ που θέλω τον Αύγουστο να πάω Αμερική και κατά προτίμηση σε θέση premium economy ή business, πόσο καιρό πριν πρέπει να ρωτήσω δεδομένου ότι δεν γνωρίζω ακριβείς ημερομηνίες?? Μπορώ να τους πάρω και να τους ρωτήσω τι ημερομηνίες υπάρχουν διαθέσιμα μίλια ή θα ζητάνε ακριβείς ημερομηνίες? Και μπορεί να άργησα και να μη βρω κιόλας? Τζάμπα τα μαζεύω καλέ??
δεν νομίζω να μπορει κανεις να σου απαντησει. οσο νωριτερα τοσο καλυτερα. διελεξε ημερομηνιες και κλεισε. η αλλαγη νομιζω δεν εχει πεναλτυ. δες τους ορους.
 

Spyros_Pan

Member
Μηνύματα
16
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Μέχρι τώρα έχω μαζέξει κάποια μίλια, που φτάνουν για πτήσεις εντός Ευρώπης, αλλά από ότι βλέπω συμφέρει να εξαργυρωθούν για μακρινές-ακριβές διαδρομές. π.χ. σε κάποια δρομολόγια οι φόροι μόνο είναι ακριβότεροι από ένα εισητήριο της Ryanair.
Επίσης εκεί που γράφει μίλια αναβάθμισης για Silver: 290 μέχρι 7/2/16. Έστω ότι συπληρώνονται τον άλλο μήνα με ένα ταξίδι, στις 8/2/16 αν δεν ξανακάνω άλλο με γυρνάει πάλι σε Bronze, σωστά;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.376
Likes
14.282
Μέχρι τώρα έχω μαζέξει κάποια μίλια, που φτάνουν για πτήσεις εντός Ευρώπης, αλλά από ότι βλέπω συμφέρει να εξαργυρωθούν για μακρινές-ακριβές διαδρομές. π.χ. σε κάποια δρομολόγια οι φόροι μόνο είναι ακριβότεροι από ένα εισητήριο της Ryanair.
Επίσης εκεί που γράφει μίλια αναβάθμισης για Silver: 290 μέχρι 7/2/16. Έστω ότι συπληρώνονται τον άλλο μήνα με ένα ταξίδι, στις 8/2/16 αν δεν ξανακάνω άλλο με γυρνάει πάλι σε Bronze, σωστά;
Αν θέλεις 290 για silver μέχρι 7/2/2016 και τα συμπληρώσεις θα μείνεις για ένα χρόνο στην silver(μέχρι 7/2/2017).΄Αν κάνεις 8000 μίλια από 2/16 μέχρι 2/17 θα είσαι πάλι silver.Δεν υπάρχει bronze,blue είναι το πιο κάτω.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Ο αριθμός των θέσεων που διατίθενται προς εξαργύρωση με πόντους από κάρτες alpha bonus είναι ο ίδιος με αυτόν που διατίθεται προς εξαργύρωση με μίλια των miles and bonus;Υπάρχει περίπτωση δηλαδή αν θελήσω να εξαργυρώσω με μίλια να μη μου δώσει τις θέσεις που βρίσκω τώρα με πόντους;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.469
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom