Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Το επαθα με τη Μαδριτη αλλα αναποδα και εκλεισα επιστροφη απο αλλο αεροδρομιο. Ενα μηνα πριν την αναχωρηση μου εβγαλαν επιστροφη απο Μαδριτη αλλα δεν ειχε νοημα πλεον, ειχα κλεισει τα παντα. Μπορεις να περιμενεις ή να κλεισεις την επιστροφη τωρα και βλεπουμε οταν βγαλουν μεταβαση. Η να βρεις μεσω αλλου αεροδρομιου με μιλια, αν η μεταξυ διαδρομη ειναι σε γελοια τιμη (το εχω κανει κι αυτο)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Το επαθα με τη Μαδριτη αλλα αναποδα και εκλεισα επιστροφη απο αλλο αεροδρομιο. Ενα μηνα πριν την αναχωρηση μου εβγαλαν επιστροφη απο Μαδριτη αλλα δεν ειχε νοημα πλεον, ειχα κλεισει τα παντα. Μπορεις να περιμενεις ή να κλεισεις την επιστροφη τωρα και βλεπουμε οταν βγαλουν μεταβαση. Η να βρεις μεσω αλλου αεροδρομιου με μιλια, αν η μεταξυ διαδρομη ειναι σε γελοια τιμη (το εχω κανει κι αυτο)
Επειδή είχα έτσι κι αλλιώς υπόψη μου να πάω και να γυρίσω από άλλο αεροδρόμιο οπότε δε παίζει το μετ΄επιστροφής, κοίταξα για αρκετές πόλεις, έως και για Παρίσι που έχει συχνά δρομολόγια και τίποτα :confused:

Γι΄αυτό μου έκανε εντύπωση αν συμβαίνει ειδικά κάτι με Γαλλία, γιατί για Βαρκελώνη π.χ. έχει για κάθε μέρα μίλια...Οπότε τώρα σκέφτομαι να βγάλω προς το παρόν να ξεκινήσω από Βαρκελώνη (ήθελα να πάω έτσι κι αλλιώς) και να μεταβώ με τρένο μετά Γαλλία. Βασικά ήθελα να κάνω το ανάποδο αλλά δε πειράζει

Λέω να τα κλείσω αυτά που βρήκα τώρα και αν βγάλουν αργότερα για Γαλλικά αεροδρόμια το αλλάζω αν δε βγω πολύ χαμένη. Έτσι κι αλλιώς είχα υπόψη μου το ταξίδι να το κάνω με τρένο εντός Γαλλίας ως επί το πλείστον
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ελλάδα προς Γαλλία δεν υπάρχει τίποτα με μίλια τον Αυγουστο (ούτε το 2016 υπήρχε). Δοκίμασε την τύχη σου για Βρυξέλλες, Γενεύη, Μιλάνο ή Βαρκελώνη, από κει η Γαλλία είναι ένα τσιγάρο δρόμος....
(Πέρυσι είχα κλέισει για 17/8 ένα ωραιότατο HER-AMS με μίλια, αλλά μετά το άλλαξα σε ένα HER-GVA με LX και μίλια LH. Κατευθείαν από τις διακοπές στο ταξίδι...)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ελλάδα προς Γαλλία δεν υπάρχει τίποτα με μίλια τον Αυγουστο (ούτε το 2016 υπήρχε). Δοκίμασε την τύχη σου για Βρυξέλλες, Γενεύη, Μιλάνο ή Βαρκελώνη, από κει η Γαλλία είναι ένα τσιγάρο δρόμος....
(Πέρυσι είχα κλέισει για 17/8 ένα ωραιότατο HER-AMS με μίλια, αλλά μετά το άλλαξα σε ένα HER-GVA με LX και μίλια LH. Κατευθείαν από τις διακοπές στο ταξίδι...)
Ναι ηδη γλυκοκοιταω την Βαρκελώνη! ! Ηθελα να ξαναπαω ετσι κ αλλιως
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Για τον Νοέμβριο έχει τις ακόλουθες προσφορές για ξενοδοχεία στην Θεσσαλονίκη.





Κερδίστε έως 3.000* μίλια εξαργύρωσης
Εξαργυρώστε μίλια σε δωρεάν διαμονή
Αποκλειστικά προνόμια για όλα τα μέλη

+ Πρόσκληση 2 ατόμων για το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης
(βάσει διαθεσιμότητας)

* Ισχύει από 1 έως 30 Νοεμβρίου







Κερδίστε έως 4.000* μίλια εξαργύρωσης
Αποκλειστικά προνόμια για όλα τα μέλη



+ Πρόσκληση 2 ατόμων για το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης
(βάσει διαθεσιμότητας)

* Ισχύει από 1 έως 30 Νοεμβρίου

 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Δυο αγορές από Duty Free την ίδια μέρα.Τα μίλια από την μια πιστώθηκαν κανονικά,από την άλλη όχι.΄Εκανα καταχώρηση και έστειλαν mail ζητώντας την απόδειξη.Δεν είχα την απόδειξη αλλά είχα το απόκομμα της πιστωτικής.Το έστειλα αλλά δεν το δέχθηκαν.Δεν μπορούσαν να κάνουν ταυτοποίηση της συναλλαγής από την απόδειξη της πιστωτικής;Δεν ασχολήθηκα άλλο καθώς το ποσό ήταν μικρό.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Διπλά μίλια(1 € = 4 μίλια αντί για 2 μίλια) για κράτηση ξενοδοχείων τον Νοέμβριο.

Κάντε κράτηση και κερδίστε διπλά μίλια!
Κλείστε τώρα το ξενοδοχείο που θέλετε για την επόμενή σας απόδραση, μέσω του aegeanair.com και του olympicair.com και κερδίστε 4 μίλια εξαργύρωσης για κάθε 1€ που ξοδεύετε στη διαμονή σας!

Κρατήσεις από 04.11.2016 έως και 30.11.2016 | Διαμονές από 04.11.2016 έως και 31.03.2017
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Επιτρέψτε μου, αλλά όσο και να χτυπιέται να δίνει κάποια μίλια η Aegean, ανώτερο το πρόγραμμα επιβραύευσης της Hotels. com που σου επιστρέφει το 10% του ποσού της διαμονής με τη μορφή δωρεάν διανυκτέρευσης.
Αν για 1000 ευρώ διανυκτερεύσεων η Aegean μου δίνει 2000 μίλια (ουτε καν τα μισά για ενα εισιτήριο Αθήνα Θεσσαλονίκη), η Hotels.com μου δινει 100 ευρώ για δωρεάν διανυκτέρευση...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επιτρέψτε μου, αλλά όσο και να χτυπιέται να δίνει κάποια μίλια η Aegean, ανώτερο το πρόγραμμα επιβραύευσης της Hotels. com που σου επιστρέφει το 10% του ποσού της διαμονής με τη μορφή δωρεάν διανυκτέρευσης.
Αν για 1000 ευρώ διανυκτερεύσεων η Aegean μου δίνει 2000 μίλια (ουτε καν τα μισά για ενα εισιτήριο Αθήνα Θεσσαλονίκη), η Hotels.com μου δινει 100 ευρώ για δωρεάν διανυκτέρευση...
Ολα ειναι σχετικα στη ζωη αυτη. τωρα τα δινει χ 4...κι επειτα η hotels εχει αξια αν ειναι η φθηνοτερη επιλογη. πραγμα που σπανια συμβαινει κατα τη μικρη κ ταπεινη μου εμπειρια...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
@Samion όποτε προτίμησα τη Hotels ήταν γιατί ήταν και φτηνότερη από τη booking στα συγκεκριμένα ξενοδοχεία. Προφανώς θα υπάρχουν και φτηνότεροι πάροχοι. Εχει λιγότερα ξενοδοχεία, αυτό μάλιστα, είναι μείον...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
@Samion όποτε προτίμησα τη Hotels ήταν γιατί ήταν και φτηνότερη από τη booking στα συγκεκριμένα ξενοδοχεία. Προφανώς θα υπάρχουν και φτηνότεροι πάροχοι. Εχει λιγότερα ξενοδοχεία, αυτό μάλιστα, είναι μείον...
και να ειμαι ειλικρινης ουδέποτε εχω κλεισει με χοτελς γιατι παντα καποιο αλλο σαιτ υπήρχε φθηνοτερο. ηθελα να πω οκ τα μιλια καλοδεχουμενα αλλα ειναι λαθος να γινόμαστε κυνηγοι μιλιων κ δη εις βαρος της τσεπης μας.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Και κομμωτήρια.......




Νέα συνεργασία με τα κομμωτήρια Konstantinos Xatzis!
Επισκεφτείτε τα κομμωτήρια Konstantinos Xatzis στο Αεροδρόμιο "Ελευθέριος Βενιζέλος", τη Γλυφάδα και την Κηφισιά για μοναδικές υπηρεσίες ομορφιάς. Κερδίστε 2 μίλια εξαργύρωσης για κάθε 1€ που ξοδεύετε ή εξαργυρώστε τα μίλια σας με αναλογία 1€ = 200 μίλια, για υπηρεσίες κομμωτηρίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom