Ρακέτες Θαλάσσης

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
268
Η παραλια ειναι για ρακετες , οχι για ξαπλωστρες. Τωρα μερικοι που πανε και παιζουν μεσα στον κοσμο, ειναι βλακες. Ασε που οποιος θελει να παιξει σοβαρα ρακετες δεν θα παει στην ακρη της θαλασσας. Εκει πανε οσοι θελουν να τους βλεπουν...
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Δεν περίμενα να χει τετοια απήχηση το θέμα...κ χαίρομαι που σας αρέσουν κ σας. Ωραια λοιπον αφου καταλήξαμε οτι το αγόρι έχει τις καλυτερες ποιο είναι το ιδανικό βάρος για τις γυναίκες;; Έχει από 360γρ κ ανεβαινει ανα 20 νομίζω...μεχρι τα 450γρ.
Οσο για τους υπολοιπους φιλους που δεν είναι λατρεις της, νομίζω πως, οτι δεν ενοχλουν ολοι οσοι παίζουν ρακέτες (δλδ δεν ειμαστε ολοι καγκουρες), αλλα αυτος που δεν την εχει την διακριση στο χαρακτήρα του θα το βγάλει κ στο παιχνίδι...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Όταν ο τύπος ξεκίνησε την επιχείρηση, ήταν νέος. Μάλλον το όνομα "αγόρι" το εμπνεύστηκε από τον ίδιο του τον εαυτό. 'Ηταν ο ίδιος ρακετίστας και έκανε και μαθήματα στην πλαζ της Βουλιαγμένης τη δεκαετία του '70. Ταυτόχρονα έφτιαχνε τις ρακέτες και τις πουλούσε. 'Ηταν και εμφανίσιμος και έτσι σιγά σιγά απέκτησε "όνομα" κα εξελίχθηκε και σε play-boy των παραλιών. Πέθανε ξαφνικά και σχετικά νέος.
Ωραία ιστορία, ιδέα δεν είχα

osfialgia κομματάκι υπερβολικό αυτό που λες.. Δεν είναι όλοι ψώνια όσοι παίζουν στην άκρη.. Και τι πάει να πει σοβαρή ρακέτα? Οκ υπάρχουν αυτοί που παίζουν τόσο καλά που δεν μπορείς παρά να τους χαζεύεις (και από αυτούς οι περισσότεροι παίζουν στην άκρη) κι υπάρχουν κι αυτοί που δεν βγάζουν πάνω από μια μπαλιά. Όλοι οι υπόλοιποι παίζουν ρακέτες για χαβαλέ και να περάσει η ώρα ευχάριστα, δεν πάνε για δίπλωμα! Κάνουν και την γυμναστικούλα τους συγχρόνως όπως λέει κι ο Αντώνης!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω εχω κατι ρακετες που ζυγιζουν περιπου 1 κιλο... με το ζορι παιζεις 10-15 λεπτα και δεν ενοχλεις και τους αλλους. Παντως γι' αυτους που πανε και βαζουν τις ξαπλωστρες ακριβως μπροστα στη θαλασσα καλα να παθουν και τρωνε τα μπαλακια στο κεφαλι και αλλου...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.853
Likes
19.076
Εγω εχω κατι ρακετες που ζυγιζουν περιπου 1 κιλο... με το ζορι παιζεις 10-15 λεπτα και δεν ενοχλεις και τους αλλους. Παντως γι' αυτους που πανε και βαζουν τις ξαπλωστρες ακριβως μπροστα στη θαλασσα καλα να παθουν και τρωνε τα μπαλακια στο κεφαλι και αλλου...
Εμ πέστα...εμείς είχαμε στήσει φιλέ και παίζαμε τέννις μια φορά και κάτι παράξενοι ενοχλήθηκαν...ρε φίλε, σερβίς κάνω, θα πάει και άουτ, μη μας τα πρήζεις ρε περίεργε...τσκ-τσκ, υπάρχουν κάτι άνθρωποι...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.719
Likes
6.360
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
εγώ παίζω με Voiki...
και πως σηκωνότανε η μπάλα στην άμμο gts; ή ήτανε σκληρό γήπεδο κοντά στην πλαζ χωρίς περίφραξη.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
268
Αμα θες να κανεις γυμναστικη δεν παιζεις πανω στο νερο, γιατι εκει δεν μπορεις να κουνηθεις. Επισης δεν κολας τα ποδια κατω και κουνας μονο τα χερια, η ρακετες θελουν τρεξιμο. Αν θες να παιξεις για χαβαλε, για να γελας και τετοια, τοτε μπορεις να παιξεις και μεσα στη θαλασα, η μπορεις απλα να πετας το μπαλακι χωρις ρακετες. Οντως υπερβολικο αυτο που λεω, αλλα σε γενικες γραμμες ετσι ειναι.. Και δεν λεω οτι ειναι ολοι ψωνια, αλλα αμα πας σε μια παραλια με κοσμο, θα δεις πολους και απο αυτους, μη μου πεις οχι...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Οι ρακέτες μαζί με τις γαϊδουροφωνάρες "Σούυυυλα, όχι στα βαθιά, δεν θα βγείς? Θα σε τασακίσω..." και τις γόπες είναι ο χειρότερός μου εφιάλτης στην παραλία!!!
Ξεχασες τη μαμα με το αυγουλακι του μπουλη. Φοβερο θεαμ, η μαμα να πασχιζει μανιωδως να ταισει και ο μπουλης πασαλειμενος με αυγα απο πανω ως κατω να προσπαθει να χαρει τη θαλασσα.
Για να ειμαι ontopic, οι μαυροι στα φαναρια πουλανε κατι ρακετες με μπαταρια που σκοτωνουν και τις μυγες:haha: τις εκοψα για πολυ αθορυβες, γιατι δεν παιζετε με τετοιες? 2 σε 1.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Αμα θες να κανεις γυμναστικη δεν παιζεις πανω στο νερο, γιατι εκει δεν μπορεις να κουνηθεις. Επισης δεν κολας τα ποδια κατω και κουνας μονο τα χερια, η ρακετες θελουν τρεξιμο. Αν θες να παιξεις για χαβαλε, για να γελας και τετοια, τοτε μπορεις να παιξεις και μεσα στη θαλασα, η μπορεις απλα να πετας το μπαλακι χωρις ρακετες. Οντως υπερβολικο αυτο που λεω, αλλα σε γενικες γραμμες ετσι ειναι.. Και δεν λεω οτι ειναι ολοι ψωνια, αλλα αμα πας σε μια παραλια με κοσμο, θα δεις πολους και απο αυτους, μη μου πεις οχι...
Βρε δεν παίζεις και μέσα στην θάλασσα! Στην άμμο που είναι βρεγμένη και δεν κολλάνε τα πόδια σου μια χαρά παίζεις! Και ναι ψώνια υπάρχουν πολλά όπως όμως υπάρχουν και παντού! Εμένα δεν μ' αρέσει να βράζουν όλα στο ίδιο καζάνι, αυτό.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Βρε δεν παίζεις και μέσα στην θάλασσα!
Παιζουν πολλοι μεσα στο νερο, ή εκει που ειναι βραγμενη η αμμος οποτε αναποφευκτα τη μπαλια στο κεφαλι δε τη γλυτωνεις :haha: Μπαινουν κι ολοι εκει μπροστα σε σειρα και ψαχνεις να βρεις κενο για να περασεις και να μπεις μεσα στη θαλασσα, ή πολυ απλα σου κοβουν τη θεα. Προσωπικα δε με ενοχλουν πολυ προσπαθω να μη δινω σημασια αλλα οτι δεν ειναι σωστο και ωραιο ειδικα σε μια παραλια οπου ετσι κι αλλιως γινεται χαμος, ισχυει.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλά osfialgia οι παραλίες είναι για όλους :) Δεν το ήξερα ότι για να κατέβω για μπάνιο πρέπει να προεξοφλήσω ότι θα πάω για να ξαπλώσω ή να κοιμηθώ ή να διαβάσω ή να παίξω ρακέτες.. Οι κάγκουρες που αναφέρετε είναι μεγάλη πληγή στις παραλίες και τεινουν να παίζουν εξαιρετικά επιθετικά και επιδεικτικά, με αποτέλεσμα να είσαι μονίμως σφιγμένος μη τους φύγει το μπαλάκι με δύναμη πάνω σου (παθούσα πολλάκις). Οι ίδιοι κάγκουρες παίζουν τάβλι χτυπώντας με μανία τα πούλια, ουρλιάζουν στα παιδιά τους που παίζουν ένα χιλιόμετρο μακριά, παίρνουν την ξαπλώστρα και τη βάζουν μέσα στη θάλασσα ή κλείνουν το διάδρομο, βρωμίζουν κλπ κλπ. Η διακριτικότητα στην παραλία δεν είναι το δυνατό σημείο του Έλληνα.

Αλλά επειδή το θέμα το άνοιξε ο φίλος για να μάθει λεπτομέρειες για ρακέτες και όχι για να γίνει διάνεξη ρακετομάχων και ρακετοκλαστων, το κλείνω εδώ..Στο κάτω κάτω αρκεί να είμαστε στην παραλία και όχι στην πυρακτωμένη πόλη ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.566
Μέλη
38.997
Νεότερο μέλος
Chryspapage

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom