Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
δεν ξέρωτι λέει το ξενοδοχείο, αλλά όπως θα διαβάσεις εδώ μέσα τα παιδιά δεν προτεινουν τη συγκεκριμένη περιοχή για διαμονή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.317
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν ξέρωτι λέει το ξενοδοχείο, αλλά όπως θα διαβάσεις εδώ μέσα τα παιδιά δεν προτεινουν τη συγκεκριμένη περιοχή για διαμονή.
για να μην υπαρξει παρανόηση, η περιοχή δεν έχει τίποτε το επικίνδυνο. είναι κοντά στο σταθμό κι αυτό έχει κ πλεονεκτήματα. είναι περιοχή ιδανική για το συνδυασμό κέντρο+low budget (<60-70Ε).
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλησπέρα!! επειδή κ εγώ θα πάω στη ρώμη μέσα απριλίου θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να μπω στην ξενάγηση ενός γκρουπ. έχω κλείσει με δύο φίλες μου τα εισ και το ξενοδοχείο και θα είχαμε μαζί κ έναν φίλο μας ξεναγό. Κάτι όμως προέκυψε και δεν θα έρθει.Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να μπούμε στην ξενάγηση ενός γκρουπ??
Καθημερινά στις 5.30 ξεκινάει περιπατητική ξενάγηση πόλης από επαγγελματίες ξεναγούς ΔΩΡΕΑΝ από τα ισπανικά σκαλοπάτια,δεν έχω πάει,τυχαία βρήκα τη σελίδα New Rome Free Tour,μπές και διάβασε τα σχετικά,νομίζω είναι μιά καλή ευκαιρία και να ξεναγηθείς αλλά και να γνωρίσεις κόσμο από άλλα μέρη.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
μια ερώτηση γιατί εχουν αρχίσει οι παραγγελιές για ρούχα και δωράκια.

οι κλασσικές απλές ιταλικές μάρκες τύπου Benetton, Stefanel, Sisley είναι πιο φτηνές εκεί?
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
μια ερώτηση γιατί εχουν αρχίσει οι παραγγελιές για ρούχα και δωράκια.

οι κλασσικές απλές ιταλικές μάρκες τύπου Benetton, Stefanel, Sisley είναι πιο φτηνές εκεί?
τα benetton που έχω δεί όχι δεν είναι φθηνότερα,οι τιμές είναι ίδιες με τις δικές μας οπότε γιατί να μην τα πάρεις από δω σε περίοδο εκπτώσεων;;
στη Ρώμη πιστεύω αξίζει να ψωνίσεις μόνο αν πέσεις σε εκπτώσεις .
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
μια ερώτηση γιατί εχουν αρχίσει οι παραγγελιές για ρούχα και δωράκια.

οι κλασσικές απλές ιταλικές μάρκες τύπου Benetton, Stefanel, Sisley είναι πιο φτηνές εκεί?
Οι τιμες ειναι οι ιδιες με εδω βρηκα μια μικρη διαφορα 3 ευρω περιπου στο sisley της Βερονας, με της Βενετιας
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
τα guess εχουν μεγαλη διαφορα ομως..
επισης τα miss sixty και τα fornarina στα ομωνυμα μαγαζια
φυσικα πιο φτηνα βρισκεις τα twin set, liu tzo, pinko και τα max&co
και απο unisex τα diesel και τα energie ειναι πιο φτηνα
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
Μόλις γυρίσαμε από 7 καταπληκτικές ημέρες ρωμαϊκής λιακάδας και σουλάτσων στον Τίβερη! Θα γράψω λεπτομέρειες μόλις βρω λίγο χρόνο και ανακτήσω τις δυνάμεις μου γιατί το ταξίδι ήταν απίστευτα γεμάτο και κουραστικό. Θα πω μόνο, γιατί κάποιος ρωτούσε πιο πάνω, ότι μείναμε στο μετρό Οταβιάνο, μας άρεσε πολύ η περιοχή, ήσυχη με πολλά μαγαζιά για φαγητό, ποτό και ψώνια, απίστευτα πολλά λεωφορεία, ιδανικό ξενοδοχείο με ολοκαίνουριο στυλ, έπιπλα και πολύ καθαρό και σε χαμηλό bg (30/άτομο/βραδιά). Επομένως, το Τέρμινι δεν είναι αναπόφευκτο και 1 φορά πήγαμε βράδυ γυρνώντας από Κολοσσαίο αλλά δεν ήταν και ό,τι καλύτερο. Επικίνδυνο δεν είναι (όλοι κυκλοφορούμε βράδυ στην Ομόνοια) αλλά απλώς δεν είναι ευχάριστο για να μένεις, αν σε ενδιαφέρει να μείνεις σε ευχάριστο περιβάλλον. Απ' την άλλη, αν είσαι με φοιτητοπαρέα και η διαμονή δε σε νοιάζει, είναι ok.
 

Pujol

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
τωρα.......ΔΝΤ
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
μια απο τις μη διασημες πλατιες που μαζευωνται οι κατοικοι της πολης ειναι Καμπο ντελ Φιορε, και τις δυο φορες που πηγα την επισκεπτηκα.....πολυ ωραια και ησυχα....χωρις τουριστες!

μαλιστα, πρωτη φορα μας πηγε μια ωραια Ιταλιδα που την γνωρισαμε και ρωτησαμε για κανα τετοιο μερος!

εκει μια φορα την εβδομαδα (νομιζω, δεν το πετυχα) ειναι λαικη λουλουδιων!
 

tkostis

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΥΡΙΚΙΟΣ
Μόλις γυρίσαμε από 7 καταπληκτικές ημέρες ρωμαϊκής λιακάδας και σουλάτσων στον Τίβερη! Θα γράψω λεπτομέρειες μόλις βρω λίγο χρόνο και ανακτήσω τις δυνάμεις μου γιατί το ταξίδι ήταν απίστευτα γεμάτο και κουραστικό. Θα πω μόνο, γιατί κάποιος ρωτούσε πιο πάνω, ότι μείναμε στο μετρό Οταβιάνο, μας άρεσε πολύ η περιοχή, ήσυχη με πολλά μαγαζιά για φαγητό, ποτό και ψώνια, απίστευτα πολλά λεωφορεία, ιδανικό ξενοδοχείο με ολοκαίνουριο στυλ, έπιπλα και πολύ καθαρό και σε χαμηλό bg (30/άτομο/βραδιά). Επομένως, το Τέρμινι δεν είναι αναπόφευκτο και 1 φορά πήγαμε βράδυ γυρνώντας από Κολοσσαίο αλλά δεν ήταν και ό,τι καλύτερο. Επικίνδυνο δεν είναι (όλοι κυκλοφορούμε βράδυ στην Ομόνοια) αλλά απλώς δεν είναι ευχάριστο για να μένεις, αν σε ενδιαφέρει να μείνεις σε ευχάριστο περιβάλλον. Απ' την άλλη, αν είσαι με φοιτητοπαρέα και η διαμονή δε σε νοιάζει, είναι ok.
Πως το λένε το ξενοδοχείο που έμεινες?
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
kOSTIS εγώ αν έκλεινα τώρα πιστεύω ότι θα έκλεινα σε αυτό:

Booking.com: hotel Case Doro Apartments, Rome, Italy - 24 Guest reviews. Book your hotel now!

Σκετόμαστε με τον καλό μου to do it like italians, και να νοικιάσουμε καμιά βέσπα για να γυρίζουμε.
το έχει κάνει κανείς? γνωρίζετε κόστος? οδηγείς άνετα στο ιστορικό κέντρο??
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Σκετόμαστε με τον καλό μου to do it like italians, και να νοικιάσουμε καμιά βέσπα για να γυρίζουμε.
το έχει κάνει κανείς? γνωρίζετε κόστος? οδηγείς άνετα στο ιστορικό κέντρο??
Μια χαρά οδηγείς.. Απλά, μην ξεχνάτε οτι οι περισσότεροι δρόμοι στην Ρώμη είναι πλακόστρωτοι με τις περίφημες san pietrini..Αν δεν το έχετε και πολύ με τις μηχανές και κυρίως με τη βέσπα, καλύτερα να το ξανασκεφτείτε...Και ποδαράτο το κέντρο μια χαρά περπατιέται...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.269
Μηνύματα
885.783
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom