Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
θα αγοράσεις το γνωστό πάσο roma pee και θα μπορείς να επισκεφτείς οποιοδήποτε χώρο θέλεις άμεσα, εξαιρείται το κολοσσαίο και η az για ευνόητους λόγους...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
θα αγοράσεις το γνωστό πάσο roma pee και θα μπορείς να επισκεφτείς οποιοδήποτε χώρο θέλεις άμεσα, εξαιρείται το κολοσσαίο και η az για ευνόητους λόγους...
:haha::haha::clap:
μήπως ξέχασες κάτι? δεν πρέπει να πάρει το Roma peestool για όλεεες τις ανάγκες?
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
γεια σας!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη που υπαρχει ενα τετοιο φορουμ ελληνικο που ενωνει ολους εμας που λατρευουμε τα ταξιδια κ θελουμε να γυρισουμε ολο τον κοσμο!!σε μια εβδομαδα παμε μια παρεα 6 ατομων στη ρωμη για 5 μερες...
θα ηθελα να με πληροφορησετε για τις ωρες λειτουργιας των καταστηματων γιατι δεν θελουμε να σπαταλησουμε μια ολοκληρη μερα στα ψωνια -βασικα ηθελα να μαθω αν λειρουργουν τα σαββατοκυριακα κ τι ωρα κλεινουν-
εχουμε βγαλει ενα προγραμμα για τις 4 μερες,την πρωτη μερα πανθεον,πιατσα ναβονα,φοντανα ντι τρεβι κ περπατημα μεχρι το καπιτολιο το βραδι...τη 2η μερα βατικανο κ το απογευμα κρουαζιερα στον τιβερη ...3μερα κολοσσαιο,αγορα κ παλατινο...4ημερα βιλα μποργκεζε,πινακοθηκη μπαρμπερινι πιατσα ντι σπανια ...
οποιος ξερει καλα την πολη ας μου πει τη γνωμη του μιας κ το φτιαξαμε τελειως μονοι μας το προγραμμα με βαση χαρτες κ τις συμβουλες απο το διαδικτυο..επειδη ειμαστε φοιτητες εχουμε οικονομικα προνομια κ γιαυτο ψαχνουμε οικονομικες προτασεις για φαγητο,ποτο,διασκεδαση..
θα μεινουμε σε ενα διαμερισμα κοντα στο τερμινι...
 
Last edited by a moderator:

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Καλώς ήρθες καλά να περάσεις.Γύρισα απο τη Ρώμη πριν 10 μέρες και τα έχω φρέσκα.Τα καταστήματα είναι ανοικτά 9 με επτά το απο γευμα συνεχόμενα και είναι ανοικτά και την Κυριακή.Στο Βατικανό συμβουλή μην πάτε Κυριακή γίνεται Π Α Ν Ι Κ Ο Σ.Πάτε καθημερινή.
Η γκαλερια μποργκέζε ειναι κλειστή την Δευτέρα.
Να επισκεφθητε τα λουτρά καρακάλλα και το κοιμητήριο των καπουτσίνων.Αν θές άλλες λεπτομέρειες ευχαρίστως να βοηθήσω.
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
απο την piazza di spagna παιρνεις τη via frattina, κατεβαινοντας στο δεξι σου χερι θα βρεις το ομονυμο καφε. εκει θα φας το πιο μαυρο και υπεροχο παγωτο σοκολατα που υπαρχει.
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
πω πω!!ηδη ανυπομονω!ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη!!θα εχουμε χαρτη κ λογικα θα το βρουμε!!
joela σευχαριστω πολυ γιατι ειχα μπερδευτει με τα ωραρια!καλα που μου ειπες κ για το βατικανο κ τη γκαλερια μποργκεζε!θα κοιταξω ξανα το προγραμμα κ θα ρωτησω για ο,τι προκυψει !
και παλι ευχαριστω πολυ κ τους 2!!!!
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
pecora nera, σε χαιρετω και ελπιζω να περασετε τελεια στη Ρωμη.....Και εγω με την παρεα μου (5 ατομα) θα παμε Ρωμη ακριβως σαν και σας σε διαμερισμα για 7 μερες αλλα σε 1 μηνα.....Λοιπον εγω δεν εχω να σου προτεινω κατι αλλα, εφοσον πας πρωτη μην μας ξεχασεις εμας εδω τους πισω...Περιμενω να μας πεις πληροφοριες γι αυτο που λες οικονομικες προτασεις, φαγητο, ποτο, διασκεδαση...!!!! Α! και αν θες στειλε μου σε pm να δω το διαμερισμα ποθ κλεισατε.....Ευχαριστω!
 
Last edited by a moderator:

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
:clap::clap::clap:
Για Ρωμη ειναι πολλες ναι..Δεν περνανε οι μερες!!Αντε με το καλο..Θα περασεις τελεια..Για ποσες μερες λες?
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Επειδή πλησιάζουν οι μέρες και για την δική μου αναχώρηση για Ρώμη :clap: και δεν έχω κλήσει ακόμη ξενοδοχείο, :( υπάρχει καμμία νέα πρόταση ??? :rolleyes:
Απότι βλέπω η καλύτερη περιοχή (για τα δικά μου κριτήρια), είναι πλησίον της Πλατείας Δημοκρατίας.
 

angelos1983

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Γεια σας και απο μενα. Είμαι και γω νέος στο φορουμ και γράφτηκα μέλος εξαιτιας ενος επικειμενου ταξιδιου στην Ρωμη την αλλη βδομάδα. Οπότε κάθε πληροφορία σας θα είναι για μας πολύτιμη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.751
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom