Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Evgenios

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα. Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαστε 3 άτομα που θα επισκεφτούμε τη Μ. Παρασκευή 14/4/2017 (10.00πμ) το Βατικανό στη Ρώμη. Έχουμε επικοινωνήσει με ξεναγό (κα. Ταμουρίδου, που έχει αναφερθεί πιο πριν) και η τιμή για ελληνική ξενάγηση στο Βατικανό είναι 150 ευρώ. Υπάρχει περίπτωση κάποιος να ενδιαφέρεται για αυτήν την ημερομηνία (14/4) ώστε να συνδυάσουμε την ξενάγηση και να μοιραστούμε τα έξοδα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Άκης
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Αν στο επιβεβεβαωνα εγω σε καλυπτει δηλ?
3ημερο δεν υπάρχει παντως. Mardi gras, martedi grasso... Αν σου λενε κατι αυτα...αλλιως καλη αναζητηση κ καλο ταξιδι. Να προσεξεις το κρασι μονο. Μην πινετε ποτε χύμα.
Samion όχι δεν μου λένε κάτι αυτά. Και από τα λίγα που έψαξα δεν έβγαλα άκρη γιατί είναι στα Ιταλικά ότι βρίσκω. Εμένα με ενδιαφέρει να ξέρω αν θα λειτουργούν όλα (μαγιαζίά αξιοθέατα) με το κλασικό τους ωράριο.

Όσο για το κρασί δεν το ήξερα ευχαριστώ
 

kati_pro

Member
Μηνύματα
55
Likes
29
Γειά σε όλους και από εμένα. Σκεφτομαστε να επισκεφτούμε και μεις το Βατικανό μεταξύ 17 με 20 Μαρτίου με ιδανικοτερη την Παρασκευή 17. (δύο άτομα). Αν υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται επίσης για ελληνόφωνο ξεναγό ας επικοινωνήσει. Ευχαριστώ!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.382
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Έχω χάσει το μέτρημα από τις φορές που έχω πάει στην Ρώμη και έκλεισα άλλη μια φορά μονοήμερη έκπληξη για την Κυριακή της Καθαράς Δευτέρας..Τώρα ετοιμάζω πρόγραμμα για κομάντο γιατί θα είναι ένα ζευγάρι ακόμα μαζί που δεν έχει επισκεφθεί Ρώμη και πρέπει να δει όσο πιο πολλά γίνεται... @taksidiara psuxi τον νου σου χαχα...
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Αααα μεγάλη μου τιμή αν σε συναντήσω κάπου!!!! :p:p:p Εγώ Κυριακή πρωί θα είμαι σίγουρα στην ουρά για Βατικανό πάντως! έχει και την δωρεάν είσοδο οπότε νωρίς νωρίς απ έξω!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.382
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αααα μεγάλη μου τιμή αν σε συναντήσω κάπου!!!! :p:p:p Εγώ Κυριακή πρωί θα είμαι σίγουρα στην ουρά για Βατικανό πάντως! έχει και την δωρεάν είσοδο οπότε νωρίς νωρίς απ έξω!
Κυριακή πρωί κατά τις 10 υπολογίζω θα είμαι και εγώ στον Άγιο Πέτρο και αν δεν έχει τεράστια ουρά θα μπούμε.Με το πρόγραμμα που φτιάχνω θα είμαι παντού αλλά για κανένα λόγο δεν θα μπω στο βατικανό μέσα ακόμα και αν δεν έχει ούτε ένα άτομο ουρά...Δεν έχουμε τόσο χρόνο να το γυρίσουμε γιατί θέλω να προλάβουν και οι υπόλοιποι να δουν όσα πιο πολλά γίνεται. Να κρατάς ομπρέλα για να σε γνωρίσω :) . Αν χρειαστείτε κάτι μου λες, το να συναντηθούμε τυχαία είναι εύκολο, το να γνωρίσει ο ένας τον άλλο είναι το δυσκολο..
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.382
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μόλις ετοιμάσετε το πρόγραμμα αμφότεροι, κάντε το μια πάσα :p , συνεχίζω το διάβασμα ο άμοιρος, χαχαχα
Στο δικό μου σε λιγότερο από 24 ώρες θα τα δεις όλα κυριολεκτικά και μεταφορικά ...
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Μόλις ετοιμάσετε το πρόγραμμα αμφότεροι, κάντε το μια πάσα :p , συνεχίζω το διάβασμα ο άμοιρος, χαχαχα
Εγώ αυτό που έκανα είναι ότι έγραψα αυτά που θέλω να δω, πάνω κάτω, χώρισα σε μέρες τα 2 βασικα και χρονοβόρα και προσπαθώ να βάλω επιλογές σε ποτό και φαγητό που να είναι κοντά σε αυτά, και που διαβάζω οτι αξίζουν. άσε και εγώ τώρα κάνω την πολύ δουλειά. άργησα νομίζω.... ο @vagar το χει κάνει Παγκράτι Κολιάτσου αχαχαχαχα ξέρει στο πι και φι
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Καλημερα σας!! ετοιμαζομαστε με το συζυγο για 4ημερο το επομενο Π-Σ-Κ-Δ για Ρωμη!! εχω διαβασει κατι λιγα αλλα βλεπω οτι εχω ακομα μελετη!! πρωτη φορα παμε μονοι μας γενικα στο εξωτερικο. θα συμφωνησω με @Elefosteo για το προγραμμα ,ανεβαστε να μας ξεστραβωσετε!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom