Ταξίδι μόνος ή μόνη??

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Πες μας και λεπτομέρειες για το πού πήγες κλπ κι αν γίνεται και φωτογραφίες. Να το έχουμε υπόψη για το επόμενο καλοκαίρι!
σε λίγες ώρες πέρνω το καράβι για επιστροφή :( ... μόλις τελείωσα την ιστορία μου και πάω να την ανεβάσω. φωτο δεν μπορώ να ανεβάσω από εδώ γιατί συνδέομαι μέσω κινητού και είναι πιο αργό κι από σαλιγκάρι... περιμένω και τα δικά σου νέα του Λονδίνου!!!! φιλιά από Αστυπάλαια για την ώρα :lol:
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Εγώ θέλω να πάω μόνη μου άλλα πάντα με κρατάει κάτι πίσω και δεν ξέρω και το γιατί. Αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω...
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Εγώ θέλω να πάω μόνη μου άλλα πάντα με κρατάει κάτι πίσω και δεν ξέρω και το γιατί. Αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω...
Δεν ξέρω αν τα λέω από ενθουσιασμό επειδή μόλις γύρισα αλλά μην αφήνεις τίποτα να σε κρατάει. Έχω κάνει διακοπές σε όλες τις εκδοχές όπως όλοι μας βέβαια, οικογενειακές, με τις κολλητές μου, με το αγόρι μου, ε πρώτη φορά ένιωσα τόσο ελεύθερη, το είδα σαν δώρο για τον εαυτό μου, είναι απίστευτη εμπειρία. Εξαρτάται βέβαια και τι θέλει ο καθένας. Εμένα αυτή την περίοδο μου έκατσε κουτί που λένε!! Είχα τα δικά μου τα ψυχοπλακωτικά και έχω γυρίσει άλλος άνθρωπος!! Αν σου δοθεί η ευκαιρία δοκίμασέ το!! Δεν έχεις να χάσεις τίποτα!!
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Summerfank πιστρύω ότι με έξησες να το κάνω. Ο ενθουσιασμός σου είναι μεγάλος.. Την επόμενη φορά που θα μου τύχει τέτοια ευκαιρία θα το δοκιμάσω...
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Δυστυχώς όχι! Έχω έναν τύρανο που θέλω να είναι συνέχεια μαζι μου!

Συγγνώμη μωρό μου! χαχαχαχα!
Πρεπει να είναι καλή φασή πάντως!!!
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Δυστυχώς όχι! Έχω έναν τύρανο που θέλω να είναι συνέχεια μαζι μου!

Συγγνώμη μωρό μου! χαχαχαχα!
Πρεπει να είναι καλή φασή πάντως!!!

Εεεεεε!!! Σεβασμό στον Τύρανο!!! Και για μένα έτσι λέγανε αλλά όταν έφυγα η τυρανία μου έλειψε πολύ!!! ;)
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
την πρώτη φορά που εκανα διακοπές μόνη μου ήταν το 2007 στην Πρέβεζα και ήταν άκρως αναζωογονητικό!!!!!! πουθενά δεν ξεκουράζεσαι τόσο όσο όταν πας διακοπές μόνος σου κάπου που δεν σε ξέρει κανένας, δεν ξέρεις κανέναν και δεν σε αναγκάζουν οι άνθρωποι ή οι περιστάσεις να κάνεις κάτι που δεν θες!!!! το γεγονός ό,τι δεν ήμουν αναγκασμένη ούτε καν να μιλάω στους γύρω μου, ήταν απίστευτο!! Σε δυο μήνες φεύγω μόνη μου 7 μέρες Βουδαπέστη!!!! Εδώ ίσως προβληματίζομαι περισσότερο γιατί είναι και ξένη χώρα αλλά.....θα δείξει!!!!
Προτείνω ανεπιφύλακτα να κάνεις διακοπές μόνη σου, τουλάχιστον μία φορά στη ζωή σου!!!! Ή θα το λατρέψεις ή απλά δεν θα το ξανακάνεις ποτέ!!!
:D
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αα βλέπω είναι αρκετές οι γυναίκες που το τολμούν τελικά.
the Lycan: Πρέβεζα είχα πάει για μια μονοήμερη επίσκεψη επίσης μόνη και μου άρεσε πολύ. Ωραία πόλη, ε;
summerfunk, να υποθέσω ότι θα το ξανακάνεις τελικά; Ηταν αυτό μια απορία μου από την αρχή.
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Αα βλέπω είναι αρκετές οι γυναίκες που το τολμούν τελικά.
the Lycan: Πρέβεζα είχα πάει για μια μονοήμερη επίσκεψη επίσης μόνη και μου άρεσε πολύ. Ωραία πόλη, ε;
summerfunk, να υποθέσω ότι θα το ξανακάνεις τελικά; Ηταν αυτό μια απορία μου από την αρχή.

Ωραία ερώτηση και θέλω να μου την απαντήσεις και εσύ mel!!! Μόλις γύρισα το είχα δεδομένο, πως οποιαδήποτε στιγμή θα έχω χρόνο και χρήμα που περισσεύει για ένα ταξίδι θα πάω είτε με ακολουθήσει κανείς είτε όχι, αλλά την ώρα της απόλυτης ελευθερίας μου ήρθε κάποιος και μου είπε να μην ξαναφύγω ποτέ χωρίς αυτόν και άλλαξε όλη την Αστυπαλαιότικη φιλοσοφία μου!! Άσε που μου έταξε και μία Ταυλάνδη και η κουλούρα μου από τα jumbo φούσκωσε μόνη της απ' την χαρά της!!! Είναι πολύ ωραίο να κάνεις πράγματα για τον εαυτό σου, δεν το μετανιώνω, ήταν εμπειρία ζωής και είμαι ακόμα θετική για το solo travelling, αλλά θα το ξανακάνω μόνο αν το ξαναφέρει η τύχη μου όπως φέτος και όχι προγραμματισμένα.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καταρχήν ένα μεγάλο χαμόγελο για τα ωραία νέα :D
Τώρα, όσον αφορά το ερώτημα...ειλικρινά μόλις τώρα το συνειδητοποίησα ότι άλλο επισκέπτομαι ένα μέρος για να το γνωρίσω κι άλλο πηγαίνω διακοπές με παρέα/σύντροφο. Ειδικά στη περίπτωση του συντρόφου, πας για να χαλαρώσετε και να χαρείτε ο ένας τον άλλο, οπότε το μέρος είναι δευτερεύον' αρκεί να μην είναι χάλια. Μια καλή θάλασσα αρκεί. Δεν πας όμως στο Λονδίνο, όπως πήγα. Μα τω θεώ, τώρα το συνειδητοποίησα. Παίζει βέβαια ρόλο και το μέρος. Αλλο ένα νησάκι κι άλλο μια μεγάλη πόλη. Και πιστεύω πως, αν είχα παρέα, θα είχα δει τα μισά. Εκτός αν πας δεύτερη κλπ φορά. Και τι κάνεις; Αν είχα σχέση πάντως,όχι, δε θα πήγαινα μόνη. Μου φαίνεται χαζό κι ας μη γνώριζα καλά το Λονδίνο. Θα πει τώρα κάποιος ότι δε στέκει αυτό που λέω κι ότι θα το γνώριζα. Μακάρι να ισχύει :) Σε κάθε περίπτωση, πάνω απ'όλα οι ανθρώπινες σχέσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.887
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom