ΗΠΑ Ταξιδεύοντας στην Αμερική ~ Γενικές απορίες

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μάλλον τα έχεις μπερδέψει ελαφρώς. Η Νέα Υόρκη και το Cleveland, είναι μεν κοντά με το Σικάγο (κοντά για τα δεδομένα της Αμερικής ε; ), όμως ουδεμία σχέση έχουν με το San Fransisco, το οποίο είναι στην άλλη άκρη της χώρας!!

Δες το χάρτη παρακάτω. Η Νέα Υόρκη και το Οχάιο (στο οποίο ανήκει το cleveland) είναι στο βορειοανατολικό άκρο της βόρειας αμερικής. Το San Fransisco είναι στη Δυτική Ακτή, στον Ειρηνικό Ωκεανό. Πιο μακριά δεν πάει δηλαδή. :D
 

Attachments

  • 208,5 KB Προβολές: 280

georgep800

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ασία
Χμμ έχεις δίκιο...τα έχω μπερδέψει λίγο...
Μάλλον θα είναι εφικτό να το επισκεφτώ όταν πάω στο Las Vegas όπως φαίνεται, αλλά δεν νομίζω μέσα σε 4 ημέρες να προλάβω...

Τέσπα, εκτός απο την New York, το Las Vegas και το Cleveland δεν έχω κλείσει τίποτε άλλο. Λέω να αποφασίσω ενώ θα βρίσκομαι στο Cleveland(εκεί θα μείνω το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα) τι θα επισκεφτώ. Έχεται να προτείνεται κάποιο μέρος, κοντά στο Cleveland(με αυτοκίνητο) που να αξίζει να πάω;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αφού θα πας Νέα Υόρκη δεν πετάγεσαι να δεις και το Νιαγάρα; Θα είναι πήχτρα στους τουρίστες -όπως πάντα-, αλλά αξίζει σα θέαμα να το δεις.

Από εκεί και πέρα οι επιλογές είναι άπειρες, εξαρτάται και από τα ενδιαφέροντά σου. Η Washington και η Φιλαδέλφεια είναι επίσης κοντά, όπως και η Pennsylvania, με Amish County κλπ.
 

georgep800

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ασία
Καλή ιδέα αυτή με τον Νιαγάρα...ενδιαφέρον ακούγεται!

Αν και δεν είμαι fan, αρκετοί μου λένε να πάω να παρακολουθήσω κανένα αγώνα NBA, σίγουρα θα είναι κάτι διαφορετικό... Γενικά γίνονται παραστάσεις(πέρα απο αθλητικά) που να αξίζει κανείς να παρακολουθήσει;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φυσικά και αξίζει να πας σε έναν αγώνα, είναι τρομερή εμπειρία. Τώρα τι άλλες παραστάσεις εννοείς; Θέατρα, μιούζικαλ, κλπ είναι στην καθημερινή διάταξη σε Νέα Υόρκη και Σικάγο, δεν υπάρχει περίπτωση να μην πετύχεις κάτι καλό. :)
 

georgep800

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ασία
Σε λίγες ημέρες φεύγω λοιπόν!:D
Θα επιστρέψω με εντυπώσεις και φώτος!

Θα τα πούμε του χρόνου...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλο ταξιδι και καλα να περασειs τα Χριστουγεννα.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Kαλο ταξιδι :pilot:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.507
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom