Φωτογραφικός Διαγωνισμός - Αγαπημένο Καλοκαίρι

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
αν απετυχε μια φωτο στη ληψη γιατι ντε και καλα πρεπει να τη φτιαξουμε και να την ανεβασουμε σε εναν ερασιτεχνικο διαγωνισμο ?
να αποδειξουμε τι ?

απλα πραγματα
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μάλλον δεν θες να καταλάβεις τι λέμε.
Δεν περιμένουμε κανέναν διαγωνισμό για να φτιάξουμε τις φωτογραφίες μας.Όταν τις βλέπουμε στο pc μας,εκτός από τις εντελώς χάλια που πιθανόν διαγράφουμε,τις υπόλοιπες τις επεξεργαζόμαστε είτε μαζικά ή μεμονομένα.Δεν είναι κάτι κοινωνικά κατακριτέο.Δεν είναι καν φωτογραφικά κατακριτέο.Ονομάζεται τεχνολογία και η χρήση της είναι ακριβώς αυτή.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε κάθε περίπτωση, το θέμα μας εδώ είναι ο διαγωνισμός. Δεν έχουμε λοιπόν πρόβλημα και με τις επεξεργασμένες φωτογραφίες, εκτός από την επεξεργασία που αλλάζει το περιεχόμενο της φωτογραφίας (προσθαφαιρέσεις αντικειμένων).
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.615
Likes
9.928
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
την εχω ανεβασει στο μουτζουνοβιβλιο(βλ. facebook) και την εκανα download απο εκει και ετσι κατεβαινει η αναλυση της . τωρα τι αναλυση ητανε θα σε γελασω . αλλα ειναι 258kb αυτη τη στιγμη .. για 8kb :(:(:(:(
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ανέβασα...
Άμα δε σας αρέσει κατεβάστε τη...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.170
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μπορουμε να ενα μερος τις φωτο να ειναι εγχρωμο κι ενα ασπρομαυρο;
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Απ'οτι θυμαμαι σε ολους τους διαγωνισμους μας επιτρεπεται καποια ελαφρα επεξεργασια η οποια να μην αλλοιωνει το συνολο της φωτο..Ουτως η αλλως απο τα πρωτα χρονια της φωτογραφιας η επεξεργασια ηταν το 2ο βασικοτερο κομματι μετα τη ληψη..Με αλλο τροπο βεβαια τοτε κατα την ωρα της εκτυπωσης..!Ουτε εγω ειμαι υπερ της "παραλλαγης" των φωτογραφιων μας αλλα αν κρινει ο διαγωνιζομενος πως θελει να κανει καποια αλλαγη..στο χερι του ειναι!Επισης αν θυμαμαι καλα οι Mods στο τελος του διαγωνισμου ζητουν το αρχικο αρχειο και γινεται καποια συγκριση..!
Συγχωρεστε με αν τα λεω λαθος ! !
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.170
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μπορουμε να ενα μερος τις φωτο να ειναι εγχρωμο κι ενα ασπρομαυρο;
Εμενα θα μ' απαντησει κανεις; Ή επειδη εκανα ορθογραφικο δε μου δινει κανεις σημασια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.254
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom