Χαλκιδική: εμείς και ένα εκατομμύριο άλλοι

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
εγώ πέρυσι που έψαχνα για Χαλκιδική,μου είχαν κάνει καλή τιμή,στο Porto Valitsa
όμως επειδή είμαστε χωρίς αυτοκίνητο (στις διακοπές)και είναι στην άκρη του κόσμου δεν το προτίμησα
περάσαμε τρεις υπέροχες εβδομάδες στο Agionissi Resort
μας είχαν δώσει και τα κλειδιά από τις ομπρέλες ξαπλώστρες στην δεύτερη παραλία που έχουν και τα πέρασα θαυμάσια,άσε που τον περισσότερο χρόνο η παραλία ήταν άδεια.
εάν ξαναπάω Χαλκιδική εκεί θα πάω,στο Agionissi
φιλικό προσωπικό ,cool διακοπές ,καθαρό δωμάτιο,
τιμές πολύ χαμηλές παντού: εστιατόριο,bar,mini-market
παράδειγμα το μεσημέρι έπαιρνα ένα risotto με λαχανικά (?3,5 τρία μισή ?uros) και με κερνούσε ένα γλυκό,όπως tiramisu η ότι άλλο είχε
η εξάδα νερού στο ξενοδοχείο είχε πιο φτηνά από το μαγαζί στο χωριό.
φέτος ήταν να ξαναπάμε :)
όμως είδαν τα παιδιά στην τηλεόραση ένα ρεπορτάζ για την Σαντορίνη και θα πάμε Κυκλάδες
 
Μηνύματα
4
Likes
0
Πολλή μούρη πουλάνε ρε φίλε. Έμεινα πριν 3 χρόνια. Απαράδεκτο σέρβις. Μας κοιτούσαν λες και έβλεπαν έντομα. Σαφής διαχωρισμός πελατών, ανάλογα με το βαλάντιο τους, κάποιους τους περιφρονούσαν εντελώς. Το μέρος πολύ καλό, υπέροχη θέα, αλλά μόνο βράχια. Την έχουν δει κάπως, έχασαν πολλή πελατεία λόγω τουπέ και τώρα αναγκάζονται να μπαίνουν εδώ μέσα για να "ψαρεύουν" πελάτες.

με συγχωρειτε ολοι οι ειδικοι...απλα πρωτη φορα γραφψ εδω ! και οχι δν ειμαι η διαφημιση του πορτο βαλιτσα ! και φιλε πηγαινω καθε μα καθε χρονο αυτα π λες ειναι απλα δυσφιμηση , αερολογιες , μπορει κ ζηλια ! εγω χαιρομαι και για αυτους και χαιρομαι και για καποιους αλλους που εχουν ως στοχο την ποιοτητα ! οπως πχ το σανη και απο φαγαδικο την σουσουραδα κλπ κλπ ! και αν ηθελαν να κανουν διαχωρισμο πελατων δν θα σε εβαζαν καν μεσα !
και τελος παντων το πρωτο ποδι εχει και τα καλυτερα μπιτσ μπαρ ναυαγο,λευκη αμμο , ακουα μαρε, μπεημπ ...!!και οι καλυτερες θαλασσες ! οσο για τον κυριο που ρωτησε που βρισκεται ..ειναι μετα το πευκοχωρι στριβεις για παραλια παλιουριου!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.786
Likes
18.183
Τα καλύτερα πράγματα στην Άφυτο είναι η Σουσουράδα και ο τριπάκιας...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η σουσουράδα είναι πουλί; (άκυρο μόλις διάβασα τα παραπάνω ποστς)

Sent from my iPod using Travel stories
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
με συγχωρειτε ολοι οι ειδικοι...απλα πρωτη φορα γραφψ εδω ! και οχι δν ειμαι η διαφημιση του πορτο βαλιτσα ! και φιλε πηγαινω καθε μα καθε χρονο αυτα π λες ειναι απλα δυσφιμηση , αερολογιες , μπορει κ ζηλια ! εγω χαιρομαι και για αυτους και χαιρομαι και για καποιους αλλους που εχουν ως στοχο την ποιοτητα ! οπως πχ το σανη και απο φαγαδικο την σουσουραδα κλπ κλπ ! και αν ηθελαν να κανουν διαχωρισμο πελατων δν θα σε εβαζαν καν μεσα !
και τελος παντων το πρωτο ποδι εχει και τα καλυτερα μπιτσ μπαρ ναυαγο,λευκη αμμο , ακουα μαρε, μπεημπ ...!!και οι καλυτερες θαλασσες ! οσο για τον κυριο που ρωτησε που βρισκεται ..ειναι μετα το πευκοχωρι στριβεις για παραλια παλιουριου!
Όχι ότι το πρώτο δεν έχει καλές θάλασσες... ίσα ίσα έχει φανταστικές. Αλλά το δεύτερο πόδι υπερέχει. Νομίζω ότι το δεύτερο πόδι της Χαλκιδικής είναι ένα από τα 3-4 top μέρη της χώρας όπου έχει και ποσότητα και τρομερή ποιότητα στις παραλίες.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.786
Likes
18.183
Ναι, τράτζικ, έμαθα κι εγώ τη Σουσουράδα που δε ξέρω να τρώω ε....άντε φάε τη ψαρόσουπά σου τώρα....:haha:
Πες μας δηλαδή κανά άλλο μέρος της προκοπής να φας στο 1ο πόδι εκτός του Σάνη...τίγκα στα ελεεινά πιτόγυρα και τρισάθλια "ταβερνάκια"...μόνο τα Μπακαλιαράκια κάτι λένε...ομολογουμένως συμπαθής ο τόπος (η Άφυτος), αλλά και πάλι...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.139
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι, τράτζικ, έμαθα κι εγώ τη Σουσουράδα που δε ξέρω να τρώω ε....άντε φάε τη ψαρόσουπά σου τώρα....:haha:
Πες μας δηλαδή κανά άλλο μέρος της προκοπής να φας στο 1ο πόδι εκτός του Σάνη...τίγκα στα ελεεινά πιτόγυρα και τρισάθλια "ταβερνάκια"...μόνο τα Μπακαλιαράκια κάτι λένε...ομολογουμένως συμπαθής ο τόπος (η Άφυτος), αλλά και πάλι...
Εχει πολλα φιλε Γκτσου. Ειδικα Αθυτο και Κρυοπηγη σχεδον παντου τρως απο ικανοποιητικα ως πολυ καλα. Αν σιυ αρεσαν τα μπακαλιαρακια τοτε υπαρχουν παρα πολλα αλλα που θα σε ικανοποιησουν. Φυσικα τοπ στο 1ο ποδι η Μαρινα στην Ποτιδαια.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.424
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Για πες για Κρυοπηγή γιατί δεν έχω ακούσει τπτ.
Η Σουσουράδα και ο Σγουρός Σκατζόχοιρος είναι μάλλον το καλύτερο ever.
Η Ποτίδαια μου πέφτει μακριά. Από Ποσείδι, ο "Ποσειδών" αν και γδέρνει κάπως.
Πάντως αυτή η Σουσουράδα είναι πιο γνωστή στους Αθηναίους παρά στους Θεσσαλονικείς οι οποίοι ως γνωστόν ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΡΩΝΕ !!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.786
Likes
18.183
Τοπ στο 1ο πόδι είναι η Σουσουράδα, εκτός Σάνη φυσικά που είναι top of the top (με 2-3 κορυφαία εστιατόρια). Κατά τ'άλλα, κλάφτα Χαράλαμπε...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
fenia42 said:
Πάντως αυτή η Σουσουράδα είναι πιο γνωστή στους Αθηναίους παρά στους Θεσσαλονικείς οι οποίοι ως γνωστόν ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΡΩΝΕ !!!
Και γω συμφωνώ ότι οι Θεσσαλονικείς δεν ξέρουν να τρώνε.:)

Sent from my iPod using Travel stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom