Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

andybgr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
εκανα κρατηση RyanAir με το standard εισητηριο (οχι flex, ή priority bagging κτλ),

δικαιουμε δωρεάν να έχω 2 χειραποσκευες; δλδ η μικροτερη των 35x20x20 πανω μαζι μου και η μεγαλύτερη των 55x40x20 κατω στο χωρο αποθηκευσης; ή πρεπει να πληρωσω εξτρα για τη μεγαλύτερη;

μπερδευομαι γιατι στη σελιδα τους στο λογαριασμο μου στο Manage Booking, γραφει οτι μπορω να προσθεσω 3 βαλιτσες των 20kg αν επιθυμω - 50 ευρω η μία - δεν εχει πουθενα να επιλεξω οτι θα φερω 1 χειραποσκευη των 55x40x20 (εκτος αν ειναι μεσα στην τιμη ηδη)..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
δικαιουμε δωρεάν να έχω 2 χειραποσκευες; δλδ η μικροτερη των 35x20x20 πανω μαζι μου και η μεγαλύτερη των 55x40x20 κατω στο χωρο αποθηκευσης;
Ναι, δεν πληρώνεις τίποτα για αυτές.
 

katkarak

Member
Μηνύματα
47
Likes
43
τι ισχύει με τις αποσκευές? αν δεν έχω πληρώσει κάτι παραπάνω στην καμπίνα έχω μόνη την προσωπική μου τσάντα και την βαλίτσα την παίρνουν αυτοί χωρίς χρέωση στο σκάφος?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
τι ισχύει με τις αποσκευές? αν δεν έχω πληρώσει κάτι παραπάνω στην καμπίνα έχω μόνη την προσωπική μου τσάντα και την βαλίτσα την παίρνουν αυτοί χωρίς χρέωση στο σκάφος?
Ναι.
(έχει απαντηθεί χιλιάδες φορές η ίδια ερώτηση κι επίσης υπάρχει πλήρης εξήγηση και στην ιστοσελίδα της εταιρίας)
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
τι ισχύει με τις αποσκευές? αν δεν έχω πληρώσει κάτι παραπάνω στην καμπίνα έχω μόνη την προσωπική μου τσάντα και την βαλίτσα την παίρνουν αυτοί χωρίς χρέωση στο σκάφος?
όπως το λες,τους πας την χειραποσκευή μέχρι την σκάλα του αεροπλάνου ,την αφήνεις εκεί και μετά την παίρνεις από τον ιμάντα.
 

gritsino

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Θα ταξιδεψω με ryanair τον αλλο μηνα. Μπορειτε να μου πειτε τι γινεται με τη δωρεαν χειραποσκευη; για τι μεγεθος μιλαμε; sαck voyage?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εννοεί τη μεγαλύτερη χειραποσκευή

@gritsino Μόλις λίγα ποστς πιο πάνω, μέλος αναφέρει τις διαστάσεις των δωρεάν χειραποσκευών https://www.travelstories.gr/community/threads/Χειραποσκευή-ryanair.37873/page-52#post-702877
(έχει απαντηθεί άπειρες φορές στο φόρουμ η ίδια ερώτηση). Επισης στο σάιτ της εταιρίας έχει πλήρη περιγραφή
 

gritsino

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
δεν εχω δει ομως πουθενα να λεει για το βαρος. ποσο επιτρεπεται δωρεαν;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.748
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
δεν εχω δει ομως πουθενα να λεει για το βαρος. ποσο επιτρεπεται δωρεαν;
Για τη μικροτερη χειραποσκευή των 35x20x20 cm δεν υπαρχει όριο βάρους. Υπολόγισε ενα μεσαίο σχολικό σακίδιο Γυμνασίου οχι παραγεμισμένο ή μια μεγαλη γυναικεία τσάντα. Κανείς δεν ασχολήθηκε με το βάρος ή το μέγεθος του στα 2 προσφατα ταξιδια που έκανα.
Για τη μεγαλύτερη χειραποσκευή των 55x40x20 cm υπάρχει όριο βάρους που ανέρχεται σε 10 kg.
 

Efi4

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Υπάρχουν καινουρια sizer από ότι έχω δει σε φωτογραφίες τα οποία έχουν τη μια πλευρά ελεύθερη και δεν είναι κουτια..... απορία...αν είναι δύο εκατοστά πιο πλατιά λύνεται το θέμα του ότι δε χωράει στο κουτί! Έτσι?Το παρατήρησε κανείς? Στο εμπόριο είναι πολύ συνηθισμένες οι διαστάσεις που ζητάνε αλλά με 22 εκατοστά πλατος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom