από κηφισό σε αεροδρόμιο

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
H στάση του Χ93 είναι ακριβώς δεξιά όπως βγαίνεις από τα εκδοτήρια του ΚΤΕΛ μέσα στο στεγασμένο χώρο του σταθμού... αν και δε θα τη χρειαστείς μιας και το πρώτο δρομολόγιο είναι στις 04:15

εγω ξερω οτι αυτα τα λεωφορεια ειναι 24ωρα.εδω γραφει και τις ωρες απο κηφισο

OASA
 

ninata

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ναι είναι 24ωρα, αν ισχύουν τα δρομολόγια στην σελίδα του ΟΑΣΑ. Εκτός και αν ο North66 μιλάει από προσωπική εμπειρία.. Ωραία, αν η στάση είναι τόσο κοντά το Χ93 είναι η καλύτερη λύση αν υπάρχει άνεση χρόνου μέχρι την πτήση.
Thaaaanx!
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
αν και δε θα τη χρειαστείς μιας και το πρώτο δρομολόγιο είναι στις 04:15
Μπερδεύτηκες μάλλον διότι ξεκινάει να γράφει στο πρόγραμμα το πρώτο δρομολόγιο στις 04:15,αν προσέξεις το ''τελευταίο'' είναι στις 03:30.;)



Ναι είναι 24ωρα, αν ισχύουν τα δρομολόγια στην σελίδα του ΟΑΣΑ.
Τα δρομολόγια ισχύουν κανονικά,μην έχεις καμία αμφιβολία.:)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Και εγω την αλλη Κυριακη θα παρω το Χ93 για αεροδρομιο.Βασικα θα το παρω απο το κτελ στη Λιοσιων,που ειναι 2η ή 3η σταση μετα τον Κηφισο.Αν ξεκιναει 20.30 απο Κηφισο,σε ποση ωρα θα ειναι στο κτελ Λιοσιων,ξερει κανεις?
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
δεν θα αργησει...ειναι κοντα....γυρω στα 10 λεπτα θελει αντε ενα τεταρτο...αναλογως και τη μερα.αλλα καλυτερα να εισαι 20.30 στη σταση στη λιοσιων για σιγουρια...
 

wizarde

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας γιατί έχω αγχωθει. Φεύγω απο Πάτρα στις 2.30 το βράδυ την μεγάλη Παρασκευή κ φτάνω στα κτελ του κηφισσου περίπου στις 5.30. Θα πάρω το χ93 για αεροδρόμιο. Η πτήση μου για Θεσσαλονίκη πετάει στις 7.30. Θα το προλάβω το αεροπλάνο ή θα κάνω ανάσταση στους δρόμους; Ποια είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ προκαταβολικως
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας γιατί έχω αγχωθει. Φεύγω απο Πάτρα στις 2.30 το βράδυ την μεγάλη Παρασκευή κ φτάνω στα κτελ του κηφισσου περίπου στις 5.30. Θα πάρω το χ93 για αεροδρόμιο. Η πτήση μου για Θεσσαλονίκη πετάει στις 7.30. Θα το προλάβω το αεροπλάνο ή θα κάνω ανάσταση στους δρόμους; Ποια είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ προκαταβολικως
Λογικά αυτές τις ώρες θα κάνει περίπου 50-60 λεπτά max.'Οποτε θα έχεις 1 ώρα περίπου στην διάθεση σου στο αεροδρόμιο.Νομίζω οτι θα είσαι εντάξει.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Με την ψυχή στο στόμα θα είσαι....
Την περίπτωση να πάει κάτι στραβά δεν την έχεις λάβει υπόψιν ??
Π.χ. να πάθει λάστιχο το λεωφορείο..;)
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας γιατί έχω αγχωθει. Φεύγω απο Πάτρα στις 2.30 το βράδυ την μεγάλη Παρασκευή κ φτάνω στα κτελ του κηφισσου περίπου στις 5.30. Θα πάρω το χ93 για αεροδρόμιο. Η πτήση μου για Θεσσαλονίκη πετάει στις 7.30. Θα το προλάβω το αεροπλάνο ή θα κάνω ανάσταση στους δρόμους; Ποια είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ προκαταβολικως
ΑΝ καταλαβαίνω καλά από εδώ, θα πάρεις το λεωφορείο των 6:00. Θεωρητικά προλαβαίνεις, αν έχεις κάνει ηλεκτρονικό τσεκ-ιν, αλλά όπως είπε και ο αμστερνταμ θα είσαι κάπως οριακά. Δεν παίρνεις ταξί καλύτερα;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
μόλις φτασεις θα δεις τι ωρα ειναι και αναλογα θα κρινεις τι θα πάρεις το λεωφ εκεινη την ωρα κινειται πολυ γρηγορα, λιγοτερο απο ωρα σαφως... καποτε το ειχα χρονομετρησει κααι εχω γραψει ποσο εκανε ακριβως αλλα δε θυμαμαι ισως καπου το βρεις:D
 

wizarde

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ναι έχω ηλεκτρονικό εισιτήριο οπότε πάω κατευθείαν για τσεκ ιν. Θα είμαι σίγουρα 5.30 Αθήνα, λογικά κ νωρίτερα, οπότε ευελπιστώ ότι θα πάρω το χ93 των 5.40. Τώρα αν κάτσει στραβη με λάστιχο λεωφορείου κτλ, τι να πω. Γκαντεμια μου
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Ναι έχω ηλεκτρονικό εισιτήριο οπότε πάω κατευθείαν για τσεκ ιν. Θα είμαι σίγουρα 5.30 Αθήνα, λογικά κ νωρίτερα, οπότε ευελπιστώ ότι θα πάρω το χ93 των 5.40. Τώρα αν κάτσει στραβη με λάστιχο λεωφορείου κτλ, τι να πω. Γκαντεμια μου
Σκέψου θετικά.Πόσες πιθανότητες εχει να κάτσει στραβή με λάστιχο?Ακόμη και τότε κάτι θα βρείς σε ταξί.Εχουν περάσει οι εποχές που δεν έβρισκες ταξί στην Αθήνα με τίποτα.Τώρα βρίσκεις εύκολα ολες τις ώρες.Καλό Πάσχα:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom