Ισπανία ασφαλης βαρκελωνη

leo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πολλοί φίλοι και γνωστόι πριν πάω Βαρκελώνη με ενημέρωναν για το ότι έχει πολλούς κλέφτες και ότι πρέπει να προσέχεις και άλλα πολλά.....

Γύρισα last week απο εκεί και ΔΕΝ ισχύει τίποτα....

Απλά προσέχεις λόγω που έχει πολύ κόσμο...όπως και στην Αθήνα....

Η μόνη λίγο περίεργ περιοχή για μένα είναι στη Barceloneta...που είναι με στενα και λίγο σκοτεινά....και απο ότι άκουσα ότι είναι και κακοφημη περιοχή....

Σε γενικές γραμμές όμως ασφάλεια......
 

leo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Έμεινα στο Vinci condal Mar...δεν είναι κεντρικό...είναι κανά 15λεπτό με τα πόδια από το ολυμπιακό χωρίο, κοντά στη Θάλασσα...
Με την όλη βαβούρα και πολύ κόσμο, ήταν καλό που το hotel δεν ήταν κεντρικό και αρκετά ήρεμο..,
(Ωραία δωμάτια,λίγο μικρά, πολύ καλό πρωινό και πισίνα στον 9ο όροφο με θέα όλη τη Βαρκελώνη)
Επίσης πολύ κοντά μετρο-τραμ-λεωφορεια και ένα καλό εμπορικό κέντρο...

Hotel Vincci Condal Mar Barcelona, Barcelona, Spain. Rooms from €98.44
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ok παιδιά...οπουδήποτε ταξιδεύει κανείς και ειδικά στις μεγάλες πόλεις μπορεί να υπάρχει ο κίνδυνος να γίνει κάποια κλοπή και πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί! Ακόμη και στο σπίτι μου στην Κυψέλη έτυχε τις προάλλες να δω μπροστά στα σκαλιά της πολυκατοικίας μου κάποιον να χτυπάει ένεση... από εκεί και πέρα, είσαι λίγο πιο προσεκτικός μεν αλλά δεν πανικοβάλλεσαι!

Κι εγώ έτυχε να περπατήσω μόνος στην Ράμπλας μέσα στη νύχτα και να μου την πέφτουν πόρνες, ναρκομανείς και έμποροι ναρκωτικών, αλλά κανείς δε μου επιτέθηκε! Κέρασα σε κάποιον ένα τσιγάρο (καλά...η χαρά της τράκας στην Βαρκελώνη) του έδωσα φωτιά και αφού του αρνήθηκα τα ναρκωτικά που ήθελε να μου πουλήσει έφυγε και με αποχαιρέτησε φιλικότατα!

Πάντα προσέχουμε τα πράγματά μας και πάντα μπορεί να πάει κάτι στραβά και να έχουμε την ατυχία να μας ληστέψουν κάποια στιγμή, αλλά ποτέ δεν μας αποτρέπει αυτό από το να ταξιδέψουμε κάπου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.561
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom