Γαλλία πού να μείνω στο παρίσι;

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία.Θέλω τον Αύγουστο του 13 να πάω Παρίσι διακοπές και έχω καταλήξει στο περίπου και σε ημερομηνίες.Ψάχνω ξενοδοχεία στο booking απο περιέργεια και βλέπω οτι πολλά ξενοδοχεία στα χρήματα που θέλω έχουν 2 με 3 δωμάτια διαθέσιμα.Υπάρχει κόσμος που κλείνει απο τώρα ή το ξενοδοχείο δίνει λίγα δωμάτια τώρα;Κατά τη γνώμη σας πότε πρέπει να ξεκινήσω να ψάχνω ελπίζοντας σε πιο καλές τιμές;
εγώ πάντως που πηγα Παρίσι τον Αύγουστο (του 12) είχα κλείσει προς το τέλος Μαϊου από το booking.Βλέποντας κατα διαστήματα τις τιμές του ξενοδοχείου διαπίστωσα ότι είχα βρει την καλύτερη τιμη τότε!Έτυχε να εχει προσφορά τα συγκεκριμένα ξενοδοχεια (Accor).
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγώ πάντως που πηγα Παρίσι τον Αύγουστο (του 12) είχα κλείσει προς το τέλος Μαϊου από το booking.Βλέποντας κατα διαστήματα τις τιμές του ξενοδοχείου διαπίστωσα ότι είχα βρει την καλύτερη τιμη τότε!Έτυχε να εχει προσφορά τα συγκεκριμένα ξενοδοχεια (Accor).
Σε ποιο ξενοδοχείο έκλεισες και σε τι τιμή και πότε έκλεισες και τ'αεροπορικά και πόσο σου κόστισαν;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Σε ποιο ξενοδοχείο έκλεισες και σε τι τιμή και πότε έκλεισες και τ'αεροπορικά και πόσο σου κόστισαν;
στο Adagio Porte de Versailles είχα κλεισει διαμερισμα (εχουμε κ 2 παιδια) με 112 τη βραδια.Ειναι μακρυα από το κέντρο και όλα τα παιδια εδω μεσα μου ΄λεγαν να μην κλεισω τόσο μακρυα αλλα να σου πω δεν το μετανιωσα γτ με το μετρο ειμασταν πολυ γρηγορα στο κεντρο.Και δεν βγαιναμε βραδυ οποτε ειχαμε μια μετακινηση τη μερα.
Για τα αεροπορικα δεν μπορω να σου πω κατι γτ τα εκλεισα μεν τον Μάιο me ryanair αλλά πετάξαμε απο Σουηδία που ήταν ο πρώτος μας προορισμος.Και μετα γυρισαμε απο Βουδαπεστη (όπου και καναμε σταση).
 

evi_kpln

Member
Μηνύματα
50
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Φεβρουάριο στο Παρίσι

Καλησπέρα και από μένα.. Προγραμματίζω 6 ήμερο ταξίδι στο Παρίσι για πρώτη φορά στα μέσα Φεβρουαρίου. Κατά την αναζήτηση μου για οικονομικά (έως 100€ το δίκλινο ) και κεντρικά ξενοδοχεία (1ο-9ο arrondissement) έπεσα πάνω στα εξής:
- Hôtel Du Plat d'Etain 69 Rue Meslay, 03. République
- Villa Luxembourg121 Boulevard du Montparnasse, 06. Saint Germain
- Hotel Paris Bruxelles 4 rue Meslay, 03. République
- Royal Saint Germain 159, Rue de Rennes, 06. Saint Germain
- Royal Bergère 8 Rue Geoffroy Marie, 09. Opéra
- Hôtel de Roubaix 6, rue Greneta, 03. République
- Hôtel Le Compostelle 31, Rue du Roi de Sicile, Κέντρο Πομπιντού

...και η αναζήτηση συνεχίζεται.. Γενικά έχω περιοριστεί κυρίως στο Saint Germain όπως έχω πολυμελετήσει στο forum. Το Marais είναι στο 3ο arrondissement??
Έχει κάποιος καμιά εμπειρία από τα παραπάνω ή εύκαιρη αντιπρόταση?
Thank you... :xmas_biggrin:
 

gkdn

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Επιλογή ξενοδοχείου στο Παρίσι

Σας χαιρετώ είμαι καινούργιο μέλος στην παρέα σας και θα θελα την βοήθεια σας.
Θα πάω με την γυναίκα μου στο Παρίσι τέλος Ιανουαρίου και έχουμε υπόψη μας δυο ξενοδοχεία όπου θα θέλαμε την άποψή σας για να επιλέξουμε
NOVOTEL EIFFEL
CROWNE PLAZA REPUBLIQUE

είναι κεντρικά ξενοδοχεία δηλαδή είναι κοντά σε καταστήματα εστιατόρια και ότι άλλο θα μπορούσε ένας επισκέπτης να χρειαστεί?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.446
Likes
4.449
Καλωσήρθες!
Τα ξενοδοχεία του Παρισιού και η διαμονή γενικότερα έχουν συζητηθεί και ξανασυζητηθεί εδώ μέσα, καλό θα είναι να ρίξεις μια ματιά στα αντίστοιχα θέματα.
π.χ. για Novotel Eiffel: http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/3408-%F0%E1%F1%E9%F3%E9-novotel-tour-eiffel.html
http://www.travelstories.gr/%E5%F1%...%E5%E9%F2-%F3%F4%EF-%F0%E1%F1%DF%F3%E9-2.html
 

gkdn

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Όντως έχω διάβαση πολλά επί του θέματος σαν απλός επισκέπτης αλλά πιο από τα δυο ξενοδοχεία να επιλέξουμε , πιο ειναι ''καλυτερο'' αν καποιος θα μπορούμε να μας πει
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.501
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εγώ θα έμενα με τα χίλια στο Crowne Plaza.
Από τοποθεσία και μόνο. Μου αρέσει και έτσι όπως το βλέπω στις φώτος. Έχει και καλύτερες κριτικές.
 

Lino22gr

Member
Μηνύματα
39
Likes
27
Σας χαιρετώ είμαι καινούργιο μέλος στην παρέα σας και θα θελα την βοήθεια σας.
Θα πάω με την γυναίκα μου στο Παρίσι τέλος Ιανουαρίου και έχουμε υπόψη μας δυο ξενοδοχεία όπου θα θέλαμε την άποψή σας για να επιλέξουμε
NOVOTEL EIFFEL
CROWNE PLAZA REPUBLIQUE

είναι κεντρικά ξενοδοχεία δηλαδή είναι κοντά σε καταστήματα εστιατόρια και ότι άλλο θα μπορούσε ένας επισκέπτης να χρειαστεί?
------------
καλησπέρα,
Στο παρακάτω ξενοδοχείο είχα πάει τον Νοέμβριο του 2011 και θα ξαναπάω 12/1/13. Είναι περίπου 60 μέτρα απόσταση από δύο σταθμούς μετρό και είναι στην περιοχή της Μονμάρτης. (15-20 λεπτά με το μετρό για κέντρο). Τώρα από τιμές εμένα για 7 ημέρες θα μου κοστίσει 400€ (6 νύχτες - 67€/νύχτα). Εντυπώσεις? Εξωτερικά δεν λέει τίποτα. Τα δωμάτια όμως σου παρέχουν όλα όσα ζητάς. Free wifi. Δεν υπάρχει δυνατότητα πρωινού αλλά δίπλα στο ξενοδοχείο υπάρχει φούρνος με απίστευτα κρουασάν. Η Μονμάρτη σαν μέρος είναι κυρίως γεμάτη με εστιατόρια & club. πολύ κοντά στο ξενοδοχείο είναι και το moulin rouge. Γενικά όμορφη περιοχή και φθηνή λύση καθώς φαντάζομαι όλη την ημέρα θα είστε έξω. Οπότε είναι οτι χρειάζεστε!

Ξενοδοχείο Luxelthe, Παρίσι, Γαλλία - 425 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! - Booking.com
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.875
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom