πτήση?! μπορώ να το κάνω?!

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
τι λές?:rolleyes:
σιγά μην τα πώ ..
άσε τώρα που έχει ησυχάσει ο sporos...
σε μπελάδες θέλεις να με βάλεις?
ασιουπή!!:shock:
Δηλαδή υπάρχουν κρυφές συνταγές και μυστικά κρυμμένα, ε?
:shock::rolleyes:
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Ούτε γω είχα ξαναπετάξει με αεροπλάνο αλλά τι να πω δεν μπορούσα να πω ότι φοβόμουν. Για να πεις ότι φοβάσαι για κάτι θα πρέπει να το έχεις ζήσει να το βιώσει η να το δοκιμάσεις.

Και φέτος το καλοκαίρι πήγα στη Νέα Υόρκη ( 10,5 ώρες ταξίδι ) και μπορώ να σου πω ότι το απόλαυσα κιόλας. Είχα θεση στο παραθυρο και στα δυο σκέλη του ταξιδιου και όσο μπορούσα χαζευα έξω την εκπληκτική θέα.

Αλλά να πω και την αλήθεια δευτερολεπτα πριν προσγειωθουμε στο Ελ. Βενιζελος έκαν εκάτι σαν βουλιαγμα το Α-340 που εκεινη τη στιγμή καταρομαξα.

Προχώρα και μην το σκέφτεσαι και πολύ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Δηλαδή υπάρχουν κρυφές συνταγές και μυστικά κρυμμένα, ε?
:shock::rolleyes:
οχι stellana αντιθέτως!!
απλώς ο cake θέλει να μου δημιουργήσει προβλήματα και να με κάνει banned ο sporos!
αλλα δεν θα του περάσει...προσέχω τώρα!:rolleyes:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγω θα προτεινω στο φιλο user
na pame sta megara στη παχη στην αερολεσχη...θα πληρωσει μια εξοδο 45' και εγω με τη ρενατα θα τον παμε αεροτσαρκα(κατι αναλογο με αυτο που καναμε μικροι...αγορακια).

σας διαβεβαιωνω ο φιλος μας δε θα θελει να κατεβει......απο τις ατακες της φιλεναδας μου:bleh::bleh:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
οχι stellana αντιθέτως!!
απλώς ο cake θέλει να μου δημιουργήσει προβλήματα και να με κάνει banned ο sporos!
αλλα δεν θα του περάσει...προσέχω τώρα!:rolleyes:
Μα...ο Σπόρος έχει αγιάσει... ανέλαβε ο Λευτέρης τώρα! :bleh:

Τέλοσπάντων...νομίζω ότι θα πρέπει να το πάρει απόφαση ο φίλος μας...και να το τολμήσει, γιατί αν το τολμήσει έχει πιθανότητα 50 % να τα περάσει τέλεια και 50% πιθανότητα να ξεπεράσει τους όποιους φόβους του, ενώ αν δεν το τολμήσει οι πιθανότητες να μην τα περάσει καλά είναι στο 100% και κατά 100% δεν θα ξεπεράσει την φοβία του!

Κι εγώ όταν πήρα για πρώτη φορά το δίπλωμα οδήγησης, είχα μια φοβία να βγω στην Εθνική οδό! Με το που βγήκα όμως ήταν τόσο απλά τα πράγματα που ξεπέρασα τις όποιες φοβίες μου στο λεπτό!:clap:
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Δες προσεκτικά το παρακάτω video. Δες το ξανά και ξανά σε πλήρη οθόνη.
όχι ότι θα σε κάνει να το ξεπεράσεις αλλα θα δεις πόσο μικρή είναι η πιθανότητα.
Υπ όψην ότι αυτό που θα δείς είναι μια πλήρης ημέρα
cu3tAY0J2SE[/media] - 24 ωρη παρατήρηση όλων των πτήσεων στον κόσμο
Κάπου είχα διαβάσει ότι η πιθανότητα να πέσει το αεροπλάνο είναι μικρότερη από την πιθανότητα να σε χτυπήσει ρεύμα από ηλεκτιρκή σκούπα!!!!:shock::shock::shock:
 
Last edited by a moderator:

user

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Δες προσεκτικά το παρακάτω video. Δες το ξανά και ξανά σε πλήρη οθόνη.
όχι ότι θα σε κάνει να το ξεπεράσεις αλλα θα δεις πόσο μικρή είναι η πιθανότητα.
Υπ όψην ότι αυτό που θα δείς είναι μια πλήρης ημέρα
[URL="
- 24 ωρη παρατήρηση όλων των πτήσεων στον κόσμο[/URL]
Κάπου είχα διαβάσει ότι η πιθανότητα να πέσει το αεροπλάνο είναι μικρότερη από την πιθανότητα να σε χτυπήσει ρεύμα από ηλεκτιρκή σκούπα!!!!:shock::shock::shock:

φανταστικό το βιντεάκι...
ξέρω γω, θα δείξει, στον ελεύθερο χρόνο χρόνο δεν κάνω τπτ άλλο:roll: παρά να βλέπω διάφορα βιντεάκια με πτήσεις αεροπλάνων:airplane:
 
Last edited by a moderator:

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Πιες ενα μπουκαλι τσιπουρο πριν την αναχωρηση και αν δεν μπεις σε λαθος αεροπλανο, ουτε θα καταλαβεις ποτε εφτασες.
Αν δεν πιασει και αυτο σκεψου οτι συνηθως σε αεροπορικα ατυχηματα ο θανατος ειναι σχεδον ακαριαιος, δεν θα καταλαβεις τιποτα, δεν προλαβαινεις καν να το σκεφτεις. Οχι σαν τα κωλοτροχαια αααχ το χερι μου, ποναει το ποδι μου και αλλα τραγικα.
Τελος, αν θελεις να προγραμματιζεις τα παντα κανε κλικ εδω...
http://www.baboulas.gr/menu.html

Y.Γ. Μην με παρεξηγειτε, δεν ειρωνευομαι, απλα ειπα να κανω λιγο black humor
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
φανταστικό το βιντεάκι...
ξέρω γω, θα δείξει, στον ελεύθερο χρόνο χρόνο δεν κάνω τπτ άλλο:roll: παρά να βλέπω διάφορα βιντεάκια με πτήσεις αεροπλάνων:airplane:
Νομίζω ότι αυτό είναι το καλλίτερο.
Θα συνηθίσεις τόσο, που θα αδημονείς να φύγεις.:clap:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Το θέμα είναι απλά να το πάρεις απόφαση και να το κάνεις. Οι φοβίες δεν αντιμετωπίζονται με τη λογική και με σκέψη παρά μόνο αν έρθεις πρόσωπο με πρόσωπο με αυτό που σε φοβίζει και κάτσεις να το αντιμετωπίσεις εκείνη την ώρα. Όσο παράξενο και να ακούγετε, ένας τρόπο για να αντιμετωπίσει κάποιος την πετοφοβία του είναι να κάνει μαθήματα πιλότου! Δεν κάνω πλάκα και ξέρω πως δεν είναι εύκολο (ούτε οικονομικά προσιτό) αλλά ενισχύει αυτό που λέω πως οι φοβίες αντιμετωπίζονται με κατά μέτωπον επίθεση!

Όσον αφορά τη "λύση" του αλκόολ που πρότειναν ορισμένοι, είναι τελείως λάθος. Ίσως 2-3 ποτήρια κρασί να βοηθάνε να κοιμηθείς κατά τη διάρκεια των 3-4 ωρών πτήσεις προς μια ευρωπαϊκή πόλη αλλά όταν μιλάμε για πολύωρες πτήσεις δεν γίνεται να κοιμάσαι 10-15 ώρες! Επίσης το αλκοόλ είναι ότι χειρότερο για το σώμα εν ώρα πτήσης αφού με το air condition το σώμα αφυδατώνετε και το αλκοόλ κάνει την κατάσταση ακόμα χειρότερη με αποτέλεσμα να αισθάνεσαι ακόμη πιο άβολα. Και αν το ποτό σε έχει μεθύσει κι'ολας καταλαβαίνεις πόσο άσχημα μπορεί να είναι τα αποτελέσματα. Και επίσης κάνει ακόμα χειρότερο το πρόβλημα του jet lag, κάτι που πρέπει να περιμένεις μετά από τέτοιο ταξίδι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.281
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom