ταξίδι ομαδικό ή ατομικό???

natasa17

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
εισητήριο με vueling.com

Αεροπορικά εισιτήρια σε χαμηλές τιμές μπορείς να κλείσεις και με την Clickair της Iberia.
ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με τα εισητήρια της Iberia, η αλήθεια είναι πως μου βγαίνουν γύρω στα 300 ευρώ..με Vueling.com έχει ταξιδέψει κανείς παιδιά για Βαρκελώνη?? είναι αξιόπιστη?? έχει κάτι περίεργες ώρες αλλά απο τιμές καλές!! κλείνεις μόνο μέσω Internet??

οποιαδήποτε γνώμη-εμπειρία δεκτή :)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με τα εισητήρια της Iberia, η αλήθεια είναι πως μου βγαίνουν γύρω στα 300 ευρώ..με Vueling.com έχει ταξιδέψει κανείς παιδιά για Βαρκελώνη?? είναι αξιόπιστη?? έχει κάτι περίεργες ώρες αλλά απο τιμές καλές!! κλείνεις μόνο μέσω Internet??

οποιαδήποτε γνώμη-εμπειρία δεκτή :)


Eχω ταξιδεψει με τη vueling και το χα κλεισει μεσω ιντερνετ.Τωρα μπορεις να διαλεξεις τη θεση σου την ωρα που κλεινεις το εισητηριο,να διαλεξεις την πρωτη σειρα,μιας και δεν εχει business class,γιατι ετσι θα χεις και λιγο χωρο για να απλωσεις τα ποδια σου.Σκεψου ειναι σαν την easy-jet και δεν προσφερει φαγητο.Δε θα ξαναπεταγα με αυτη την εταιρεια γιατι εγω κανω τη διαδρομη ath-bcn,bcn-bio και στην βαρκελωνη πρεπει να ξανακανω check-in για τη 2η πτηση,κατι που εσενα δε σε επηρεαζει καπου,αφου πας μονο ath-bcn.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εγω παντως θα παω μονη μου.δεν ξερω αν ειδες τα προγραμματα με τα γκρουπ αλλα εμενα δεν μου αρεσαν καθολου.θελουν μεσα σε μια μερα να μου δειξουν επι τροχαδην τα βασικοτερα αξιοθετα της πολης και μετα να με τρεχουν σε μερη που δεν με πολυ ενδιαφερουν.θεωρω οτι η πολη εχει πολλα πραγματα να ανακαλυψεις και φοβαμαι οτι αν πας με γκρουπ στο τελος θα εχεις μια πολυ μικρη και λιγη αποψη της πολης.
καλό ταξίδι να έχεις και να περάσεις καλά!!συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσον αφορά τα γκρούπ...σου δείχνουν στα γρήγορα τα σημαντικότερα αξιοθέατα, και μετά σε βάζουν σε ένα πούλμαν και σε τρέχουν στα βουνά και στα δάση.τώρα με το ιντερνετ μπορείς να οργανώσεις το ταξίδι σου χωρίς κανένα πρόβλημα,απο τα εισητηρια,το ξενοδοχειο,τις μεταφορές,τα αξιοθέατα,το φαγητό,την διασκέδαση και μαλιστα πολυ φθηνότερα απο το πρακτορείο!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με τα εισητήρια της Iberia, η αλήθεια είναι πως μου βγαίνουν γύρω στα 300 ευρώ..με Vueling.com έχει ταξιδέψει κανείς παιδιά για Βαρκελώνη?? είναι αξιόπιστη?? έχει κάτι περίεργες ώρες αλλά απο τιμές καλές!! κλείνεις μόνο μέσω Internet??

οποιαδήποτε γνώμη-εμπειρία δεκτή :)
Nα σου πω, δεν είναι και ότι καλύτερο από πλευράς άνεσης και in flight service αλλά δεν έχεις και καμμιά καλύτερη λύση στο απευθείας. Και η click τα ίδια χάλια έχει... Τα 300 ευρώ είναι τιμή ανέκδοτο και για τις δυο σε σχέση με ότι προσφέρουν... αν πήγαινες άλλη εποχή θα τις πετύχαινες στα μισά... Δυστυχώς η Iberia και η Ο.Α έχουν εγκαταλείψει το δρομολόγιο...

Να διευκρινίσω ότι όταν λέω χάλια εννοώ πάντα στο θέμα άνεσης και in flight service και σε καμμιά περίπτωση δεν εννοώ στο θέμα της ασφάλειας. Εξυπακούεται ότι και οι δύο εταιρίες είναι ασφαλέστατες...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με τα εισητήρια της Iberia, η αλήθεια είναι πως μου βγαίνουν γύρω στα 300 ευρώ..με Vueling.com έχει ταξιδέψει κανείς παιδιά για Βαρκελώνη?? είναι αξιόπιστη?? έχει κάτι περίεργες ώρες αλλά απο τιμές καλές!! κλείνεις μόνο μέσω Internet??

οποιαδήποτε γνώμη-εμπειρία δεκτή :)
300 Ευρώ με vueling και clickair? Ποια περίοδο ταξιδεύεις; Εμένα μου βγήκανε λιγότερα από τα μισά.

Παιδιά, όταν λέτε ότι είναι χάλια σε θέμα άνεσης... τι εννοείτε; Τόσο στενά είναι τα καθίσματα;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Παιδιά, όταν λέτε ότι είναι χάλια σε θέμα άνεσης... τι εννοείτε; Τόσο στενά είναι τα καθίσματα;
Μα πολύ στενά!! Ένα normal 320 να καταλάβεις χωράει από 155 έως 165 άτομα ανάλογα με την εταιρία. Των συγκεκριμένων εταιριών παίζουν στα 180 άτομα μην πω και παραπάνω . Αυτό σε μια εταιρία loco είναι βέβαια συνηθισμένο και την κάνεις την αβαρία μια που πληρώνεις ελάχιστα, αλλά όταν πληρώνεις 250 και 300ευρώ μάλλον έχεις απαιτήσεις για κάτι παραπάνω... Τι να κάνουμε όμως αυτό είναι το τίμημα του να πετάς σε high season και να μην κλείνεις εισιτήρια νωρίς...

Συμπέρασμα... Οι πτήσεις με Vueling και Click στα 250 και 300 ευρώ είναι σαφέστατα υπερεκτιμημένες μια που και στενάχωρα είσαι και in flight service χάλια έχει και οι αεροσυνοδοί είναι απλά διεκπεραιωτικές, αλλά δυστυχώς είναι οι μοναδικές απευθείας επιλογές... όταν βέβαια οι τιμές προσγειωθούν στα περίπου 150 ευρώ το Σ/Κ στη Βαρκελώνη είναι επιβεβλημένο...
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εντάξει είναι στενά αλλά δεν είναι και να υποφέρει κανείς (εκτός αν κάποιος είναι αρκετά χοντρός ή γενικά γκρινιάζει εύκολα).
Τελοσπάντων, και μένα τα 300 μου φαίνονται υπερβολικά όταν πέρσυ το Σεπτέμβρη πήγα με 100-150 ευρώ (δε θυμάμαι ακριβώς τώρα) κλείνοντάς το 2 μήνες νωρίτερα μόνο.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Πήγα 2 φορές Βαρκελώνη με τη vueling, είχα κάνει κράτηση 2 μήνες νωρίτερα και τα εισητήρια μου βγήκαν γύρω στα 120ευρώ...Τα καθίσματα του αεροπλάνου μπορεί να ήταν λίγο στενά,αλλα και μόνο που σκεφτόμουν το ταξίδι μου, αυτό δεν ήταν πρόβλημα..Σου προτείνω να πάς μόνη σου,έτσι πήγα κι εγώ,γενικά τα βρήκα όλα πολύ εύκολα,το μετρό επίσης,νομίζω οτι θα τα καταφέρεις μια χαρά..
Θα σου έλεγα κι εγώ να προσέχεις λιγάκι τα προσωπικά σου αντικείμενα..
Να περάσεις καλά!
 

natasa17

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
...παιδιά για αποφυγή παρεξήγησης

Πήγα 2 φορές Βαρκελώνη με τη vueling, είχα κάνει κράτηση 2 μήνες νωρίτερα και τα εισητήρια μου βγήκαν γύρω στα 120ευρώ...Τα καθίσματα του αεροπλάνου μπορεί να ήταν λίγο στενά,αλλα και μόνο που σκεφτόμουν το ταξίδι μου, αυτό δεν ήταν πρόβλημα..Σου προτείνω να πάς μόνη σου,έτσι πήγα κι εγώ,γενικά τα βρήκα όλα πολύ εύκολα,το μετρό επίσης,νομίζω οτι θα τα καταφέρεις μια χαρά..
Θα σου έλεγα κι εγώ να προσέχεις λιγάκι τα προσωπικά σου αντικείμενα..
Να περάσεις καλά!
γιατί νομίζω πως το έγραψα κάπως λάθος..τα εισητήρια με Iberia μου βγαίνουν στα 300 ευρώ με vueling.com στις ώρες που θέλω μου βγαίνουν στα 190 ευρώ..νομίζω πως είναι σημαντική διαφορά! αλλά ήθελα και την γνώμη σας για την vueling όπως και πήρα απόψεις πιο πάνω...ευχαριστώ πολύ!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
γιατί νομίζω πως το έγραψα κάπως λάθος..τα εισητήρια με Iberia μου βγαίνουν στα 300 ευρώ με vueling.com στις ώρες που θέλω μου βγαίνουν στα 190 ευρώ..νομίζω πως είναι σημαντική διαφορά! αλλά ήθελα και την γνώμη σας για την vueling όπως και πήρα απόψεις πιο πάνω...ευχαριστώ πολύ!!
Πραγματικά είναι σημαντική διαφορά..Πέρσυ ταξίδεψα με vueling και στη Μαδρίτη με 70ευρώ(!!!) και ευχαρίστως θα το ξαναέκανα...Μην το σκέφτεσαι,δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!:clap:
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Στενα καθισματα,οχι φαγητο,οχι πολλα χαμογελα απο τις αεροσυνοδους αλλλλλα 220 ευρω οι εξης πτησεις.Αθηνα-Μιλανο,Μιλανο-Μαδριτη(easyjet),Mαδριτη-Βαρκελωνη(vueling),Βαρκελωνη-Μιλανο,Μιλανο-Αθηνα(easyjet).Τα εκλεισα τον Σεπτεμβριο.Πεταω το Δεκεμβριο.Νομιζω καλως εκανα.Το πορισμα κλεινεις νωρις γλιτωνεις χρημα.Εχω πεταξει ξανα με vueling Αθηνα-Βαρκελωνη-Αθηνα και ολα καλα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
τα εισητήρια με Iberia μου βγαίνουν στα 300 ευρώ με vueling.com στις ώρες που θέλω μου βγαίνουν στα 190 ευρώ..νομίζω πως είναι σημαντική διαφορά! αλλά ήθελα και την γνώμη σας για την vueling όπως και πήρα απόψεις πιο πάνω...ευχαριστώ πολύ!!
Με IBERIA χλωμό το κόβω να βρήκες στα 300€... Η IBERIA δεν πετάει πλέον από ΑΤΗ σε BCN... απλά πουλάει θέσεις στο αεροπλάνο της Click Air... μάλλον λοιπόν θα πλήρωνες βαπορίσιες τις θέσεις στην Click Air... Mε τα 190€ της Vueling είσαι μια χαρά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.201
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom