ταξίδι ομαδικό ή ατομικό???

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αγαπητέ trapper το μόνο σίγουρο είναι ότι πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες μεταξύ των ανθρώπων. Σπάνια θα ταυτίζονται οι απόψεις σου με των άλλων πόσο μάλλον στα ταξίδια που φιλίες δοκιμάζονται και νεύρα τεντώνονται... Σαν αξίωμα λοιπόν έχω να μην ταξιδεύω με άτομα που δεν γνωρίζω, γιατί είναι μαθηματικός βέβαιο οτι θα υπάρχουν εντάσεις και διαπληκτισμοί που καλό θα ήταν να αποφεύγονται γιατί ταξιδεύουμε για να περνάμε καλά...

Στο θέμα μας τώρα... Το βασικότερο είναι τα ενδιαφέροντα που έχει ο άλλος και όχι το πόσο έχει ταξιδέψει... Κάποιος κολλημένος με τα ψώνια και στο χιλιοστό του ταξίδι καλλημένος με τα ψώνια θα είναι... Προσωπικά θεωρώ το ταξίδι ως άνοιγμα οριζόντων και ως απόκτηση εμπειριών πράγματα που ελάχιστη σχέση έχουν με το shopping... Κατανοώ απόλυτα οτι δεν είμαι το μέτρο και οτι πολλοί θα διαφωνήσουν... σέβομαι την άποψη τους αλλά η δική μου λέει ότι είναι τραγικό ένας νέος άνθρωπος να πηγαίνει πρώτη φορά σε μια όμορφη πόλη και αντί να την ρουφήξει μέχρι το μεδούλι το πρώτο πράγμα που ζητάει είναι που υπάρχουν καλά στοκατζίδικα... Λυπάμαι που θα στεναχωρήσω αρκετούς αλλά εγώ έτσι τα βλέπω...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ειναι θέμα προτεραιοτήτων, το πως θα ξοδέψεις τον χρόνο σου σε ενα ταξίδι.

Και εγω δεν ασχολούμαι με το σόπινγκ στα ταξίδια μου...
Αλλά δεν θα ξεχάσω οταν νεαρός επισκεφτηκα το Παρίσι και η βόλτα μας περιλάμβανε και το γνωστό πολυκαταστημα Λα Φαγιέτ.


Αξέχαστη εμπειρία.!
:cool:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Νομίζω ότι όλα μπορεί να τα προλάβει κάποιος! Αλλά σίγουρα συμφωνώ με την άποψη ότι είναι άδικο να φτάσεις κάπου τόσο μακρυά και να ασχοληθείς μόνο με shoping!
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Ναι ρε παιδια ολα γινονται και shoping και μουσεια και γευσεις και τα παντα.Γερα ποδια και "περιεργα' ματια και σωστο προγραμματισμο να εχεις.Στη Βαρκελωνη ολα τα εκανα και μου αρεσε και θα ξαναπαω Δεκεμβριο.Χαααλαρωστε και απολαυστε τα ταξιδια σας οπως ο καθενας επιθυμει
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
το επομενο ταξιδι που ετοιμαζω ειναι για μοναχο τον φεβρουαριο με τον φιλο μου.
αν και εκεινος δεν ηθελε αποφασισα να μην παμε με γκρουπ γιατι περισι που πηγαμε πραγα αγανακτησαμε, σε γκρουπ με 18 ατομα ειχαμε καθε μερα καθυστεριση στην αναχωριση απο το ξενοδοχειο, και μια μερα μονο ελευθερη να παμε σε διαφορα μερη που θελαμε.
ετσι φετοσ του εταξα να τον παω σε διαφορα μουσεια που θα του αρεσουν.
α ναι και τελικα θα παμε με αλλο ενα ζευγαρι αλλα εγω θα βγαλω το προγγραμα και εχω σκοπο να τουσ κουρασω πολυ.
 

natasa17

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
..

Νομίζω ότι όλα μπορεί να τα προλάβει κάποιος! Αλλά σίγουρα συμφωνώ με την άποψη ότι είναι άδικο να φτάσεις κάπου τόσο μακρυά και να ασχοληθείς μόνο με shoping!

το ταξίδι για τον καθένα είναι διαφορετικό, το ορίζει ο καθένας όπως θέλει..το οργανώνει ο καθένας με τον δικό του τρόπο και χειρίζεται τον δικό του χρόνο όπως θέλει και όπου θέλει.......και γώ ,αν και δεν έχω ταξιδέψει τόοοοοσο πολύ όσο άλλοι εδώ μέσα το σέβομαι πραγματικά απόλυτα και δεν κρίνω ποτέ τον τρόπο, τον λόγο και το γιατί ταξιδεύει....
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
το ταξίδι για τον καθένα είναι διαφορετικό, το ορίζει ο καθένας όπως θέλει..το οργανώνει ο καθένας με τον δικό του τρόπο και χειρίζεται τον δικό του χρόνο όπως θέλει και όπου θέλει.......και γώ ,αν και δεν έχω ταξιδέψει τόοοοοσο πολύ όσο άλλοι εδώ μέσα το σέβομαι πραγματικά απόλυτα και δεν κρίνω ποτέ τον τρόπο, τον λόγο και το γιατί ταξιδεύει....
Τόσα σχόλια και επικρίσεις... και απαντάς σε μένα που δεν σε έκρινα ουσιαστικά, απλά ανέφερα ότι θεωρώ άδικο το να ασχοληθείς μόνο με shoping? Δεν σου είπα να μην δώσεις προτεραιότητα σε αυτό εφόσον σε ενδιαφέρει...αλλά δημιούργησε και την εμπειρία! ;)
 

natasa17

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τόσα σχόλια και επικρίσεις... και απαντάς σε μένα που δεν σε έκρινα ουσιαστικά, απλά ανέφερα ότι θεωρώ άδικο το να ασχοληθείς μόνο με shoping? Δεν σου είπα να μην δώσεις προτεραιότητα σε αυτό εφόσον σε ενδιαφέρει...αλλά δημιούργησε και την εμπειρία! ;)

CakeNet οχι δεν θέλω να παρεξηγηθώ απο κεκτημένη ταχύτητα αντί να απαντήσω στο θέμα συνολικά απάντησα σε σένα σου ζητώ Συγνώμη..με σένα συμφωνω απόλυτα να το ξέρεις...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ας μεινω στο ερωτημα σου,stock δε γνωριζω,αλλα οπως ηδη εχω αναφερει στο ιδιο τοπικ,ολα τα μαγαζια του κυκλου ΖΑRA κ.τ.λ.,οπως και τα παπουτσια camper*μεγαλη διαφορα/ειδικα στΙς μποτες* και οι τσαντες tous ειναι πιο φτηνα απο Αθηνα.Τωρα το πολυκαταστημα τυπου Αττικα ειναι το El corte ingles(1 απο αυτα βρισκεται στη plaza de catalunia)εκει βρισκεις τα παντα,αλλα στην Βαρκελωνη πρεπει να χει 4/5 el corte ingles,καλυτερα να ρωτησεις στο ξενοδοχειο που θα μεινεις για τις διεθυνσεις.Οι εκπτωσεις ξεκινανε 07/01 αλλα λογω της κρισης που πληττει την ισπανια ισως βγουν καποιες προσφορες και την περιοδο των χριστουγεννων.Ηδη υπαρχουν καποια μαγαζια που εχουν βγαλει προσφορες.Τωρα ειναι ενα μαγαζι που λεγεται Cortefiel και βγαζει προσφορες,ειναι για διαφορα γουστα και σιγουρα τα χριστουγεννα θα χει προσφορες.
Τωρα τα ιδια τα μουσεια,οπως : miro,gaudi(ασχετα αν δε μπεις στα μουσεια μπορεις να επισκεφτεις τα shop τους και εχουν ωραια αντικειμενα για το σπιτι),picasso.
Να ξερεις οτι οι ισπανοι πληρωνουν σχεδον παντου με την καρτα,απο οτι ξερω δεν υπαρχει οριο και παντου βρισκεις ΑΤΜ.
Αυτα.
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
παντως οταν πηγα βαρκελωνη πριν απο μερικα χρονια οι τιμες στα camper ειχαν διαφορα 5 ευρω οσο για τον zara της ισπανιας η ποιοτητα του ηταν απεχτη οπως και τα σχεδια που ειχαν.αυτα που στελνουν σε εμας ειναι 3 διαλογης
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
"οσο για τον zara της ισπανιας η ποιοτητα του ηταν απεχτη οπως και τα σχεδια που ειχαν.αυτα που στελνουν σε εμας ειναι 3 διαλογης"
+φωνω απολυτα και οχι μονο στο zaraαλλα σε ολα τα brands της inditex!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom