ταξιδι και καπνισμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
"μπορεί να δείς και κλίση για φτάρνισμα στο τάδε πεζοδρόμιο!!!"

Εμένα ρε παιδιά μ' ενοχλεί όταν ο διπλανός μου έφαγε και μυρίζει σκόρδο. Τι θα γίνει θα μπει κανένα πρόστιμο;

Είναι πολύ ενοχλητικό, δεν είναι;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
kαι να ήταν μόνο αυτό!!!προσωπικά θα έκοβα πρόστιμο σε αυτόν που φτύνει κάτω και όπου βρεί!!!! Με το σάλιο,και γενικά τις εκκρίσεις,εκεί να δείς τι μπορεί να αρπάξεις ...άσε που είναι και άκρως άκομψο !!!:cool:
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Παντως πιστευω οτι τα περισσοτερα μαγαζια θα υποστηριξουν τους καπνιστες, υπαρχει η εντυπωση οτι οι "ακαπνοι" ειναι και λιγο ξενερωτοι...χαχαχαχα, δηλαδη ΚΑΦΕ χωρις τσιγαρο????...Ποτο χωρις τσιγαρο??? ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΟΙ!!!!Σε καμμια τσαγερι σας βλεπω.......
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
είμαστε πολύ ξενέρωτοι φίλε driver... :p

προσωπικά δε, που μου αρέσει και το τσάι πέρα από τον καφέ... (tip: όσοι δεν έχετε πάει να αγοράσετε τσάγια από το "δρόμο του τσαγιού" στη χάριτος, να πάτε πάραυτα... έχω σπίτι αυτή τη στιγμή πάνω από 10 διαφορετικά τσάγια από εκεί για κάθε ώρα της ημέρας) ...οπότε όπως καταλαβαίνεις στο ξενέρωμα χτυπάω κόκκινο :haha:
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.....γλυκεια μου!!!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
είμαστε πολύ ξενέρωτοι φίλε driver... :p

προσωπικά δε, που μου αρέσει και το τσάι πέρα από τον καφέ... (tip: όσοι δεν έχετε πάει να αγοράσετε τσάγια από το "δρόμο του τσαγιού" στη χάριτος, να πάτε πάραυτα... έχω σπίτι αυτή τη στιγμή πάνω από 10 διαφορετικά τσάγια από εκεί για κάθε ώρα της ημέρας) ...οπότε όπως καταλαβαίνεις στο ξενέρωμα χτυπάω κόκκινο :haha:
Συμφωνώ!!άσε που το τσάι είναι φούλ! στις αντιοξειδωτικές ουσίες,ότι πρέπει δηλ για την επιδερμιδα μας και τη διατήρηση νεότητας.....:haha::haha:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μετα απο 4 χρονια χωρις τσιγαρο, ομολογω πως ανετα πινω καφε χωρις τσιγαρο...
ασε που ελαττωσα κατα πολυ το αλκοολ κ τις βραδυνες εξοδους....

πολλαπλα τα οφελη κ για την υγεια αλλα κ για την τσεπη...
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Συμφωνώ!!άσε που το τσάι είναι φούλ! στις αντιοξειδωτικές ουσίες,ότι πρέπει δηλ για την επιδερμιδα μας και τη διατήρηση νεότητας.....:haha::haha:
Καλα δεν κανει και θαυματα.......:bleh:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μετα απο 4 χρονια χωρις τσιγαρο, ομολογω πως ανετα πινω καφε χωρις τσιγαρο...
ασε που ελαττωσα κατα πολυ το αλκοολ κ τις βραδυνες εξοδους....

πολλαπλα τα οφελη κ για την υγεια αλλα κ για την τσεπη...

-Γιατρέ καλημέρα.
-Καλημέρα.τι θα θέλατε
-Νά γιατρέ μου θα ήθελα να μου πείτε τι μπορώ να κάνω για να ζήσω ακόμα περισσότερο!!!
_Α! μάλιστα..λοιπόν θα σας κάνω μερικές ερωτήσεις να μου απαντήσετε..
-Καπνίζετε?
άπα πά!! ποτέ γιατρέ μου..άσε που μυρίζουν τα ρούχα και προπαντός τα μαλιά μου!!
Πίνετε κανένα ποτηράκι?
απά πά!! δεν είμαστε καλά γιατρέ ποτέ!!
Ξενυχτάτε με τα φιλαράκια σας,έτσι για χαβαλέ??
Οχι λέμε γιατρέ.κάθε βράδυ κοιμάμαι απο τις 9
Ασχολείστε με το spor flert έτσι να χαλαρώνετε με γυναίκα καμμιά φορά?
Μα τι λέτε γιατρέ μου σας ειπα δεν κάνω τίποτα απο όλα αυτά...συνοψίζω δεν καπνίζω-δέν πίνω-δεν ξενυχτάω-και ...δεν ....μασάω....

και ο γιατρός.....
Τότε τι σκατά θέλεις να ζήσεις παραπάνω...και με ζαλίζεις τόση ώρα...

προσοχή turms μη σε ακούσω να λές τέτοια πράγματα καμιά μέρα!!!!:haha::haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.060
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Φοροεισπράκτορας δεν είναι αυτός που πάει να εφαρμόσει τον νόμο αλλά αυτός που εφαρμόζει τον νόμο επιλεκτικά βάσει των οικονομικών του αναγκών και όχι βάσει της αναγκαιότητας επιβολής του νόμου.Ας μην ξεχνάμαι τους "στόχους" που βάζουν οι διάφορες υπηρεσίες ως προς συνολο των προστίμων που πρέπει να εισπραχθούν.
Επίσης σίγουρα είναι στην διακριτική ευχέρεια των πολιτών η εφαρμογη των νόμων ,όσο είναι στη διακριτική ευχέρεια αυτων που εισπράτουν τα προστιμα ,να τα εισπράξουν η να κάνουν τα στραβα ματια (και όσο "τα κάνουν" τόσο δείχνουν ότι δεν είναι απαραίτητη η επιβολή προστίμων ή ότι η παράβαση είναι μικρής σημασίας).
Αν πιστεύετε ότι οι προτεραιότητες που βάζουν οι αστυνομικές αρχές στην εφαρμογή του νόμου δεν είναι οι σωστές, να τους θυμηθείτε στις εκλογές (ή στις δημοτικές εκλογές ή....).

Δε μπορούμε όμως να χρησιμοποιύμε την όποια λάθος συμπεριφορά της αστυνομίας σαν άλλοθι για να κάνουμε ότι μας έρθει. Υποτίθεται θέλουμε να έχουμε δημοκρατία και ισονομία.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
μετα απο 4 χρονια χωρις τσιγαρο, ομολογω πως ανετα πινω καφε χωρις τσιγαρο...
ασε που ελαττωσα κατα πολυ το αλκοολ κ τις βραδυνες εξοδους....

πολλαπλα τα οφελη κ για την υγεια αλλα κ για την τσεπη...
Και εγώ το έχω κόψει εδώ και 2 χρόνια και μπορώ να σου πώ ότι κάνω ένα ταξίδι παραπάνω λόγω εξοικονόμησης χρημάτων .
Βεβαια δεν το έκοψα γιαυτόν τον λόγω αλλα γιατί δεν μπορούσα αλλο να είμαι "συνδρομητής" μιας καπνοβιομηχανιας με ημερήσιο κόστος συνδρομης 6 ευρό :shock::shock:.Κάθε μέρα ,κάθε μέρα μέχρι που μια μέρα ειπα στην ψιλικατζού της γειτονιάς μου Τασούλα σήμερα το κοβω δεν θέλω τσιγάρα .Αυτη που λέτε παιρνει ένα ειρωνικό ύφος και μου απαντάει "έ καλά τοχω ακούσει τοσσες φορες , όλοι οι καπνιστές αυτο λέτε και όλοι σε 1-2 βδομαδες ξαναρχεσται με κατεβασμένα τα αυτια".Αυτο ήταν , ξερετε τωρα που περνάω απο την Τασουλα καθε μερα τι πλακα σπάω μαζί της:bleh::bleh::bleh: .
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.225
Μηνύματα
884.331
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom