Γενικά 28η οκτωβρη???που αξιζει στην ευρωπη??

onar

Member
Μηνύματα
49
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
υπο αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
εκπληρώθηκε πάμε για άλλα
σας ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις σας!!!!!!λοιπον εχω δει ολα τα θεματα για ρωμη και ξερω περιπου πως θα κινηθω...ναι κολοσσεο απο εξω βατικανο σκεφτομαι μονο αγιο πετρο που ειναι εξω και φυσικα ατελειωτες βολτες σε πλατειες....το μονο που δεν εχω κλεισει ακομη ειναι ξενοδοχειο...ειδα τις προτασεις στα αντιστοιχα θεματα αλλα πολυ ακριβα ρε παιδιααααααα ειπαμε να δωσουμε αλλα οχι για 3 βραδια 800-1000 ευρω...μετα βλεπω οτι στο τερμινι καλυτερα να το αποφυγω,θελω κεντρο γιατι οι μερες ειναι λιγες μην εχουμε και συνεχεια μετακινησεις...ουφ εσκασα...εχω δει πολλα site εχω αποθηκευσει καποια οπως Booking.com: ξενοδοχείο BDB Luxury Rooms Spagna, Ρώμη, Ιταλία - 36 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! γιατι βγαινει ολο αυτο??αν εισαι ασχετος τελοσπαντων αλλα δεν ξερω...αν μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο που εχει μεινει ο ιδιος και εμεινε ικανοποιημενος??γιατι και ο καιρος περναει και εχω αργησει νοιωθω...ευχαριτω και παλι
βγάλε και τον Αγιο Πέτρο απέξω. η μόνη περίπτωση να τον δείς χωρίς να περιμένεις ώρα στην ουρά είναι όταν θα βγάλεις φτερά και θα φορέσεις φωτοστέφανο!!:shock:
 

Renaki

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Καλησπέρα και απο μένα!
Θα παμε και εμείς Ρώμη 22/09 για τρεις νύχτες. Μας πρότειναν κάτι φίλοι που είχαν πάει Ρώμη το Giulio Cesare Hotel είναι κοντά στο Βατικανό. Μας είπαν οτι είναι σε πολύ καλό σημείο και καλό σαν ξενοδοχείο.Το κλείσαμε 156€ τη βραδιά. Αν θέλεις δες το και αυτό. Το έχει και το booking αλλα εμεις δεν το κλείσαμε μέσω booking. Το site του είναι Hotel 4 αστέρων Ρώμη | Hotel Giulio Cesare Ρώμη | Επίσημη Ιστοσελίδα | Κομψό ξενοδοχείο στην Ρώμη

Αν χρειαστείς οτιδήποτε μου λες.;)
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
βγάλε και τον Αγιο Πέτρο απέξω. η μόνη περίπτωση να τον δείς χωρίς να περιμένεις ώρα στην ουρά είναι όταν θα βγάλεις φτερά και θα φορέσεις φωτοστέφανο!!:shock:
Προς Θεού μην αφήσεις έξω τον Άγιο Πέτρο! Τον έχω δει πολλές φορές, και όλες χωρίς ουρά. Μάλλον τον επισκέφτηκες σε υψηλή περίοδο. Τον Οκτώβριο έχει λιγότερο κόσμο. Ακόμα και για το Βατικανό θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς. Κλείνοντας εισιτήριο ονλάιν δεν περιμένεις στην ουρά.
Όσο για ξενοδοχείο θα ρίξω μια ματιά και θα επανέλθω. Γενικώς τα Β&Β και τα διαμερίσματα είναι πιο οικονομικά, φυσικά.
 

onar

Member
Μηνύματα
49
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
υπο αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
εκπληρώθηκε πάμε για άλλα
Προς Θεού μην αφήσεις έξω τον Άγιο Πέτρο! Τον έχω δει πολλές φορές, και όλες χωρίς ουρά. Μάλλον τον επισκέφτηκες σε υψηλή περίοδο. Τον Οκτώβριο έχει λιγότερο κόσμο. Ακόμα και για το Βατικανό θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς. Κλείνοντας εισιτήριο ονλάιν δεν περιμένεις στην ουρά.
Όσο για ξενοδοχείο θα ρίξω μια ματιά και θα επανέλθω. Γενικώς τα Β&Β και τα διαμερίσματα είναι πιο οικονομικά, φυσικά.
μπορεί και να έχεις δίκιο. εγώ είχα πάει τέλος Απριλίου αρχές Μαίου και γινόταν χαμός, η ουρά ατελείωτη...
συμφωνώ ότι είναι κάτι που πρέπει να δεις και με ξεναγό καλύτερα αλλά τα παιδιά δεν έχουν πολλές μέρες και η Ρώμη ως πόλη είναι τόσο όμορφη με τόσα να δεις και να περπατήσεις....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.060
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για την ιστορία και επειδή το θέμα έφτασε τα μυνήματα, να υπενθυμίσω ότι η Ρώμη γενικώς ΔΕΝ προτείνεται για το τριήμερο της 28/10 (τουλάχιστον όχι περισσότερο ή λιγότερο από ένα οποιοδήποτε Σαββατοκύριακο του χρόνου). Κάποιος που ενδιαφέρεται για να βρει προορισμό για κείνες τις μέρες, ας προσπεράσει όλα τα μυνήματα που μιλάνε για τη Ρώμη, καθώς αφορούν μια εκτός θέματος συζήτηση που συνεχίζεται....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Taver απλως να επισημανω ότι η ζοζεφινα τελικά αποφάσισε να πάει Ρώμη αρχες Οκτωβρη, όπως έγραψε και όχι την 28η.:)
Οσο για το ασχετο του θεματος η τοπικ σταρτερ θεώρησε σκοπιμο να αναζητήσει εδώ τις πληροφορίες της για τον προορισμο που επέλεξε, αντι να ποστάρει στα εκατοντάδες θέματα που υπάρχουν για τη ρωμη στο φορουμ.
Εχουμε δει και πολύ χειρότερα νομίζω.
Πάντως θα συμφωνήσω με την πρόταση σου ότι οποιος εχει τη δυνατοτητα αυτή η περιόδος είναι ιδανική για Κεντρική Ευρώπη και τις προτάσεις που εκανες.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Για την ιστορία και επειδή το θέμα έφτασε τα μυνήματα, να υπενθυμίσω ότι...
Καθαρά για την ιστορία και μόνο (μια και είσαι ο τελευταίος που θα μπορούσα να κάνω παρατήρηση για την ορθογραφία του) είναι το μηνυμα.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλησπερα.ψαχνουμε να βρουμε προορισμο για το 4ημερο αυτο.λεμε για αλβανια,οχριδα,σκοπια,βελιγραδι,ή ντουπροβνικ.επειδη σερβια,κροατια ειναι λιγο μακρια μας εχει περδεψει η επιλογη προορισμου.οχριδα ειναι μια καλη λυση αλλα φοβαμαι μην βγαινουμε το βραδυ και ειμαστε σαν την καλαμια στον καμπο.επισης σκεφτομαστε και το θεσσαλονικη σκοπια πεμπτη,παρασκευη πρωι για βελιγραδι,κυριακη πισω.πως σας φαινεται???ριξτε παιδια προτασεις.το ταξιδι να ξεκινησει καπου στις 4 το απογευμα στις 27 απο θεσσαλονικη και να τελειωσει στις 30 κυριακη.διαβασα ολα τα αρθρα εδω μεσα και οι πληροφοριες που πηρα ειναι πανω κατω οι ιδιες με αυτα που ηξερα.δωστε την εμπνευση σας ....ευχαριστω καλο βραδακυ να χετε
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
ορίστε μια ιδέα....παίρνεις το αεροπλανάκι σου από Θεσ/νίκη για 109 ευρώ...δεν χάνεις χρόνο, ουτε έχεις ταλαιπορία....και το συντιάζεις και με ένα άλλο μέρος εκεί...είτε Νόβι Σαντ-Σρέμσκι Κάρλοβτσι και κανένα "σάλας" -παραδοσιακά τουριστικά χωριά (για καλοφάγάδες) ή με Βρνιατσκα μπάνια (ιαματικά λουτρά στην κεντρική Σερβία), άλλο τουριστικό μέρος όχι και πολύ γνωστό στους Ελληνες...
το λινκ για εισιτήριο:
http://wftc2.e-travel.com/plnext/JatAirways/Fare.action;jsessionid=tlJqTJnRypXXQrDGR2glQJkd0PPTrgy2JfJ6p7ZySv1df1QMmn17!-1759517410!-684316154
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
φιλε μου ξεχνα κατ αρχην το ντουμπροβνικ γιατι θελει πολλες ωρες δυσκολης οδηγησης απο αλβανια και μετα μαυροβουνιο και μετα ντουμπροβνικ..και οι 4 μερες ειναι απιστευτα λιγες και φυσικα δεν υπαρχει απ ευθειας πτηση απο θεσσαλονικη.
αλλα απ οτι καταλαβα θελετε με το αυτοκινητο σας να ταξιδεψετε..

οποτε εγω θα προτεινα ολες τις μερες στο βελιγραδι.του φτανουν και του περισσευουν οι 4 μερες.
και απ τη στιγμη που ετσι κι αλλιως θα περασετε απο fyrom καντε και μια σταση στα σκοπια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.338
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom