Γενικά 28η οκτωβρη???που αξιζει στην ευρωπη??

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Α! επίσης για 26-30 έχει και η easyjet με 184 ευρώ (χωρίς αποσκευή) για Ντόρτμουντ (για 2).
 
Μηνύματα
47
Likes
5
το σκεφτομαι η αληθεια ειναι και για λονδινο...ειναι τοσα τα μερη που δεν εχω παει που δεν ξερω σε αυτους τους χαλεπους καιρους πως να τα ιεραρχησω...βρηκα κατι προσφορες απο το prolaveto.gr για ταξιδια σε καλες τιμες..(βεβαια δεν ξερω αν οι πτησεις ειναι και απο θεσ.νικη ή πρεπει να πληρωσω και το εισητηριο μου για αθηνα)..το εχει δει κανεισ?τι γνωμη εχετε??στο ντορτμουντ ειναι καλα??
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ναι, το Ντόρτμουντ είναι το καλύτερο μέρος του κόσμου αν θέλεις να κάνεις καριέρα σαν εργάτης βιομηχανίας, για τις υπόλοιπες περιπτώσεις καλό ειναι να αποφευγεται.
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
το σκεφτομαι η αληθεια ειναι και για λονδινο...ειναι τοσα τα μερη που δεν εχω παει που δεν ξερω σε αυτους τους χαλεπους καιρους πως να τα ιεραρχησω...βρηκα κατι προσφορες απο το prolaveto.gr για ταξιδια σε καλες τιμες..(βεβαια δεν ξερω αν οι πτησεις ειναι και απο θεσ.νικη ή πρεπει να πληρωσω και το εισητηριο μου για αθηνα)..το εχει δει κανεισ?τι γνωμη εχετε??στο ντορτμουντ ειναι καλα??
Την κορυφαία πρόταση την έκανε ο Taver. H Κεντρική Ευρώπη προσφέρει υπέροχες εικόνες στα τέλη Οκτωβρίου. Βέβαια, η τιμή που αναφέρεις για Λονδίνο είναι εξαιρετική, οπότε αν το έχεις απωθημένο είναι ευκαιρία να το επισκεφθείς. Το Ντόρτμουντ να το αφήσεις, εκτός αν είσαι λάτρις της Μπουντεσλίγκα... Ρώμη πήγαινε οποιαδήποτε άλλη περίοδο πλην 28ης Οκτωβρίου. (Ντροπή...);)
 
Μηνύματα
47
Likes
5
αχαχαχαχα δεν το ειχα σκεφτει εχεις απολυτο δικιο....τη ελληνιδα ειμαι!!!!!!!!!!δηλαδη για κεντρικη ευρωπη που προτεινεις??αλλα να μην βγαινει ο κουκος αηδονι...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.624
Likes
12.440
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
βρηκα κατι προσφορες απο το prolaveto.gr για ταξιδια σε καλες τιμες..(βεβαια δεν ξερω αν οι πτησεις ειναι και απο θεσ.νικη ή πρεπει να πληρωσω και το εισητηριο μου για αθηνα)..
Αν αναφέρεσαι στη προσφορά για Βαρκελώνη: το ξενοδοχείο είναι πολύ μακριά από το κέντρο και δεν έχει κοντά στάση μετρό. Επειδή οι πτήσεις είναι με Vueling, η αναχώρηση θα είναι από Αθήνα.
Για Άμστερνταμ: πολύ καλή θέση, φαίνεται μια χαρά. Η πτήση είναι με olympic air η οποία πετάει και από Θεσσαλονίκη.

Αλλά πρόσεξε δυο σημεία και για τις δυο προσφορές: Οι φόροι αεροδρομίου δεν περιλαμβάνονται και το ότι μπορούν να σου αντικαταστήσουν το ξενοδοχείο με "άλλο αντίστοιχης κατηγορίας". Άσε που έχουν κάνει λάθος στα ονόματα και των δυο αεροπορικών εταιριών. Ό,τι να 'ναι δηλαδή.
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
αχαχαχαχα δεν το ειχα σκεφτει εχεις απολυτο δικιο....τη ελληνιδα ειμαι!!!!!!!!!!δηλαδη για κεντρικη ευρωπη που προτεινεις??αλλα να μην βγαινει ο κουκος αηδονι...
Βαυαρία, Αυστρία ή συνδυασμός και των δυο. Oι περιοχές αυτές είναι αρκετά ακριβές βέβαια και δεν ξέρω τι ποσό θες να διαθέσεις. Το site της Aegean πάντως τώρα δίνει το ATH-VIE με επιστροφή 138,50 το άτομο για 24-28 Οκτ.. Πολύ καλή τιμή για τη συγκεκριμένη περίοδο.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
εγω εκεινη την περιοδο το ψηνω να παω στην πολωνια εδω και καιρο.. αν και υπαρχουν τοσα μερη να δεις εκει, που ακομα δεν εχω βγαλει ενα πρωτο προγραμμα για να δω και ποσο περιπου θα στοιχισει..

Tapatalked from my GT-I9100
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Πάρε μια ιδέα από κεντρική Ευρώπη αρχές Νοεμβρίου Σάλτσμπουργκ
μπορείς πάντως να πας και Βασιλεία με easy και από εκεί να γυρίσετε σε black forest και Αλσατία που είναι υπέροχα μέρη.
 

Attachments

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Επίσης το Ντόρτμουντ βολεύει μόνο ως σημείο εκκίνησης για εκδρομή προς τα νότια Κολωνία-Βόννη-κάστρα Ρήνου και επιστροφή με ryan από Hahn Φρανκφούρτη, είτε προς τα δυτικά Μάαστριχ-Βρυξέλλες και επιστροφή πάλι με ryan.
 
Μηνύματα
47
Likes
5
καλησπερα και παλι!!!!σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας....τελικα επειδη δεν εχω παει ουτε στα βασικα ακομη λεω να ξεκινισω με αυτα...για αυτο λοιπον εκλεισα αεροπορικα για αρχεσ οκτωβρη για ρωμη 3 μερες 140 ευρω με βαλιτσα 2 ατομα ryanair..και τωρα θελω παλι τη βοηθεια σας ως ασχετη...πρωτον διαμονη (εχω δει και τα υπολοιπα αρθρα αλλα μπερδευτηκα ποια περιοχη αξιζει κτλ, δεδομενου οτι θελω να κινηθω στα 150ευρω το πολυ το βραδυ)δευτερον επειδη ουσιαστηκα θα ειναι 2,5 μερεσ ρωμη και δεν θελω να τριγυρνω ασκοπα...τα βασικα σημεια για εναν τλειως αρχαριο που πρεπει να δει στη ρωμη σε αυτο το χρονικο πλαισιο...ευχαριστω και παλι
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Κοιταξε αυτο Ρώμη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Και δες κι εδω Booking.com: Ξενοδοχεία σε Ρώμη. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!.Εβαλα τυχαια ημερομηνια αρχες Οκτωβριου κι εχω επιλεξει κριτηριο απο 50-150 ευρω τη βραδια και ειναι ταξινομημενα αναλογα με την αποσταση απο το κεντρο. Απο το πιο κοντινο και οσο προχωρας μεγαλωνει η αποσταση. Φυσικα μπορεις να τα αλλαξεις και να ψαξεις διαφορετικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.936
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom