Γερμανία Berlin In ich liebe dich (Χειμερινό Βερολίνο!)

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Βρίσκω ενδιαφέρων και γεμάτο το πρόγραμμα σας. Κοίτα ο θόλος δεν αξίζει τόσο για την θέα αλλά από αρχιτεκτονικής άποψης και που βλέπεις και την αίθουσα του κοινοβουλίου κάτω.Για μένα άξιζε με τα χίλια. Μα είναι δωρεάν.Δεν θέλει πιστωτική.Μόνο τις ταυτότητες που θα έχετε μαζί σας.Η διαδικασία δεν είναι κάτι τρομερό.Το αναλύω στο πρώτο κεφάλαιο της ιστορίας.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Για το θολο δεν χρειαζεται πιστωτικη,ειναι δωρεαν.Ενταξει,δεν τρελλαθηκα αλλα δεν το μετανιωσα κιολας.Αν το αποφασισετε καλο ειναι να κλεισετε απο εδω γιατι κι εδω οι ουρες ειναι μεγαλες.Οσο για τα εργα,τον Αυγουστο η πολη ειχε πολλα εργοταξια αλλα μην αφηνεις αυτο να σε αποθαρρυνει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Στο γεματο προγραμμα που λες ..εχω να βαλω και αλλα ..δε μου χωρανε ..πελαγωσα.Θελω να παμε και στο παλατι Σαρλοτενμπουργκ...και στο Νικολαιφιρτελ που ειναι παραδοσιακη γειτονια ..και στο Ποτσνταμ.Αλλα το τελευταιο λεει χειμωνιατικα ή ειναι για καλυτερο καιρο?

και μιας και ειπα για καιρο ερωτηση προς παν παν.
Εχει στρωμενο χιονι τωρα με τους -7..πως ειναι ..ή τα καθαριζουν ολα στους δρομους ...για να ξερω και τι παπουτσια να παρω .

Το Μουσειο Περγαμου ειδα οτι ειναι ανοιχτο 10-6 ανημερα στις 25.Αν και ξανθια ,εχω τη φαεινη ιδεα μηπως παμε ανημερα στις 10 που ανοιγει..μπας και γλιτωσουμε τις πολλες ουρες.Τι στο καλο ..χριστουγεννιατικα και οικογενειακα θα τρεχει ο κοσμος πρωι πρωι στο μουσειο?
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Στο γεματο προγραμμα που λες ..εχω να βαλω και αλλα ..δε μου χωρανε ..πελαγωσα.Θελω να παμε και στο παλατι Σαρλοτενμπουργκ...και στο Νικολαιφιρτελ που ειναι παραδοσιακη γειτονια ..και στο Ποτσνταμ.Αλλα το τελευταιο λεει χειμωνιατικα ή ειναι για καλυτερο καιρο?
και μιας και ειπα για καιρο ερωτηση προς παν παν.
Εχει στρωμενο χιονι τωρα με τους -7..πως ειναι ..ή τα καθαριζουν ολα στους δρομους ...για να ξερω και τι παπουτσια να παρω .
Οχι δεν έχει στρωμένο.Σε κάποιους δρόμους είχε παγετό.Στον δρόμο για Λειψία.Και σε κάποια σημεία του δρόμου για Δρέσδη σήμερα μου γλύστραγε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.793
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom