Eurovision 2009

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Παιδιά τι ώρα Ελλάδος θα αρχίζει? Με τη διαφορά της ώρας ελπίζω ότι δε θα το ξενυχτήσουμε τόσο πολύ φέτος έ?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.513
Likes
8.063
Στην ψηφοφορία των δημοσιογράφων έπαιζε κάπου γύρω στην 3η με 4η θέση για τον ημιτελικό μας. Αλλά μην σας ανησυχούν αυτά, τα προγνωστικά είναι προγνωστικά! Και η Βίσση ήταν πρώτη και βγήκε 9η τελικά!

Σημασία έχει τι θα καταφέρουμε εκείνη την βραδιά!

Επομένως να ελπίζουμε και για το Σάκη μας ότι από 3ος-4ος στα προγνωστικά θα βγεί τελικά νικητής.....

Υ.Γ. CakeNet sorry για την αδιακρισία αλλά οι φίλοι σου είναι δημοσιογράφοι?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
bloody mary...η ώρα αναμετάδωσης του διαγωνισμού είναι πάντα σταθερός και συγκεκριμένος! Ξεκινάμε σταθερά στις 10 και τελειώνουμε στις 1.

varioAthens...οι φίλοι μου είναι euro-fans και είναι διαπιστευμένοι, δεν είναι επαγγελματίες δημοσιογράφοι.

Δείτε ακόμη ένα βίντεο από πρόβα! Αυτή τη φορά παίζουν και πυροτεχνήματα:

 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.513
Likes
8.063
οι φίλοι μου είναι euro-fans και είναι διαπιστευμένοι, δεν είναι επαγγελματίες δημοσιογράφοι
Λοιπόν κράτα αυτούς τους φίλους :haha:γιατί αν του χρόνου γίνει εδώ η eurovision (ανεκδοτάκι είπα μόλις???:bleh::haha:) να μας βρούνε κανά εισητήριο.....γιατί την προηγούμενη φορά όλα τα εισητήρια τα πήραν όλοι οι κοσμικοί και glamourάτοι της Αθήνας :mad::mad:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Α...να γραφτείς σε fan club ...και πάλι παίζει αφού σε αυτές τις περιπτώσεις η ζήτηση είναι έτσι κι αλλιώς μεγαλύτερη της προσφοράς! :haha:

Βασικά...κι εγώ θα πήγαινα στην Μόσχα...αν μπορούσα να λείψω από τη δουλειά για τόσες ημέρες...
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Λοιπόν κράτα αυτούς τους φίλους :haha:γιατί αν του χρόνου γίνει εδώ η eurovision (ανεκδοτάκι είπα μόλις???:bleh::haha:) να μας βρούνε κανά εισητήριο.....γιατί την προηγούμενη φορά όλα τα εισητήρια τα πήραν όλοι οι κοσμικοί και glamourάτοι της Αθήνας :mad::mad:
Καλε εγω ειχα εισιτηριο για τον ημιτελικο και για την προβα τζενεραλε του τελικου χωρις να ειμαι ουτε κοσμικη (μαλλον τριτοκοσμικη θα με ελεγα!) ουτε γκλαμουρατη. Τα ειχαμε παρει μεσω ιντερνετ. Ειχαμε και ωραιες θεσεις. Στον ημιτελικο καθοταν ακριβως μπροστα μας ο Θεμης Γεωργαντας με τρεις (!) συνοδους και παραδιπλα ηταν το κουβουκλιο που σχολιαζαν ο Καπουτζιδης με τη Μακρυπουλια! Τι μου θυμισες τωρα...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Το καθιερωμένο πάρτυ της ελληνικής αποστολής στη Eurovision πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου, φέτος από κοινού με την Κυπριακή αποστολή. Ελλάδα και Κύπρος υποδέχτηκαν τους δημοσιογράφους και τους φίλους της Eurovision που βρίσκονται στη Μόσχα, στο 'Σπίτι της Eurovision', το EURO-DOM, στο κέντρο της Μόσχας, δίπλα στο Κρεμλίνο. Η προσέλευση ξεκίνησε από νωρίς, ενώ ο Πρόεδρος του OGAE GREECE, DJ Αντώνης Καρατζίκος, ανέβαζε τη θερμοκρασία με παλιές και νεότερες συμμετοχές από τον διαγωνισμό της Eurovision. Λίγο μετά τις 11, οι οικοδέσποινες της βραδιάς Δήμητρα Ακριώτου και Δέσποινα Φάγγρα καλωσόρισαν τους παρευρισκομένους και ξεκίνησαν να παρουσιάζουν τους καλεσμένους καλλιτέχνες. 17 από τις 40 υπόλοιπες εθνικές αποστολές αποδέχτηκαν την πρόσκληση Ελλάδας και Κύπρου και παρουσίασαν τα τραγούδια τους, στο πιο επιτυχημένο πάρτυ της φετινής Eurovision. Η μεγάλη στιγμή της βραδιάς έφτασε όταν ο Σάκης ανέβηκε στη σκηνή. Ενέργεια, παλμός, ένταση και όλοι οι παρευρισκόμενοι να χορεύουν στους ρυθμούς του "This is Our Night"! Καλλιτέχνες, δημοσιογράφοι, φίλοι του διαγωνισμού παρασύρθηκαν από τον 'χείμαρο' Σάκη Ρουβά και τις μεγάλες του επιτυχίες. "Όλα Γύρω σου Γυρίζουν", "Και σε Θέλω", "Out of Control" ήταν μόνο μερικές. Τη βραδιά έκλεισε η Χριστίνα Μεταξά που ερμήνευσε μοναδικά το "Firefly", καθώς και κάποιες διασκευές γνωστών τραγουδιών μαζί με τον αδερφό της Νικόλα.

Πηγή: EUROVISION 2009: Ξ?ΞΏ Ξ•Ξ»Ξ»Ξ·Ξ½ΞΏΞΊΟ…Ο€ΟΞΉΞ±ΞΊΟŒ πάρτυ! | OGAE GREECE


Μου τηλεφώνησαν οι φίλοι μου σήμερα και μου ανέφεραν ότι το πάρτι μας ήταν άκρως πετυχημένο. Είχε συγκεντρώσει τουλάχιστον τον τριπλάσιο κόσμο απ' ότι τα αντίστοιχα πάρτι άλλων χωρών! Χόρευαν όλοι σε τρελούς ρυθμούς μέχρι το πρωί και το μόνο που δεν ένοιαζε κανέναν από καμία χώρα ήταν ποια θέση θα καταλάβουμε στον τελικό του ερχόμενου Σαββάτου.

Βέβαια, για να μεταφέρουμε και κάτι άλλο...ο άνθρωπος που συγκεντρώνει τα περισσότερα βλέμματα από φαν και δημοσιογράφους είναι....ποιος άλλος; Ο δικός μας Σάκης! :clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εκεινη η σκηνικη παρουσια του Σακη κατι δεν μου παει καλα εμενα....
φαντασου να γινει.. καμμια στραβη.... να χαλασει κανενα γραναζι....ξερεις που θα βρεθει ο Σακης.....???? αυτα τα ηλεκτρικα τα ψιλοφοβαμαι...

Το σκηνικο της Λευκορωσιας περυσι με το τραγουδι asta la vista baby σε σκηνοθεσια επισης του Φωκα...προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο ηταν πιο στυλατο...για την Ανυ Λορακ της Μολδαβιας δεν το συζηταω....παλι σε σκηνοθεσια του Φωκα......

Καποτε τραγουδουσε η Καρολα για τη Σουηδια και χαλασε τo play - back ενω ηταν στη σκηνη, παλι καλα που συνεχισε χωρις μουσικη χωρις να κομπλαρει...το βραβειο ομως το πηρε..
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εκεινη η σκηνικη παρουσια του Σακη κατι δεν μου παει καλα εμενα....
φαντασου να γινει.. καμμια στραβη.... να χαλασει κανενα γραναζι....ξερεις που θα βρεθει ο Σακης.....???? αυτα τα ηλεκτρικα τα ψιλοφοβαμαι...

Το σκηνικο της Λευκορωσιας περυσι με το τραγουδι asta la vista baby σε σκηνοθεσια επισης του Φωκα...προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο ηταν πιο στυλατο...για την Ανυ Λορακ της Μολδαβιας δεν το συζηταω....παλι σε σκηνοθεσια του Φωκα......

Καποτε τραγουδουσε η Καρολα για τη Σουηδια και χαλασε τo play - back ενω ηταν στη σκηνη, παλι καλα που συνεχισε χωρις μουσικη χωρις να κομπλαρει...το βραβειο ομως το πηρε..
Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά, είτε με ηλεκτρικά είτε όχι. Δηλαδή, δεν υπάρχει κίνδυνος νομίζεις να σκοντάψει ο τραγουδιστής ακόμη κι αν δεν έχει καθόλου σκηνικό; Βέβαια, γι' αυτό το λόγο υπάρχει για λόγους ασφαλείας και η εγγραφή της τελευταίας επίσημης πρόβας η οποία μαγνητοσκοπείται ώστε να προβληθεί σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά.

Από εκεί και πέρα, να σου κάνω κάποιες διορθώσεις:

- το πρώτο σκηνικό που αναφέρεις είναι του Κολντούν της Λευκορωσίας και ήταν πριν δύο χρόνια, όχι φέτος

- πέρυσι διαγωνίστηκε η Άννυ Λόρακ για λογαριασμό της Ουκρανίας

- Εποχές Καρόλας, άλλες εποχές. Τότε δεν υπήρχε θέμα cd αφού τότε δεν έπαιζε σε play back η μουσική, αλλά υπήρχε ζωντανή ορχήστρα στον χώρο. Το πρόβλημα που υπήρξε ήταν στον ήχο που έφτανε στο αφτί της Καρόλας. Όπως είναι γνωστό, οι τραγουδιστές προκειμένου να είναι συντονισμένη με τον πραγματικό χρόνο της μουσικής αλλά και για να ακούνε την μουσική και να την ακούνε και σωστά (κάτι που δεν είναι συνήθως εφικτό με την φασαρία που επικρατεί σε τέτοιες εκδηλώσεις), φοράνε κάτι ακουστικά και τραγουδάνε πάνω σε αυτή τη μουσική. Ε...εκεί πάνω υπήρξε κάποιο πρόβλημα, δεν θυμάμαι ακριβώς τι, νομίζω έπαιζε Καζαντζίδη εκείνη την ώρα στα ακουστικά της! :haha::haha::haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ας σας πω και εγω τι λενε οι δικες μου πηγες..
η ελληνικη αποστολη εχει μεγαλη αυτοπεποιθηση..ειναι ολοι πολυ αισιοδοξοι και
χαλαροι..περιμεναν πως και πως το παρτυ!!οι ρωσιδες την "πεφτουν" στους χορευτες του
σακη..ολοι πιστευουν οτι ολα θα πανε καλα την βραδια του του τελικου, γιατι οπως λενε, οι ρωσοι χρωστανε χαρη στον φωκα για περυσι και θα "προσεξουν" πολυ την ελληνικη συμμετοχη!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
bloody mary...η ώρα αναμετάδωσης του διαγωνισμού είναι πάντα σταθερός και συγκεκριμένος! Ξεκινάμε σταθερά στις 10 και τελειώνουμε στις 1.

Δηλαδή δεν εξαρτάται από ποιά χώρα διοργανώνει τον διαγωνισμό :shock:, είναι κάθε χρόνο η ίδια για κάθε χώρα? Αυτό δεν το είχα προσέξει ποτέ ρε παιδιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.599
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom